Macbook harddisk degistirme yardim lazim

Bu konuyu okuyanlar

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Arkadslar pek anlamiyoum bu isten kafam karisti simdi ben hardiski ssd ile degistirecegim montajlama isini halledebilirim ama anlamadigim konu isletim sistemini kurmak simdi ben ssd takinca mountain lion isletim sistemini oraya kurmam gerekiyor galiba?ve macbookun yaninda dvd falan yoktu yeni modellere koymuyorlar nasil olacak bu is acaba?bilgili olanlar varsa aydinlatabilirmi acaba?

etoo09

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadasim Harici harddisk kutun varsa ssdyi icine takiyorsun ve internette arat super duper diye harddisk kopyalama programi var bununla harddiskini ssdye kopyaliyacaksin youtube da arat gorursun nasil yapildigini , ama uyarayim biraz uzun suruyor kopyalamasi bence sifir kurulum yapabilirsen daha iyi :) Kolay gelsin

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Arkadasim Harici harddisk kutun varsa ssdyi icine takiyorsun ve internette arat super duper diye harddisk kopyalama programi var bununla harddiskini ssdye kopyaliyacaksin youtube da arat gorursun nasil yapildigini , ama uyarayim biraz uzun suruyor kopyalamasi bence sifir kurulum yapabilirsen daha iyi :) Kolay gelsin
sifir kurulum dusunuyorum

etoo09

Asistan
Reaksiyon puanı
2
o zaman mountain lionu satın almıssınızdır mutlaka onu ya dvd ye yada 8 gblık bir usbye disk utility yardımıyla yuklemenız gerekiyor :) bende usb yöntemıyle yükledim super hızlı oldu artık ssd ile :) kolay gelsin

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
o zaman mountain lionu satın almıssınızdır mutlaka onu ya dvd ye yada 8 gblık bir usbye disk utility yardımıyla yuklemenız gerekiyor :) bende usb yöntemıyle yükledim super hızlı oldu artık ssd ile :) kolay gelsin
tamam hallettim tesekkurler herkese

etoo09

Asistan
Reaksiyon puanı
2
nasil ama cok farkediyor degilmi ssd ile :)) gule gule kullan