MacBook Air CS:GO Kaç FPS alır ??

Bu konuyu okuyanlar

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Arkadaşlar MacBook Air almayı düşünüyorum daha çok bu bilgisayarı taşınabilirliği açısından alacağım genelde PHP PDO CSS HTML vs yazılımlama yapacağımdan çok fazla performans aramıyorum ancak biz de insanız ;) arada oyun oynayasımız geliyor "bi kantır atak" :D diyoruz.i5 işlemci 8gb ram Bir MacbookAir
Sizce kaç FPS verir. Not:Gerçekten çok fazla performans beklemiyorum ama dediğim gibi insanız ;) . Sonuçta 4000 TL para veriyoruz.
İyi Forumlar :)

Fatih Toprak

Asistan
Reaksiyon puanı
350
Air almayın :(

Bende zaman zaman yazmaktan bunalınca, Lol oynuyorum mbp 2015 mıd var bende, full grafikle oynamak istediğimde, 90 FPS, low da oynarsam 120-160 FPS alıyorum.

Aynı zamanda, Lol client yanında tarayıcı ya da IDE açık olursa, 20-30 FPS :)

Oyun için asla macbook önermiyorum, arada oynuyorsanız da air konusunda, çok birşey beklememek lazım diye düşünüyorum.

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Air almayın :(

Bende zaman zaman yazmaktan bunalınca, Lol oynuyorum mbp 2015 mıd var bende, full grafikle oynamak istediğimde, 90 FPS, low da oynarsam 120-160 FPS alıyorum.

Aynı zamanda, Lol client yanında tarayıcı ya da IDE açık olursa, 20-30 FPS :)

Oyun için asla macbook önermiyorum, arada oynuyorsanız da air konusunda, çok birşey beklememek lazım diye düşünüyorum.
Yani kasmadan oyanayabilir miyim ?

Fatih Toprak

Asistan
Reaksiyon puanı
350
Açıkçası Fight'lara girince FPS düşüyordu bazen bende, şunu yaparak sorunu çözdüm,

Oyun oynayacağım zaman hiç bir program açık olmuyor,

CMD+Space basarak da Activity Monitör açıp anlık Network kullanımını izlediğimde, ve Ram kullanımını izlediğimde sorun çıkaran ne varsa kapatıyorum. Sorun olmuyor.

Air, eğer yeni alacaksanız almayın. Air desteği de bitiyor apple tarafından artık.
Onun yerine Macbook pro eski model ikinci el alabilirsiniz.

Size tavsiyem Macbook Pro için eğer yeni alım yapacaksanız bütçenizi ayarlamanız.
Mevcuttaki Air kullanacaksanız oyunu düşük grafikte oynayabilirisiniz diye düşünüyorum.

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Anladım teşekkürler :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Açıkçası Fight'lara girince FPS düşüyordu bazen bende, şunu yaparak sorunu çözdüm,

Oyun oynayacağım zaman hiç bir program açık olmuyor,

CMD+Space basarak da Activity Monitör açıp anlık Network kullanımını izlediğimde, ve Ram kullanımını izlediğimde sorun çıkaran ne varsa kapatıyorum. Sorun olmuyor.

Air, eğer yeni alacaksanız almayın. Air desteği de bitiyor apple tarafından artık.
Onun yerine Macbook pro eski model ikinci el alabilirsiniz.

Size tavsiyem Macbook Pro için eğer yeni alım yapacaksanız bütçenizi ayarlamanız.
Mevcuttaki Air kullanacaksanız oyunu düşük grafikte oynayabilirisiniz diye düşünüyorum.
Fakir mac'i son buluyor yani :)

Son düzenleme: