Macbook pro Autocad 3dmax Photoshop

Bu konuyu okuyanlar

erenberkARC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar ben yeni mezun ol 1 ay sonra kullanacağım programlar AUTOCAD 3DMAX PHOTOSHOP OFFİCE bu programlar dısında kullandığım pek program yok alacağım bilgisayarı size özellikleri ile birlikte alıyorum kullanan ve ya önerisi olan arkadaşlar varsa gerçekten çok memnun olurum.Alacağım proyu sizinle paylaşıyorum ve kendi sitesinde 3D modeller ve render için böyle bir acıklama görünüyor teşekkürler tekrardan iyi forumlar...
1525284843095.png

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
macos x yanına windows kurduktan sonra bir sıkıntı olmaz. windows kurman gerektiği için 512 gb ssd li alman iyi bir tercih olur. macbook pro kullanıcıyım ve mühendis olarak görev yapmaktayım. sana tavsiyem çizim gibi yüksek grafik gerektirecek programlar için mac tercih etmemen. Autocad için çok sıkıntı yaşamazsın fakat diğer 3d çizimlerde kullanırken baya canın sıkılabilir. daha çok soru için forumdan mesaj atabilirsin.

erenberkARC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
macos x yanına windows kurduktan sonra bir sıkıntı olmaz. windows kurman gerektiği için 512 gb ssd li alman iyi bir tercih olur. macbook pro kullanıcıyım ve mühendis olarak görev yapmaktayım. sana tavsiyem çizim gibi yüksek grafik gerektirecek programlar için mac tercih etmemen. Autocad için çok sıkıntı yaşamazsın fakat diğer 3d çizimlerde kullanırken baya canın sıkılabilir. daha çok soru için forumdan mesaj atabilirsin.
Teşekkürler cevabın için lakin sitesinde 3d için böyle bir acıklama var yukarıda belirttiğim gibi o biraz beni cezbetti sanırım 3d yasanacak sıkıntılar nelerdir acaba teşekkürler tekrardan

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
3 boyutlu çizim için kullanacaksan; çizim yaparken yandaki ağaç çoğaldıkça, ekran kartı yeterli gelmemeye başlayacak. aldığına çok pişman olacaksın. ben o yüzden iki bilgisayar kullanıyorum çizim için ve günlük ihtiyaçlar için

erenberkARC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Peki cok teşekkürler peki iç mekanlar için yani örneğin bir restuarant ya da cafe tasarımları için 3d kullanilabilir mi çünkü sizin dediğiniz ağır 3d cizimler sanırım cünkü bazen cafe resturant tasarımları oluyor bina dışında

---- Mesajlar birleştirildi ----

Örnek vermek gerekirse 3dmax de böyle bir mekan bu bilgisayarı zorlarmı Ekli dosyayı görüntüle 39460

Son düzenleme:

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
2 boyutlu çizimlerde sıkıntı olmaz, fakat 3 boyutlu resimlerde sıkıntılar mutlaka olacaktır. ayrıca macos x o kadar stabil çalışıyor ki; yanına windows kurmak zorunda kalacaksın dediğin programlar için; apple kullanmanın bir esprisi kalmayacak. şarj, estetik ve günlük kullanım için süper cihazlar, fakat güç ve grafik isteyen programlar için direk imac önerim.

erenberkARC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamamdır çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için asus vivobooklara bakayım olmazsa suan onlarda gayet estetik ve incecik dikkatimi cekmedi değil hem yarı yarıya daha uygun fiyat olarak tekrar teşekkür ederim kardeşim.Bu bilgisayar beni tatmin eder o zaman doğrumudur.
1525386010164.png

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
Çizim için bu bilgisayar gayet yeterli. yinede windowslu bir bilgisayarlarada bir bak, bu cihazı almadan. sonuçta macosx yanına windows kurmak zorunda kalacaksın.

ismail1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
o fiyata i5 li macbook pro ve işlerinizi halledebileceğiniz bir oyun bilgisayarı alabilirsiniz

erenberkARC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamamdır arkadaşlar teşekkürler ediyorum sizlere cok yardımcı oldunuz mesaj yerine ulaştı :)))