Marmaray arızalandı

Bu konuyu okuyanlar

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
marmaray-arizalandi-3742957.Jpeg

Asya ile Avrupa yakasını denizin altından bağlayan ve ‘asrın projesi’ olarak adlandırılan Marmaray tekrar arızalandı. Aksaklığın nedeninin yolcuların imdat kolunu çekmesi olduğu belirtildi.

Yaklaşık 1 saat 15 dakikadır çalışmayan Marmaray’da yolcular istasyonlardan çıkartıldı. İçire girmek isteyenler de alınmadı. Bu arada fenalık geçiren bir kadın sedye ile istasyondan çıkartıldı. Kadını taşıyan sedyenin asansöre konulması sırasında ise izdiham yaşandı.

Bir Marmaray görevlisi, “Hafta sonu olduğu için insanlar gezme amaçlı Marmaray’ı kullandılar. Bu nedenle çok yoğunluk oluştu. Bazı yolcuların imdat kollarını çekmesiyle komuta sistem arızasına geçti. Yaklaşık 1 saat 15 dakikadır Marmaray çalışmıyor.” şeklinde konuştu.

İLK GÜN CANLI YAYINDA ARIZALANMIŞTI

fft16_mf3742983.Jpeg
[

Kaynak

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Çekemeyenler anten taksın. O kol zararlı olur. Fazla uğraşmasınlar.

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
nedir bu marmarayın çektiği acemileri bindirmesinler o zaman

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
o kolu çekenlere devlet bi montaj yapsa keşke

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Marmaray'da 4 günde 1 milyon kişi taşındı.

Reaksiyon puanı
10,325
burada en büyük kabahat başbakanın oluyor bence. ne bu ya, babanın malı mı o senin, tutup 15 gün bedava diye saçmalıyorsun. hadi bir jest yapacan 3 gün neyine yetmiyor. bizim millete beleş dedin mi akibet böyle oluyor işte.

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Cahile söz anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur. Bu insanlara o kolun ne işe yaradığını anlatmakta o şekil.. Kasıtlı olarak yapanda vardır illa içlerinde, kamera sistemiyle yakalasınlar zor değil.

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
acil durum kolu ile 1 saat çalışmaması saçma geliyor biraz bana. Başka bir neden var. Çalışanlar da erken diyordu vs...

xanovera

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kaynak ya hürriyet ya milliyet dedim doğru çıktı ! önce arızalandı diyor sonra aksaklık diyor sonra da kolu çekmişler diyor. yani b*k atmanın böylesi. neymiş arızaymış, bu milliyet zihniyeti arızalılara binmesin, biz rahat rahat kullanalım ! adam kolu çekmiş ve taşıt durmuş. bunun nesi arıza? kolu çekersen durur! o kolu çeken alıp eve götürsün, işine yarar...

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Bir İmdat Kolu koskoca treni arızalandırmaz. Kol çekildiğinde yolcuların en asgari düzeyde zarar görmeyecek biçimde tren yavaşlayarak (normalinde biraz daha hızlı ) durur. Her hangi bir olumsuz olayın olmadığı teyit edilince sefer oradan kaldığı yerden devam eder. Tren istasyonunda çalışan tanıdığımdan onun bilgisiyle biliyorum.

Her arızada kolu çekmişler haberi artık inandırıcı da gelmiyor. Varsa ciddi bir arıza durdurun marmarayı 1 ay sonra tekrar açın. Ne olmuş yani geç açılsın fakat yolcuların hayati tehlikesi olmasın. Tren nasıl bir arıza geçiriyorsa ( ya he he kolu çekmişler ) yolcular inip yürümeleri söyleniyor çalışamaz durumda olduğu için.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Yarın pazar. Millet meraklı. Bakalım neler yaşayacağız.

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bu kol hikayesine nasıl inanıyorsunuz şaşıyorum. İstanbullu metro ile yeni tanışmıyor. Yıllardır zaten istenbulda metro kullanılıyor. Dolayısıyla o kolun ne işe yaradığınıda çok iyi biliyorlar.
Bir kol yüzünden metro saatlerce bozulurmuymuş.

roy_mclean

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Marmaray'da 4 günde 1 milyon kişi taşındı.

Zaten günlük ortalama 250.000 kişi taşıma kapesiteyle yapıldı Marmaray. 15 gün ücretsiz olunca ne olacak, herkes atladı. İlk gün 370.000 civarında taşıma yapması saçmaydı.

Ben Demiryolları Genel Müdür Yardımcısı'nın yalancısıyım, o böyle demişti dün tv'de.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
O butona basanları,Devlet Malına zarar vermekten alacaksın içeri,bak bir daha yapan oluyor mu?

