Maksimum 5000 TL'ye kadar Laptop tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

IxroN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
- Ansys Fluent gibi iterasyon gerektiren, kısaca işlemci gerektiren
- Oyun oynamaktan ziyade, pilin uzun, kolay taşınabilecek
- 14" ekran boyutuna sahip
- Doktora öğrencisi olduğumdan, minimum 4 sene kafamı ağrıtmayacak
- Gerektiğinde kodlama, tasarım programları (Solidworks vb.) gibi programları kullanabileceğim

Kısaca yukarıdaki kullanıcı tipine uygun bir laptop aramaktayım.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

IxroN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam değerli öneriniz için teşekkür ederim, fakat hem ağırlığı hem de boyutu çok yüksek malesef. Ağırlık çok büyük etmen açıkcası.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Hocam değerli öneriniz için teşekkür ederim, fakat hem ağırlığı hem de boyutu çok yüksek malesef. Ağırlık çok büyük etmen açıkcası.
Bu fiyata hem iyi performans verecek hemde hafif bir ultrabook bulmak imkansız. Onların fiyatları 6000-7000 TL civarı.

IxroN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu fiyata hem iyi performans verecek hemde hafif bir ultrabook bulmak imkansız. Onların fiyatları 6000-7000 TL civarı.
Performanstan kısabiliriz hocam, hafiflik ana etmen açıkcası. Analizler için hali hazırda Z840 WS kullanıyorum. Mobil olması açısından önem arzediyor. Değerli görüşünüz için teşekkür ederim.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Dell 7567 kullanıyorum ben bu cihazın babası sayılır.
Peki ev ve ofis arası taşıyarak kullanmak için. Genelde kullanım tarzı ofis programları, dizi film izleme, telefon ile çektiğim 4k ve 1080p videoları kesip birleştirip YouTube upload vs. işlemler için bu bilgisayarı almak mantıklı mı? Oyun oynayacak mısın diye sorarsan pek oynamam diye düşünüyorum çünkü PS4 var. Yoksa U işlemcili 8. Nesil bir bilgisayar da bu kullanım tarzına göre beni uzun süre idare eder mi?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Ben mecbur kalınmadığı sürece U işlemci önermiyorum. 8300H özellikle video edit işlemlerinde çok daha fazla performans verecektir. Dediğiniz işlemler için almak mantıklı evet.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bütçe el veriyorsa gayet uygun tabi ama dediğiniz işlemler için fazla bir laptop. Zaten oyun oynamıyorum dediniz o yüzden 1050 yerine 1050 Ti olması bir şey değiştirmeyecek keze oynasanız bile 1050 kartı da iyi bir kart sayılır. Video edit işlemleri sizin için çok önemliyse yani profesyonel olarak yapıyorsanız o zaman önerebilirim işlemciden dolayı yoksa 4400 TL fiyat etiketine sahip ürünü alıp SSD ve RAM yükseltmesi yapmak daha uygun olur.