Macbook Pro 2015 - Mackbook Air 2016 Hangisini Almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

DenizSarıer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,ailenize yeni katıldım.Şimdiden bana vereceğiniz yararlı bilgiler için size teşekkürlerimi sunuyorum.
Önümde 3 adet seçenek var.
Birincisi Apple'nin 5 Haziran etkinliğini bekleyip yeni Macbook Air çıkarsa onumu almam gerekir ve fiyatı eskisine göre nekadar artar?
İkinci olarak Macbook Pro 2015 120Gb modelini ikinci el olarak almak istiyorum.İkinci elin dezavantajları çok görülürmü ? Malum sıfırı 6000 Tl.
Üçüncü ve son olarak etkinlikleri beklemeyip sıfır Macbook Air 120Gb 2016 modelinimi almam gerekir ?
Bütçem en fazla 4500-5000 aralığında ve daha fazla çıkma olasılığım yok.Kullanım alanlarım ise bu sene bilgisayar mühendisliği yazacağım ve önümüzdeki 5-6 yıl boyunca yazılım programları photoshop işlerinde kullanacağım.Niye bukadar pahalı bakıyorum diyorsanız şuanki bilgisayarım masaüstü ve windows.Hem sandalyede saatlerce oturmaktan hem de windowsun sorunlarından bıktım.Bunu için artık macbook alacağım.Hangi seçenek benim dediklerimi yapabilir?
Sorumu cevaplayacağınız için teşekkür ederim , iyi akşamlar...

mehmetcanaksu

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Apple air a son verdi yenisini bekleme macbook pro ise senin istedikleri tam anlamı ile karşılar arada bir indirim ile 5000 tl ye düşüyor takip edip indirimde almanı öneririm

akif(hoze)

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende macbook air almak istiyorum fakat air mi pro mu arasında kaldım, dün apple ın sitesinden yardım aldım konuştuğum kişi air yerine pro yu tavsiye etti fakat ben air in i7 modelini almak istiyorum malum air de 1.6 işlemci var i7 olunca performans artıyor üstelik air kullanacağım dedim oda bana air i7 bile olsa profesyonel anlamda kullanacağımdan ilerde performans kaybı yaşayacağımı söyledi ben bütçemi ileri sürdüm ve tam anlamıyla profesyonel olarak kullanmayacağım malum grafik işlemi filan yok bende sadece algoritma yazmak ilerde ios a uygulama yazdığımda sıkıntı çıkartırmı bilmiyorum dediğimde ise fikrimi onayladı zaten bende de 5000 tl bütçe var air deki tek sıkıntı işlemci gibi görüyorum ben onuda özel konfig ile i7 yi seçtiğimde bir sıkıntı kalmayacağını düşünüyorum fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim

bond_bg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bir bilgisayar mühendisi olarak sana tavsiyem MacBook PRO alman yönünde olur. Air ince hafif ve kullanışlı ama profesyonel olarak kullanmak için değil sadece film seyredip facebook a gireceksen air alabilirsin. Ama programlama dahil photoshop tarzı programlar kullanacaksan 2015 ten eski olmamak şartıyla Macbook PRO al derim. Fiyatına gelince yurtdışından daha uyguna alabilirsin. Ben Cezayirden 2700 ₺ ye Macbook PRO 2015 retina almıştım. 1.5 yıl olacak nerdeyse cihazın tek sorunu kasadaki çiziklerdi.. Çok az kullanılmıştı yeni gibiydi. Ama bunu yapabilmen için yurt dışında yaşayan oralarda kazıklanmayacak kadar Apple ürünlerini bilen birine ihtiyacın var.

Alpercan Çağlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
en son apple lansmanında macbook air'in işlemci hızı 1.6 dan 1.8 e yükseltidi bu ne kadar yeterli olur bilmem ekran bakımından retina ekranın gözü yormayısını ve daha doygun görsel kabiliyetini saymassak herhangi bir sorun kalmıyor pro 2015 ile air 2016 arasındaki tek fark işlemci hızındaki fark ve retina , konfigürasyon ile ekran kartını yükseltmessen air'in ekran kartı 1 tık daha iyi 2015 prodan ama 1 tık air günlük işler için gayet uygun yazılım konusuna birşey diyemem photoshopta da açıkçası pro alman daha mantıklı ama bütçe kısıtlıysa air de iş görür , 2016 pro dan bahsetmememdeki sebep ise profesyonel iş için kullanacaksan usb-type c den başka girişi olmayan bir pc almak ne kadar mantıklı olur düşünmek gerekir. işlemci hızı harici her konuda air ama yok ben retina ekransız yapamam ben yüzüklerin efendisi efektleri yapıcam derseniz gidin tuğla gibi pro alın ama yok ben konfigürasyon yapıp i7 li air alır defter gibi taşırım derseniz yine siz bilirsiniz tercih sizin iyi günler