Macbook Air Üzerine Su Döküldü Servise Gitti ama Ses Tuşunda Sorun Var

Bu konuyu okuyanlar

Tummer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, geçen hafta Macbook Air'ımın üzerine bir bardak su döküldü. Su döküldüğü esnada bilgisayar çalışıyordu ve birden kapandı. Hemen ters çevirdim. Usb girişlerinden ve klavyeden sular aktı. Biraz kurumaya bıraktıktan sonra düz çevirmeden açma tuşuna bastım çalışmıyordu. Forumlarda okuduğum kadarıyla sıvı temaslarında anakartın ıslanması ciddi bir sorunmuş. Beklemeden ertesi gün servise götürdüm. (Ankara Ankamall'daki bir yetki sertifikalı servisti.) Bir kaç gün sonra bataryasının sıvı temasına bağlı olarak çalışmadığını ve yeni batarya takacaklarını söylediler. 650 TL'ye bataryayı yenilediler. Ardından Mac'i teslim aldım sorun yok şimdilik dediler.
Fakat şu an ses çalışmıyor, bunun nedeni elbette ıslanmaya bağlıdır ama nasıl çözerim? Zamanla düzelme ihtimali nedir? Ya da problemler bundan sonra artabilir mi örneğin bir süre sonra da enter tuşu tutukluk yapar mı? Son sorum da kalıcı olarak bu süreci nasıl durdurabiliriz?

LurkingLoris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu süreci kalıcı olarak yeniden servise vererek ve bilgisayara yeniden su dökmeyerek durdurabilirsiniz.