MacBook Pro- açlışta ekrana sabitlenen uygulamalar nasıl kaldırılır ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

MacbookPro 'da ve işletim sisteminde yeniyim.
1-Açlışta ekranda sürekli mesajlar klasörü açılıyor. Bunu nasıl kaldırabilirim ?
2-Canon MX530 yazıcı kurmaya çalıştım , cihaz çalışıyor ancak ekran alt barda soru işareti olarak sürekli kullanım klavuzu simgesi çıkıyor. bunu nasıl kaldırabildim?
Ekte ekran görüntüsü yer almakta

Cevaplarnızı için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

EA14

Doçent
Merhabalar; açılışta bilgisayarı kapatmadan önce kullandığın programların açılmasını istemiyorsan kapatmadan önce (mac Os da X butonuna basınca programlar kapanmıyor); dock üzerinden simgesine sağ tıklayıp- çık yapmak zorundasın. yoksa bilgisayarı ilk açılışta aynı programlar tekrar açılır.

başlangıçtan programları kaldırmak istersen (windows msconfig de yapılan gibi); sistem tercihleri-kullanıcılar ve gruplar-oturum açma öğeleri-listeden programları kaldıracaksın.

istemediğin klavuz simgesine sağ tıkla-seçenekler-docktan çıkar bas. simge kaybolur.

Merhabalar; açılışta bilgisayarı kapatmadan önce kullandığın programların açılmasını istemiyorsan kapatmadan önce (mac Os da X butonuna basınca programlar kapanmıyor); dock üzerinden simgesine sağ tıklayıp- çık yapmak zorundasın. yoksa bilgisayarı ilk açılışta aynı programlar tekrar açılır.

başlangıçtan programları kaldırmak istersen (windows msconfig de yapılan gibi); sistem tercihleri-kullanıcılar ve gruplar-oturum açma öğeleri-listeden programları kaldıracaksın.

istemediğin klavuz simgesine sağ tıkla-seçenekler-docktan çıkar bas. simge kaybolur.

teşekkürler...

stat counter