Masaüstündeki simgeler

Bu konuyu okuyanlar

HiAxiSeytan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar
Benim evimdeki bilgisayarın masa üstündeki simgeleri altında yazan yazılar saydam.
Fakat işyerindeki bilgisayarda simgelerin altında yazan yazılar mavi bir fon yapmışlar acaba bu simgeleri de evdeki gibi yapabilirmiyim

şimdiden teşekkürler

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Tabiiki yapabilirsin. Öncelikle Bilgisayarım/Özellikler/Gelişmiş/Ayarlar kısmı alttaki resimdeki gibi olmalıdır.

50302843qo8.jpg

Bu kısmı böyle yaptıktan sonra eğer halen istediğin gibi olmadıysa Masaüstü/Özellikler/Masaüstü/Masaüstünü Özelleştir/Web kısmı alttaki resimdeki gibi olmalıdır.

19141000vq1.jpg

Bu kısmıda böyle yaptıysan istediğin gibi olmuş olması gerekir.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
peki şunu açıklayabilir misiniz
bu yolu ben biliyordum
ancak ben de şöyle bir durum var
photoshop da kendi duvar kağıtlarımı kendim tasarlıyorum...
ve genellikle daha kaliteli oldukları için PNG olarak kaydediyorum
ancak Hepsini aynı bilgisayarda aynı programda yani Photoshop da yapmama rağmen bu PNG resimleri masaüstü arka plan yaptığımda bazı PNG lerde simgeler şeffaf bazılarında şeffaf olmuyor... aralarında hiç bir fark göremiyorum hiç bir ayar değiştirmiyorum ama neden bazı PNG lerde şeffaf bazılarında değil? bunu bilen var mı acaba?

chatliam

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Png ile Jpeg arasında pek bir fark olmuyor bence

buraqq

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
kintaro seni seviyorum :)

vallaha 4. kez ellerinden öpreim. gerçek forumcular senin gibi olmalı...

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Png ile Jpeg arasında pek bir fark olmuyor bence
hassas gözler için bence çok fark var...
JPG boyutu düşürmek için bir çok ara pikseli siliyor... bu da keskin hatların bulanıklaşmasıyle sonuçlanıyor... Bulanık görülmesi gereken yerleri zaten ben blur kullanarak bulanıklaştırıyorum JPG kendi kafasına ne iş yapıyor :razz::D

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
kintaro seni seviyorum :)

vallaha 4. kez ellerinden öpreim. gerçek forumcular senin gibi olmalı...

Noldu ben anlamadım şimdi :)

Elbruz46; senin sorunada gelirse o senin resim dosyalarından değil duvar kağıdı yaptığın bilgisayarlardaki ayarlardan kaynaklaniyor. Yoksa resmin öznitelikleri bilgisayardan bilgisayara farketmez. İlk mesajımda göstediğim yöntemleri uygularsan aynı sonuçları alacaksın.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Noldu ben anlamadım şimdi :)

Elbruz46; senin sorunada gelirse o senin resim dosyalarından değil duvar kağıdı yaptığın bilgisayarlardaki ayarlardan kaynaklaniyor. Yoksa resmin öznitelikleri bilgisayardan bilgisayara farketmez. İlk mesajımda göstediğim yöntemleri uygularsan aynı sonuçları alacaksın.

Arkadaşım senin bahsettiğin yöntemi ben biliyordum çok önceden...
benim durum biraz farklı...
Jpg formatlılarda sorun yok...
aynı şekilde hazırlanmış iki PNG den biri duvar kağıdı yapıldığında Simgelerin yazılarının arka tarafı Şeffaf olurken Bazılarında şeffaf olmuyor... Bilgisayar ayarlarından olsaydı Tüm PNG ler hatta arkadaşın sorunu gibi JPG lerde de aynı sorunu yaşamam lazım dı...

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Haklıymışsın. Bir PNG dosyasını duvar kağıdı yaptım. Dediğin gibi simgeler arpkaplan rengi aldı. Üzerinde çalışıyorum hemen :)

Edit: Masaüstü duvar kağıdını ortala dediğimde sorun düzeldi. ama bu tam bir çözüm değil.