Makattan kan gelmesi

Bu konuyu okuyanlar

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Arkadaşlar yaşım 20 son 2 haftadır büyül tuvaletimi yaparken koyu renkte kan da geliyor 2 kere oldu daha acı falan yok sadece kan var, doktora gidicem cekiniyorum malum bölge kıllı erkeğiz sonucta o kılları vs almam gerekir mi giderken

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
dip not son günlerde çok sağlıksız ve susuz besleniyorum ondan da olabilir mi

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Doktor senin kıllarına da bakmayacak kanamaya bakacak!!!

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Söz konusu kanamanın makat içerisinde bulunan memelerde çatlak olabilir. O kadar büyütülecek bir şey değil. Erkek adam hastalıktan kaçmaz, bir uzmana gidip kontrollerini gerçekleştirmen gerekiyor. Hastalığın delikanlılığı olmaz, farklı bir durum olursa o zaman görürsün delikanlılığı..

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Bir daha kanarsa gidicem arkadaşlar teşekkürler zaten randevu alması ayrı bi dert internetten dolu hep 10 gün içinde ki yerler niyeyse

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Fazla zorlamadan da olabilir veya fazla tutmaktan.

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Fazla zorlamadan da olabilir veya fazla tutmaktan.
ben ondan şüpheleniyorum hani çok zorlamadım yine ama 2 gün falan olmuştu büyük tuvalet yapmayalı yediğim şeylerden kaynaklı da olabr zor cıkmıştı :D şimdi çıktım tuvaletten meyve ve sebze cok tükettim dün akşamdan beri gayet rahat yaptım ve kan yoktu

FlexsNutella

Doçent
Reaksiyon puanı
424
2 gün mü yuhh iyi yarmamış dua et ? bende de oluyor çok tutunca ben bi ara yapmayı unuttum 4 gün boyunca 4. gün bi giriyim dedim yarım saat uğraştım tabi kanadı normal olarak ama çıkışta bir rahatlıyorsun tövbe tövbe ?

Ama gerçekten doktora gitsen iyi olur yara falan varsa ciddi sonuçları olabilir.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
acilen doktora gitmende fayda var sağlığın kılla tüyle işi olmaz ne kadar erken teşhis o kadar çabuk bu durumdan kurtuluş,
1 hafta düzelir 2. hafta belki de sen yoksun şakaya gelmeyecek tek konudur sağlık !!

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Kanser,basur gibi hastalıkların belirtisi diye biliyorum istersen uzman doktora görün derim

ondemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar Yanlış Bilgilendirme Yapmayalım Her Kanama Kanser Olacak Diye Bir Kaide Yoktur.
Eğer Kanın Rengi Koyu Katran Gibi İse ve Ağır Kokulu İse Bu Bize Gastrointestinal Kanama Olduğunu Gösterir Ya Mide de Yada İnce Bağırsakta Oluşan Kanama Sindirildiği İçin Koyu Renkte Çıkar veya Bağırsakta Polip Olabilir Bununla İlgili Yorum Yapmak Oldukça Zor;
O Yüzden Bir Gastroenteroloji Bölümüne Başvurmalısınız Kan Tahlillerinde Bir Sonuç Çıkmaz İse Kolonoskopi veya Endoskopi Yapabilirler veya İkiside Olabilir Ama Tam Teşhis Koyacak Testlerdir.

Geçmiş Olsun..!

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Kardeşim bende bir dönem yaşadım özellikle aşırı acı yediğimde olurdu. Bunun çok sebebi olabilir en kısa zamanda doktora görün kıllı mıllı ne alakası var :) erkek adamsın sonuçta. Bir operasyon yapacaksa zaten bilgi veriyorlar. Ben kolonoskopi olmuştum polipten kaynaklıydı şükür incelemede bir şey çıkmadı. Bu arada su tüketimini düşürmemeye çalış

UgurOZTURK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Söyleyeceklerimi uygula kardeşim. Akşamları saat 7 den sonra kesinlikle yemek yemeyeceksin. Kesinlikle sert ekmek yemeyeceksin. Ve yediğin tüm gıdaları çok iyi çiğnemelisin. Bütünlememsi yada az çiğnenmiş gıdalar yanılmıyorsam kalın bağırsakta sindirilirken bağırsağını çiziyor. Küçük çizikler sonucu kan gelmesi çok normal. Ve mümkünse 1-2 gün olmak kaydı ile ingiliz tuzunu su ile karıştırıp aç karnına iç ve bağırsaklarını boşalt temizle. Pis kanı dışarı atmalısın. Bağırsaklarında duruyordur. Özetle : sert yiyecekler yasak , akşam 7den sonra yemek yok. Bu şekilde 1 hafta kadar gözlemle kendini.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Gaita testi sonucu her şey ortaya çıkar. Doktor ihtiyaç duyarsa kolonoskopi yapar.

Yukarıda bir arkadaşımız söylemiş, bu tür durumlarda vakit kaybetmeden doktora gitmeniz en iyisi.

Olmaması "Oh geçti" demek değil. Mutlaka bir görünün.