Marsilya 0-1 Fenerbahçe | UEFA Avrupa Ligi C Grubu 5. Maç

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
fb2121212121.jpg

Fenerbahçe, İstanbul'da elinden kaçırdığı Marsilya'yı bu kez Velodrome'da çimlere gömdü.

Sarı lacivertli temsilcimiz, Bekir'in jeneriklik rövaşatasıyla Fransızlar'ı 1-0 yenerek gruptan lider çıkmayı garantiledi.

Şimdi Sarı Kanarya'nın sıradaki hedefi, son maçta Kadıköy'de M'Gladbach'ı devirerek, Avrupa kupalarında grubunda en çok puan toplayan Türk takımı olma ünvanını geliştirmek.

Karşılaşmaya iki takım da tempolu başlarken Marsilya, özellikle Joey Barton-Andre Ayew ikilisiyle ilk bölümlerde etkili oldu. Fenerbahçe ise ileride Sow'un iyi performansıyla Marsilya kalesini zorladı. Kuyt ve Caner'in hücumda sağladığı katkı da Fenerbahçe'yi gol için umutlandırdı.

BEKİR'DEN JENERİKLİK GOL

Temsilcimizin beklediği gol ise 40. dakikada sürpriz bir isimden geldi. Kullanılan köşe vuruşunda ön direkte Gökhan Gönül kafayla topu arkaya aşırttı. Ceza sahasının bir adım içinde göğsüyle topu yumuşatan Bekir, şık bir rövaşatayla Marsilya filelerini sarsarak Fenerbahçe'yi 1-0 öne geçirdi.

VOLKAN DUVAR ÖRDÜ

İlk yarı bu golle temsilcimizin üstünlüğüyle geçilirken, 2. yarıya fırtına gibi başlayan bir Marsilya vardı. Ev sahibi ekip, 2. devreye müthiş bir baskıyla başlarken, Volkan'ın kritik kurtarışları ilk dakikalarda beraberlik golünü engelledi.

İlerleyen dakikalarda Marsilya baskısını atlatan Sarı Kanarya, sakin bir oyun sergiledi ve hata yapmadan kendi oyununu sergilemeye başladı. Temsilcimiz, özellikle hızlı hücumlar ve ileride Kuyt'ın topu saklama kabiliyetiyle oyunda tempoyu istediği seviyeye getirdi.

SON DAKİKALAR GEÇMEK BİLMEDİ

Ancak maçın bölümünde varını yokunu ortaya koyan Marsilya, beraberlik golü için herşeyi denedi. Özellikle Ayew'in bireysel performansı Fenerbahçe kalesini oldukça zorlarken, 90. dakikada Ganalı golcünün kafa vuruşunda savunma son anda topu çizgiden çıkardı. 90+3. dakikada Abdullah'ın uzaklardan sert şutu üst direğe de çarparak dışarı gidince Marilya'nın son umurtları da söndü ve karşılaşma Fenerbahçe'nin 1-0'lık üstünlüğüyle sona erdi.

Bu sonuçla 13 puana yükselen temsilcimiz, grubundan lider çıkmayı garantiledi. Fenerbahçe, gruptaki son maçında 6 Aralık'ta Mönchengladbach'ı konuk edecek. Sarı lacivertliler, bu maçı kazanması halinde 16 puana yükselecek ve kend,ne ait olan grubunda en çok puan toplayan Türk takımı olma ünvanını geliştirecek.

MARSİLYA
0-1 FENERBAHÇE

STAT:
Velodrome

HAKEM: Martin Atkinson (İNGİLTERE)

MARSİLYA: Mandanda, Abdallah, Fanni, Mendes, Morel, Abdullah, Barton (Dk. 85 Jobello), Raspentino (Dk. 70 Cheyrou), Amalfitano, A. Ayew, J. Ayew

TEKNİK DİREKTÖR: Elie Baup

FENERBAHÇE: Volkan, Gökhan, Bekir, Yobo, Hasan Ali, M. Topal, Cristian (Dk. 89 Selçuk), Meireles, Caner (Dk. 85 Stoch), Kuyt, Sow (Dk. 80 Mehmet Topuz)

TEKNİK DİREKTÖR: Aykut Kocaman

SARI KARTLAR:
Dk. 12 Mendes (Marsilya), Dk. 79 Bekir, Dk. 87 Mehmet Topal (Fenerbahçe)

GOL: Dk. 40 Bekir

Lig TV

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
2.Yarı zor olmasına rağmen kazandık.. Tebrikler Fenerbahçe.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Tebrikler. :)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
bekire ne oldu anlayamıyorum. adama goradaki gibi commodore 64 üzerinden yeni özellikle yüklemişler gibi. birebirde çalım yemeyen, gereksiz fuallerden kaçınan, takımı atağa çıkaran, duran topta başarılı bekire alışkın değilim ben şoklardayım

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
2. yarı Marsilya-Volkan maçı olmasına rağmen tebrikler ve tesekkürler Fenerbahçem

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bir Lacivert diyen çıkmadı yaaa

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Yalnız Bekir güzel çaktı rövaşatayı. 2dir tv de görüyordu ben neden atmayayım demiştir herhalde :D

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Tebrikler Fenerbahçem :)

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bu maçın üstüne bi Kurtlar vadisi izlenir şimdi..:D

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Evet Vadi'ye takılalım şimdi. :D

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
İyi maç oldu son anlar da yine marsille atakları arttırdı volkan iyi dayandı şans ondan yanaydı

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
bu hafta rövaşata moda sanırsam. :D

tebrikler Fenerbahçemiz.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
yav şu bizim fener amma taklitçi bir takım oldu yav, sürekli böyle jeneriklik goller mi atılır yav! :)

daha geçen gün zlatan ibrahimoviç attı diye hemen onun benzerini mi taklit etmek gerekiyor bre zlatan bekiroviç:laugh:

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Takribi 15 yıldır aktif futbol izleyicisiyim... Sanırım ilk defa bir türk takımının gruplarda bir maç kala grup liderliğini garantilediğini görüyorum. Başka örnek varsada hatırlayamadım. Artık bizde rotasyon yapabileceğiz... :)

Gurur duydum Fenerle...

Fenerbahçe bu kupada mevcut potansiyeli ile en az bir çeyrek final oynamalıdır... Biraz şansıda yardım ederse bir kupa daha neden gelmesin... (İnşallah)

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Tebrikler Fenerbahçemmmmm.... en kötü günümüz böyle olsun

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Bekir'e tebrikler.
Sırf attığı gol için değil.
Bir kaç maçtır kendini çok geliştirmiş biri olarak kadroda kendini hemen belli ediyor.
İşte Selçuk asla bu gelişmeyi başaramadı.
Gol ise tek kelimeyle muhteşem.
Yürü Bombacı Bekir.