Macbook 5-7 sene gider mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

uguraydın

Üyecik
Arkadaşlar merhaba bır laptop alacagım emektar asus beni götürmüyor artık beraberliğimizin 5 yılını geride bıraktık bu 5 yılda benı 6 ayda bır format atmaya mecbur bıraktı.Arkadaşlar iyi bir laptop almak istiyorum sizce gene son model bir asus hp veya toshiba mı alayım yoksa biraz daha fazlasını katıp macbook pro mu alsam.Öğrenciyim okuk için olan programları ve sıstemı guncel bır sekılde yuksek performansla min 5 max 7 yıl götürür mü size sormak istedim görüşleriniz benim için önemli hepinize şimdiden teşekkür ederim

berkayztr

Üyecik
Arkadaşlar merhaba bır laptop alacagım emektar asus beni götürmüyor artık beraberliğimizin 5 yılını geride bıraktık bu 5 yılda benı 6 ayda bır format atmaya mecbur bıraktı.Arkadaşlar iyi bir laptop almak istiyorum sizce gene son model bir asus hp veya toshiba mı alayım yoksa biraz daha fazlasını katıp macbook pro mu alsam.Öğrenciyim okuk için olan programları ve sıstemı guncel bır sekılde yuksek performansla min 5 max 7 yıl götürür mü size sormak istedim görüşleriniz benim için önemli hepinize şimdiden teşekkür ederim
Öncelikle şimdiden alacağınız ürün hayırlı olsun diyeyim, şahsen Macbook Pro kullanmaktayım ve rahat 10 sene götüreceğini düşünüyorum ömürlük bir bilgisayar, tavsiyem Macbook yönündedir yalnız bununda modelleri vs. var benim kullandığım model MJLQ2TU/A yaklaşık 5 ay önce aldım sizede kesinlikle öneririm :)

7K vericen intel iris olacak? bunu incele:
MONSTER® TULPAR T5 V5.3 15.6"
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Platform GAMING
Notebook Serisi TULPAR T5
İşlemci Mimarisi 6.Nesil Skylake
İşlemci Serisi Intel® Core™ i7
İşlemci Kod Adı Intel® Skylake Core™ i7-6700HQ 4C/8T; 6MB L3; 8GT/s; 2.6GHz > 3.5GHz; 45W; 14nm
Chipset Intel® HM170 Express Chipset
VGA Belleği 8GB
VGA Bellek Veri Yolu 256-Bit
VGA 8GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX980M 256-Bit DX12
Çözünürlük 1920 x 1080
Ekran Boyutu 15.6" Full HD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran
Sabit Disk Türü SATA
Sabit Disk Kapasitesi 1TB
Bellek 16GB (2x8GB) DDR4L 1.2V 2133MHz SODIMM
M.2 SATA SSD Portu 2x M.2 SATA SSD
1.Port M.2 SATA SSD Mevcut Değil
2.Port M.2 SATA SSD Mevcut Değil
1.Port 2.5" HDD 1TB Hitachi Travelstar 7K1000 9.5mm 32MB 7200RPM HDD SATA-3
2.Port 2.5" HDD Mevcut Değil
Optik Sürücü Yok
İşletim Sistemi FreeDos (İşletim sistemi bulunmamaktadır)
Klavye Arkadan Aydınlatmalı Klavye (Türkçe Q)
Klavye Ek Özellikleri Ayrık Numerik Tuşlu Klavye Yapısı
Touchpad Kaydırma ve Çoklu Hareket Algılama Özellikli Touchpad
Kamera HD Kamera
Kablosuz Ağ Intel® Dual Band Wireless-AC 8260, 2x2 AC +BT M.2 2230
Hoparlör Entegre 2 Adet Hoparlör
Hoparlör Sistemi ONKYO Hoparlör
Ses Sistemi SOUND BLASTER® X-FI™ MB5
Ses Özelliği High Definition (HD) Ses
Subwoofer Yok
RAID Desteği Var
3D Desteği Yok
Dokunmatik Tuş Fonksiyonu Yok
Numerik Tuş Takımı Var
Parmak İzi Okuyucu Var
Dahili Kart Okuyucu Var
Gigabit Ethernet RJ45 Portu Var
Killer Ethernet RJ45 Portu Yok
USB 3.0 Portu 4 Adet
Thunderbolt Portu Yok
Thunderbolt 2 Portu Yok
eSATA Portu Yok
FireWire Portu Yok
HDMI Portu Var
DVI Portu Yok
VGA Portu Yok
Display Portu Yok
Mini Display Portu Var
Kulaklık / Speaker Çıkışı Var
Mikrofon Girişi Var
S/PDIF Dijital Çıkışı Var
Line In Girişi Yok
Dahili Bluetooth Var
Dahili Mikrofon Var
Aydınlatmalı Klavye Var
Uçuş Modu Var
Ekran Kartı Değiştirilebilir mi? Hayır
Boyutlar 385 (W) x 271 (D) x 28.8 (H) mm
Ağırlık 2.5Kg (60WH Pil Dahil)
Adaptör Full Range AC Adapter 180W - 19.5V / 9.2A veya 19V / 9.5A
Batarya Gömülü 4 Hücreli Polymer Pil (60WH)
Garanti Süresi 2 YIL
Hediye Monster Taşıma Çantası

