MacBook Pro Fan Delirmesi

Bu konuyu okuyanlar

mettini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Notebook'u kasacak herhangi bir işlem yapmadığım halde bazen fanları deli gibi çalışmaya başlıyor. Örnek verecek olursam internette izlediğim bir dizinin daha 10. dakikasında bu olabiliyor. Sayfayı kapattığımda hızlı bir şekilde (30 sn) normale dönüyor ve 1 saatlik dizi bitene kadar tekrarlamıyor. Ekran kartı ile ilgili bir durum mudur acaba? Ya da güç ayarları v.s gibi bir durum mu var bununla ilgili.
-
Başka bir durumda; eğer aşırı ısınırsa kendini pat diye kapatıyor. Bilgilendirirseniz çok sevinirim arkadaşlar.

Özellikler: Macbook Pro 15-inch, Late 2011, Intel Core i7 2,5 Ghz, SSD, 16 Gb 1333 Mhz DDR3, Intel HD Graphics 3000 512 MB ve 1 GB AMD ekran kartı.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Ürünü ne zaman aldınız, alalı çok oldu mu? En son bilgisayarınızı ne zaman temizlediniz. Laptoplar da bu çok sık karşılaşılan bir durum, sistem aşırı ısındığında ciddi bir hasara yol açmamak için kendini kapatır. Fan temizliği ilk alternatif çözümünüz olsun ve eğer bununla alakalı bir problem değilse harici olarak uğraşmanızı önermem. APPLE' ın en iyi olduğu şey servis süreci çok kısa sürüyor ve Laptop olduğu içinde harici bir bilgisayar verebiliyorlar. Müşteri hizmetleriyle bir görüş istersen. :)

mettini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ürünü internetten 1 ay önce aldım. SSD ve yeni batarya takmak için alt kapağını açtığımda çok temiz görünüyordu. Daha önce Apple servisine götürdüm fakat 6 yılı geçen cihazlara destek vermediklerini söylediler.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Tekrar kontrol edin isterseniz, ilave olaraktan altına bir fan alabilirsiniz.

mettini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Peki işlemci ısısını görebileceğim ücretsiz bir uygulama var mı?

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
MSI Afterburner ile birlikte gelen RivaStatic Server tum donanim bilgilarini gosteriyor. Sicaklik degerleride dahil.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
miner coin,bitcoin virüsü bulaşmış olabilir...

mettini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
MSI Afterburner ile birlikte gelen RivaStatic Server tum donanim bilgilarini gosteriyor. Sicaklik degerleride dahil.

MSI Afterburner'ı kurulum dosyasını bulamadım. iOS ve windows için var kendi sayfasında. OS X için kaynak paylaşabilir misiniz?

---- Mesajlar birleştirildi ----

miner coin,bitcoin virüsü bulaşmış olabilir...
İşletim sistemi yeni kuruldu. Photoshop dışında başka bir şey kurulu değil zaten. Onu da adobenin kendi sitesinden trial olarak kurdum. Yalnız ofiste kullandığım PC ye bitcoin virüsü bulaşmıştı. Biraz ugraşmıştık temizlemek için. Mac te nasıl anlarız peki bulaşıp bulaşmadığını ve nasıl temizleriz?

Son düzenleme:

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
MSI Afterburner'ı kurulum dosyasını bulamadım. iOS ve windows için var kendi sayfasında. OS X için kaynak paylaşabilir misiniz?

---- Mesajlar birleştirildi ----

İşletim sistemi yeni kuruldu. Photoshop dışında başka bir şey kurulu değil zaten. Onu da adobenin kendi sitesinden trial olarak kurdum. Yalnız ofiste kullandığım PC ye bitcoin virüsü bulaşmıştı. Biraz ugraşmıştık temizlemek için. Mac te nasıl anlarız peki bulaşıp bulaşmadığını ve nasıl temizleriz?

IOS bilgim sadece son kullanıcı olarak, yol gösterecek kadar bilgim yok. Windows veya Linux olsaydı yardımcı olurdum.

mettini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arıza tespiti sonucu: ekran çipi arıza olduğu belirlendi.

Cihazda cift ekran kartı var ve dahili olan ısınıyor, cihaz kendini kapatıyor. İstanbul'dan bi firmadan fiyat aldık: cihaz ısınma sorunu olduğu için komple temizlenecek, islemci macunu ve kaucuk lastikler yenilenecek ve ekran cipi değişecek - toplamda 900 lira dediler. bu işlemleri daha uygun fiyata yaptırabilir miyim acaba?

Son mesajlar