Mapooro Cantu 82-58 Fenerbahçe Ülker | THY Euroleague A Grubu 5. Maç

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
18298844.jpg

Turkish Airlines Euroleague’deki temsilcilerimizden Fenerbahçe Ülker, A Grubu’ndaki beşinci maçında Mapooro Cantu’ya 82-58 mağlup oldu.

İlk 4 maçında grupta sadece BC Khimki’yi yenen İtalyan ekibi, bu sonuçla ikinci galibiyetine imza atarken Sarı-Lacivertliler ise üç galibiyette kaldı. Temsilcimizde 10 sayı ile sadece Romain Sato, çift hanelere ulaşırken ev sahibi ekipte Jonathan Tabu mücadeleyi 16 sayı-7 asist ile tamamladı.

SALON: Pala Desio

HAKEMLER: Jose Martin, Luis Lopes, Olegs Latisevs

MAPOORO CANTU (82): Manuchar Markoishvili 6 (1 ribaund), Maarten Leunen 5 (7 ribaund- 6 asist), Nicolas Mazzarino 2 (1 asist), Jeff Brooks 15 (5 ribaund), Alexander Tyus-Cecchini 9 (3 ribaund- 1 asist), Jonathan Tabu 16 (7 ribaund- 2 asist), Pietro Aradori 14 (3 ribaund), Marco Cusin 15 (6 ribaund)

FENERBAHÇE ÜLKER (58): Bo McCalebb 3 (2 asist), Ömer Onan 6 (2 ribaund- 2 asist), Barış Ermiş 6 (3 asist), Romain Sato 10 (3 ribaund), J.R. Bremer, David Andersen 8 (3 ribaund), Kaya Peker 2, Oğuz Savaş (2 asist), Mike Batiste 6 (3 ribaund- 3 asist), İlkan Karaman 7 (2 ribaund), Bojan Bogdanovic 8 (1 ribaund- 1 asist), Emir Preldzic 2 (3 asist)

1.PERİYOT: 23-12
2.PERİYOT: 18-15
3.PERİYOT: 16-14
4.PERİYOT: 25-17

PIANIGIANI'DEN SESSİZ PROTESTO

Fenerbahçe Ülker'in Cantu karşılaşmasında parkelerde ender rastlanan bir olay yaşandı. Üçüncü çeyrekte fark 20 sayıyı bulunca F.Bahçe Ülker başantrenörü Simeone Pianigiani mola aldı ancak mola süresince oyuncularına tek kelime söylemedi.

İtalyan antrenörün sessiz protestosu da Fenerbahçeli oyuncuları hareketlendirmeye yetmeyince yedeklere görev vermeye başladı.

MAÇIN AYRINTILARI

Mücadeleye boyalı bölgeden David Andersen, orta mesafeden de Romain Sato’nun bulduğu sayılarla başlayan temsilcimiz 7. dakikaya 12-10 geride girerken, bu dakikadan itibaren tempoyu arttıran Mapooro Cantu, 11-2’lik bir seriyle ilk çeyreği 23-12 önde tamamladı. Hücumda istediği oyunu sergileyemeyen Fenerbahçe Ülker’e karşı özellikle üç sayı çizgisinin gerisinden yüksek bir yüzde yakalayan ev sahibi takım, soyunma odasına da 41-27’lik skor avantajı ile gitti. Üçüncü çeyrekte farkı daha da açmak isteyen rakibine karşı savunma ağrılıklı bir beş ile sahada yer alan temsilcimiz, son çeyreğe ise 16 sayı farkla 57-41 geride girdi. Final periyodunda Jonathan Tabu’nun potaya giderek bulduğu sayılarla aradaki farkı korumaya devam eden ev sahibi ekip, Fenerbahçe Ülker’e yeniden oyuna ortak olma şansı tanımadı ve mücadeleden 82-58 galip ayrıldı.

Hürriyet

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
24 sayı farkla bitti ama bilmem izleyen varmı isteselerdi 50 sayı olurdu.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Avrupa basketbolunu pek tanımam ama rakip o kadar güçlü bir rakipmiydi?
Daha önce hiç adını sanını duymadım. Fener kadar böylesine kaliteli ve geniş bir kadrosu olan bir takıma bu kadar fark atması garip geldi.