El-Mümit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
millet sap gibi onu buna basarsa böyle olur.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
akp li değilim, yapılan bu projeninde ülkede çoğu kar eden kurumların neredeyse yıllık cirosuna satıldığını biliyorum , Marmaray projesi aceleyede getirilmiş olsa yine tebrik ederim AKP yi , keşke zamanında CHP ve diğer partilerden de görebilseydik.

ama o kolu çekmekte neymiş sanki çok hoşuna gitmiş kol tutma gereği duymuş

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
bir kol çekmesiyle 1.30 saatlik aksama olmaz... bu kadar yoğunlukta zaten kolu kim çekerse onu orda linç ederler görmemeleri imkansız kolay mı... nasılsa yalanı buldular imdat kolu...

yeni_raki

Asistan
Reaksiyon puanı
2
eğer acil durum kolunu çektilerde olduysa anca bizim ülkemizde olur, hani bi deyiş vardır demirden yastık! olsa dayanmaz :) diye ama ben kol çekildiğinden olduğunu sanmıyorum, yıllardır metroda neden olmuyor ki?

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
bu akşam televizyonda vardı mesela bi çocuk acil durum düğmesine basarak treni durdurdu sonra da bastı gitti. güvenlik kamerası da kabak gibi çekmiş

YST

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İmdat kolu mevzusu artık inandırıcılığını yitirdi bence ki önceki @Neutral ve @honami arkadaşlarında bahsettiği gibi bir imdat kolunun asli görevi nedir ?
ne kadar süre sistemde kalır ?
sistem dengeye ne zaman oturur ?
belli bir salınım zaman aralıkları var mıdır ?

mekanik konusunda pek bir bilgim yok ama Elektronik olarak acil durum kodları sistemi sıfırlar ve tekrardan yükler yükleme yapılırken sensör verileri 2 kez kontrolden geçer sonra durum stabil ise çalışma aynen devam eder , eğer ikinci kez acil duruma müdahele de bulunursa profosyönel sistemlerde sensörlerin tolerans aralığı sistem tarafından kısıtlanarak daha dingin bir kuruluma gider proses ve sistem tekrar yürür, bu mevzu mekanik aksamlarda nasıl işler bilmem ama bir tranvayın ya da asenkron motorun durduktan sonra yol alma süresi 1 saat felan değildir.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
[MENTION=131490]SERH@T22[/MENTION] Mesajımı ne Silersin be Güzel Arkadaşım

Hadi Forum Kurallarına uymayan bir durum var Mesajı düzenlersin ..

Mesajımı sildin Beni Tanımayanda ana Avrat Küfür ettim filan sanıyor

Azcık Mantık , Azcık Moderatör Yetkisini Yıkmak Yoketmek için Değilde Düzeltmek ,Uygun Duruma Getirmek Amacı ile Kullanım Rica Ediyorum Senden.!

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bence modlar, forumu yönetenler olarak bu gibi hassas konularda tarafsız olmalı, yorum atmamalı. Taraf olmamalı. Doğru veya yanlış. Yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemeli. Yazılan yorumlar basit olsada bir kesim tarafından yanlış anlaşılmalara sebep oluyor.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Sağlık Bakanlığı: ''Marmaray projesindeki sorunlar planlı. Başka türlü yürüyüş yapacağınız yok...''

Kaynak :D

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ya gerçekten kol çekilmiş ya da Marmaray'da bir arıza var.
Ya bu işin içinde başka bir şey var(Yani,bu da fırsatçıların bir işi olabilir.) ya da gerçekten durum böyle.Ne diyelim.İnşallah bir daha herhangi bir arızayla karşılaşılmaz...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sağlık Bakanlığı: ''Marmaray projesindeki sorunlar planlı. Başka türlü yürüyüş yapacağınız yok...''

Kaynak :D

Olabilir. :wink:

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
@SERH@T22 Mesajımı ne Silersin be Güzel Arkadaşım

Hadi Forum Kurallarına uymayan bir durum var Mesajı düzenlersin ..

Mesajımı sildin Beni Tanımayanda ana Avrat Küfür ettim filan sanıyor

Azcık Mantık , Azcık Moderatör Yetkisini Yıkmak Yoketmek için Değilde Düzeltmek ,Uygun Duruma Getirmek Amacı ile Kullanım Rica Ediyorum Senden.!

O söylediğin söz (taraflı) olanları galyana getirir istenmeyen sözler sarf edilir işin içinden çıkılmaz örnekleri çok :)