MacBook Pro- açlışta ekrana sabitlenen uygulamalar nasıl kaldırılır ?

Bu konuyu okuyanlar

osirkeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MacbookPro 'da ve işletim sisteminde yeniyim.
1-Açlışta ekranda sürekli mesajlar klasörü açılıyor. Bunu nasıl kaldırabilirim ?
2-Canon MX530 yazıcı kurmaya çalıştım , cihaz çalışıyor ancak ekran alt barda soru işareti olarak sürekli kullanım klavuzu simgesi çıkıyor. bunu nasıl kaldırabildim?
Ekte ekran görüntüsü yer almakta

Cevaplarnızı için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2018-04-25 10.55.10.png
    Ekran Resmi 2018-04-25 10.55.10.png
    188.2 KB · Görüntüleme: 268

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
Merhabalar; açılışta bilgisayarı kapatmadan önce kullandığın programların açılmasını istemiyorsan kapatmadan önce (mac Os da X butonuna basınca programlar kapanmıyor); dock üzerinden simgesine sağ tıklayıp- çık yapmak zorundasın. yoksa bilgisayarı ilk açılışta aynı programlar tekrar açılır.

başlangıçtan programları kaldırmak istersen (windows msconfig de yapılan gibi); sistem tercihleri-kullanıcılar ve gruplar-oturum açma öğeleri-listeden programları kaldıracaksın.

istemediğin klavuz simgesine sağ tıkla-seçenekler-docktan çıkar bas. simge kaybolur.

osirkeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar; açılışta bilgisayarı kapatmadan önce kullandığın programların açılmasını istemiyorsan kapatmadan önce (mac Os da X butonuna basınca programlar kapanmıyor); dock üzerinden simgesine sağ tıklayıp- çık yapmak zorundasın. yoksa bilgisayarı ilk açılışta aynı programlar tekrar açılır.

başlangıçtan programları kaldırmak istersen (windows msconfig de yapılan gibi); sistem tercihleri-kullanıcılar ve gruplar-oturum açma öğeleri-listeden programları kaldıracaksın.

istemediğin klavuz simgesine sağ tıkla-seçenekler-docktan çıkar bas. simge kaybolur.

teşekkürler...