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Avrupa basketbolunu pek tanımam ama rakip o kadar güçlü bir rakipmiydi?
Daha önce hiç adını sanını duymadım. Fener kadar böylesine kaliteli ve geniş bir kadrosu olan bir takıma bu kadar fark atması garip geldi.

italyadan siena ve cantu var en iyi son zamanlarda.. benetton vardıda eskidendi o.varese var bide yeni yetme:)

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
italyadan siena ve cantu var en iyi son zamanlarda.. benetton vardıda eskidendi o.varese var bide yeni yetme:)

Valla bu kadar fark yememlilerdi düşüncesindeyim.
Sonuçta F4 hedefleyen bir takım FBÜ

Hani geçen hafta BjK CSKA dan böyle fark yedi de BjK'ın eti belli budu belli CSKA belli.
Ona rağmen BjK en iyi yaptığı 3lük atmayı olayını o maçta mucizevi şekilde 16/1 ile bitirdi.
Yorumcunun çok güzel bir anektodu vardı CSKA nın 10 3 lüğü BjK'ın 1 3lüğü fark 9.
9x3=27 maçın farkı 27...

Geçen P.tesi FB-BjK süper maç olmuştu hani deplasmanda mağlubiyet tamamda bu kadar fark abes geldi bana

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18

Kinder bologna başı çekerdi hocam :) çikolata markasıda olsa korkutucu bi ismi vardı. kinder bologna benetton varese bu 3 full katılırdı euroleague e

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Kinder bologna başı çekerdi hocam :) çikolata markasıda olsa korkutucu bi ismi vardı. kinder bologna benetton varese bu 3 full katılırdı euroleague e

kesinlikle unutulmaması gereken bi takımı unutmuşum :)

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Kinder'in her tarafı tehlkeli olsa ne olur ya yeriz biz onları :D

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
2001de çekildi hocam kinder sponsorluğu, o bologna fıs oldu şimdi :) virtus bologna orta sıralarda. ama ozamanlar kinder çok iyidi hocam

Doğrudur. Hayatımda ilkkez avrupa basketbolunu izliyorum. İlkkez bir eurolig maçını baştan sona bu sezon izledim.
Pek basketbol takip etmem, varsa yoksa NBA ve NBA fantasy ligleri.

Birde ordaki hucüm ağırlıklı, hızlı oyunları izledikten sonra avrupa basketbolu pek keyif vermiyor.

Asıl basket kesinlikle avrupa basketbolu ama adamlarda şov yapıyor arkadaş izlemesi çok keyifli...

En büyük hayellerimden biridir NBA da kayda değer dişe dokunur bir maçı staddan canlı izlemek.

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Doğrudur. Hayatımda ilkkez avrupa basketbolunu izliyorum. İlkkez bir eurolig maçını baştan sona bu sezon izledim.
Pek basketbol takip etmem, varsa yoksa NBA ve NBA fantasy ligleri.

Birde ordaki hucüm ağırlıklı, hızlı oyunları izledikten sonra avrupa basketbolu pek keyif vermiyor.

Asıl basket kesinlikle avrupa basketbolu ama adamlarda şov yapıyor arkadaş izlemesi çok keyifli...

En büyük hayellerimden biridir NBA da kayda değer dişe dokunur bir maçı staddan canlı izlemek.

inşallah oda olur :)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
ben de avrupa basketbol kulüplerini çok takip etmem ama maçı tvden izledim. spiker cantu'nun mütevazi bir bütçesi olduğunu ve en önemli oyuncularndan birinin de sakat olduğunu söyledi.

gerçi ne sebeple olursa olsun, bu kadar farklı yenilginin bahanesi olamaz. fenerbahçe için sezon başından beri aynı şeyleri söylüyoruz. takım oyunu yok. kişilerin eline bakan bir basketbol oynanıyor. mccalebb durduğu zaman dereye girecek aynı ayarda başka oyuncu da yok. beşiktaş maçında emir bu görevi yüklendi ve başarılı oldu. ancak cantu maçında aynı verimi veremedi.

fenerbahçe her türlü bu gruptan çıkar. fakat top 16da ne yapar, belli değil.