Macbook Pro almak ne kadar mantıklı?

Bu konuyu okuyanlar

yigitakeller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar,

Macbook pro almayı düşünüyorum.

Diğer açtığım başlıklarda macbook pro yerine başka öneriler aldım ama Windows işletim sistem ile çalışan bilgisayarların uzun ömürlü olmaması gibi bir durum vardı ancak 2019 yılındayız hayla böyle bir durum var mı? Amerikadan gelen bir arkadaşım bana bilgisayar getirebilir.

Macbook pro 13.000tl civarında. Daha iyi özelliklerde Dell XPS 7500tl civarlarında.

Genellikle After Effects, Premiere Pro, Cinama 4d gibi yazılımlar kullanacağım.
Bir ajans gibi çalışıyoruz bu yünden işimizin kesintiye uğramaması gerekli. İşletim sisteminden kaynaklı bir sorunu çözmek gibi şeylere zaman ayırmam.

Bana ne önerirsiniz?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Değil bence

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Macbook para israfıdır. Bir kaç istisna dışında alınmaması gerektiği taraftarıyım. Dell XPS dediğin P/F oranı çok kötü bir laptop. Laptop'u ne için kullanacaksınız? Daha iyi öneriler sunalım.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Yazmışsın görmedim. Lenovo Thinkpad P51 alabilirsin. Arkadaşın Amerika'dan getirtecekse P52S getirtebilir. Bunlar workstation için özel quadro ekran kartları bulundurur dediğin programlar vız gelir. W10 kararlı bir işletim sistemi sorun çıkarma ihtimali düşük. Dediğiniz sorunlar W8'de kaldı.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Macos dışında macbook pro nun premium hissiyatı var. Bütçe meselesi.

Eğer korktuğunuz veri kaybı gibi durumlar ise

7-8000 civarına güçlü laptop alıp
veri yedekleme için NAS sürücü yada, dropbox gibi versiyon geçmiş yedeği sunan bulut çözümlerini kullanır yanına da tertemiz Windows imajı yedeği ile her han çökme vb sorunlara karşı tedbirli olurdum.

Donanım gücü esneklik uygun fiyat avantajı Windowslu pc lerde. Macbook bu döviz kurunda taşınmayacak kadar değerli.

yigitakeller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Macos dışında macbook pro nun premium hissiyatı var. Bütçe meselesi.

Eğer korktuğunuz veri kaybı gibi durumlar ise

7-8000 civarına güçlü laptop alıp
veri yedekleme için NAS sürücü yada, dropbox gibi versiyon geçmiş yedeği sunan bulut çözümlerini kullanır yanına da tertemiz Windows imajı yedeği ile her han çökme vb sorunlara karşı tedbirli olurdum.

Donanım gücü esneklik uygun fiyat avantajı Windowslu pc lerde. Macbook bu döviz kurunda taşınmayacak kadar değerli.
Aslında kafama takılan şu an kullandığım windows notebook adya 1-2 defa görev yöneticisinde gördüğüm kadarı ile fazla cpu, disk, ram vs. kullanıyor. Sonrasında yok şunu kapa, şunu aç, şu kodu yaz gibi işlerle uğraştırıyor veya çok önemli bir işin ortasında 6 saat uptatde yapıyor. Bu sorunlar kullandığım notebook ile mi ilgili yoksa win 10 böyle bir şey mi anlamak istiyorum

Reaksiyon puanı
296
yeni macbooklarda ekranlarda problem olduğunu duydum hatta sıfırıyla değişmiş ama yine aynı sorun çıkmış hatta konu shiftdelete deçıkmıştı orada okudum