Maks. 1300 TL Bisiklet Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Arkadaşlar Maks. 1300 TL bir bisiklet almak istiyorum. 26 27,5 28 Jant olabilir. Disk fren istiyorum. 21 vitesten aşağı olmasın. Dağ bisikleti kategorisinde olan bisiketlerden istiyorum. Marka Model önerilerinizi bekliyorum.

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Tavsiyem, Cararro Force 700.

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Peki V-Fren bir eksisi veya artısı olur mu Disk frene göre?
Gayet tarafsız bi şekilde şöyle anlatabilirim.

V-FREN

Avantajları :

- Çalışma prensibi basittir, sorun oluştugunda kolayca tespit edilip çözülebilir

- Yaygın kullanımından dolayı parçaları çok bulunur , tamiri kolaydır

- Hafiftir

-Ucuzdur

- Çok bakım istemez , istesede gayet rahatlıkla yapılabilir.

Dezavantajları :

- Performans kaybı için jant yanağının bile ıslanması yeterlidir. Bu da en ufak bi su birikintisinde bile gerçekleşebilir. Bu durum neticesinde yağmurda , çamurda vs. ciddi sorunlara yol açabilir (Fren mesafesinin uzaması sonucunda)

- Jant akordundan etkilenir

Hidrolik Fren

Avantajları:

- Mükemmel bir tutuş sağlar. Yani fren koluna sanki böceğe vurur gibi orta parmagınızı baş parmagınıza birleştirip vursanız bile etkisini hissedersiniz.

- Zaten hidrolik sistemlerin nerelere kadar girdiğine bakarsanız , frenleme konusundada kullanılmasına şaşırmamak lazım.

- Çamurdan vs. etkilenebilmesi için tekerleğin göbeğine kadar çamura girmeniz gerekir. Bu durumdada endişelenmeniz gereken fren degildir bana göre.

Dezavantajları:

- Bakım ister ve bakımı çok kolay degildir.

- Hatta her bisikletçi bile bakımını ve tamirini yapamaz. Bu hem yeni bir teknoloji olması hem de komplike bir yapısının olmasından dolayıdır.

- Aynı şekilde parça bulması cok zordur.

- Ağırdır

- Bisiklet Fiyatına etkisi büyüktür.

Mekanik Disk: Açıkça belirtiyim disk fren hakkında pek bir bilgim yok, kulaktan duyma bilgilerimi yazicam.

- Bana göre disk fren estetik olarak ayrı hava katıyor bisiklete görüntüsü gerçekten güzel

- Fakat bilgidim kadarıyla telin gerilmesi sistemine dayanarak calistigi icin şöyle düşünün , tekerleği en dışından parmagınızı sürterekmi durdurmak kolaydır yoksa göbeğe sürterek mi ? Tabiki göbeğe sürterek. Bu durumda dönen tekerleği merkezden durdurmak icin daha fazla kuvvete ihtiyacınız olacak. Ancak tele uygulayabileceginiz kuvvet sınırlı oldugundan mekanik disk bu konuda zayıf kalıyor.

- Ayrıca bu durumda fazla ısınma oldugundan fren telinin deforme olmasına sebep olabiliyor(muş).

- Performansına görede ağırlık problemi var işin içinde.

Benim tercihim ise , mtb , downhill vs. kullanacaksanız kesinlikle hidrolik fakat şehir , tur bisikletiyse V frenden ilerisine gerek yok.(A)

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Peki ÖZEL ÖRÜM JANT'ın nasıl bir artısı eksisi olur?

Çıtayı 2000 TL'ye çekerek ne olur?

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Konu büyüdü, konu başlığı küçük kaldı :]
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar BTWIN markasını nasıl yorumluyorsunuz?
BTWIN iyi markadır f/p ürünlerini bende çok seviyorum güzel bisiklet yapıyor alabilirsin ama servisi için aynı şeyi diyemem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki ÖZEL ÖRÜM JANT'ın nasıl bir artısı eksisi olur?

Çıtayı 2000 TL'ye çekerek ne olur?
Özel örüm jant hakkında bilgim yok.Ama çıtayı 2000'e çıkarırsan

Salcano NG650 26 HD Dağ Bisikleti Resimleri

Salcano NG650
Carraro Big 627 Dağ Bisikleti Resimleri

Carraro Big 627 Dağ Bisikleti

Corelli Neon 2.2 Dağ Bisikleti Resimleri

Corelli Neon 2.2 Dağ Bisikleti

Mosso Raceline 27.5 Dağ Bisikleti Resimleri

Mosso Raceline 27.5 Dağ Bisikleti

Salcano Astro 29 HD Dağ Bisikleti Resimleri

Salcano Astro 29 HD Dağ Bisikleti

Bunları tavsiye edebilirim. Bu arada Alüminyum / Alaşım bisikletlere yönelmelisin bence.

Son düzenleme:

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Bugün SALCANO NG 650 aldım. Yaklaşık 20 Km yaptım. İlk başlarda biraz zorlandım.24 jant tan 29'a geçerken ama alıştım. Kesinlikle bu fiyat bandında tavsiye ederim. Ben 1650 liraya aldım. (Sıfır)

Salcano NG 650
Shimano Set
Hidrolik Disk Fren
Kitlemeli ve Kilo Ayarlı Ön Masa
Pedli Koltuk
Kadro ergonomosi çok iyi tarz duruyor.
Benim şu anlık tek sorunum eldivensiz kullananlar için elcikler biraz sert ama eldivenle olay çözülüyor.
3*7 21 Vites

Salcano bi süre kötülemisti fakat eski kalitesine geri dönmüş. Tavsiye ederim. ??

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Bugün SALCANO NG 650 aldım. Yaklaşık 20 Km yaptım. İlk başlarda biraz zorlandım.24 jant tan 29'a geçerken ama alıştım. Kesinlikle bu fiyat bandında tavsiye ederim. Ben 1650 liraya aldım. (Sıfır)

Salcano NG 650
Shimano Set
Hidrolik Disk Fren
Kitlemeli ve Kilo Ayarlı Ön Masa
Pedli Koltuk
Kadro ergonomosi çok iyi tarz duruyor.
Benim şu anlık tek sorunum eldivensiz kullananlar için elcikler biraz sert ama eldivenle olay çözülüyor.
3*7 21 Vites

Salcano bi süre kötülemisti fakat eski kalitesine geri dönmüş. Tavsiye ederim. ??
Hayırlı olsun dostum güle güle kullan.Elcik çok problem değil bence internette 15-20'tlye yumuşak bulabilirsin.