Macbook Pro Bilgisayarım Çok Yavaşladı

Bu konuyu okuyanlar

uguryildiz1989

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar;
Macbook Pro Mid 2012 model cihazım çok yavaşladı. Evde herkesin ortak kullandığı bir bilgisayar olduğu için sorunun durduk yere nasıl oluştuğunu anlayamadığımdan yeniden kuruluma yöneldim. Bunun için var olan diski silip yeniden kurdum. Yosemite yi indirmesi yaklaşık 4-5 saat sürerken 17 dakika olarak gösterdiği kurulumu 3 saat gibi bir sürede kurdu. Bilgisayar açıldığında çok yavaştı ve kurulumu sağlıklı yapmadığını düşünüp tekrar kurulum yaptım ama herhangi düzelen bir şey olmadı. Şu an bu sorunu yazarken dahi azap çekiyorum o kadar yavaş bilgisayarım. Sizce sorun neden kaynaklı olabilir?
Şunu da ifade etmemde fayda var, online bir şekilde video izlemeye çalıştığımda veya bilgisayarımdaki bir filmi açtığımda film boyunca sürekli donup aniden hızlı bir şekilde olması gerektiği süreye varıyor. HDD den mi ekran kartından mı yoksa yazılımsal bir sorun mu var bir türlü anlayamıyorum.
Yardımcı olmanızı rica ederim inşallah çok külfetli bir sorunla karşı karşıya kalmamışımdır.

ogizade

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Cevabini apple ile telefon görüşmesi ayarlayarak alabilirsin dostum.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
4 yıl önce üst düzey bir dizüstü alsaydınız dahi şimdiye bir miktar yavaşlamıştı, MacBookların donanımları alt düzey dizüstülerle aynı olduğu için 4 yıl sonra yavaşlaması normal bence.
Büyük ihtimal HDD'de bozuk sektör var, değiştirilmesi gerekiyor.