uguraydın

Üyecik
Ah bırde ısletım sıstemı stabıl olsa wındowsdan cok canım yandı ama dedıgın gıbı o paraya o ozelliklere vermekte dusunduruyor

uguraydın

Üyecik
Oyun oynamak için istemiyorum zaten macbookların tek eksisi oynayın pc de oynadıgım tek oyun fm onuda macbookda oynayabılırım onun dısında zaten konsol tercıh ediyorum benim için önemli olan yüksek performansta uzun sure beni götürecek mi

Kaya26

Profesör
Hiç bir cihazdan o kadar süre beklemeyin. Macbook'a verilecek para yerine orta-üst seviye bir pc alınır. 3 yıl kullanır yine alırsınız. Güncel cihaz kullanmış olursunuz.

kmurat

Dekan
Benimkisi 10 senelik. Linux kurdum, bir 5 sene daha gider. Yeni bilgisayar almaktan da vaz geçtim, Yeni Cep telefonu almayı düşünüyorum. İnterneti var, oyunu var, saati var, kamerası var, Navigasyoın var. Bi de ütü yapabilse, çok güzel olacaktı. Her yere de gider, her şeye de sığar, daha başka ne olsun. Sen de eski cihazını canlandır, paran cebinde kalsın. Yazın tatile çıkarsın.

Enesİnce27

Üyecik
macbook seni 9 sene götürür bildiğiniz üzere 2008 macbook pro su bile el capitan a güncelleme aldı

Battuta

Üyecik
2010 i5 15" macbook promu hala çok severek kullanıyorum, 240 ssd + 4 gb ram ilavesi yaptım sadece. nefis oldu hiç bir sıkıntım yok nazar olmasın.

trianon

Asistan
Ah bırde ısletım sıstemı stabıl olsa wındowsdan cok canım yandı ama dedıgın gıbı o paraya o ozelliklere vermekte dusunduruyor
benimde windowstan derdim var bende macbook almayı düşünüyorum (macbook pro değil core m işlemcili olandan)sizce o paraya değer mi

Ben Kenobi

Dekan
Benim şahsi görüşüme göre 7 milyara alacağın bir macbook seni 5 yıl götürür.
Zaten oyun yok, tasarım, kodlama falan da yapmıyorsan geriye çok birşey kalmıyor.
6 yıl da götürebilir ama 7 yıl olacağını sanmıyorum.
Sorun bence o değil, sorulması gereken soru buna değer mi ?
7 milyarı verip 6 yıl kullanacağına 3.5 milyarlık al 3 yıl sonra bir daha al en güncel donanımı kullan.
Eğer Windows hatalarından bıktıysan Windows 7 yükleyeceksin, şirketlerden Windows 8 ve 10 kullanan pek yok. (Eğer ki bizzat bu işletim sistemlerine özel programlar vs yazmıyorlarsa)
İstiyorsan Linux de kullanabilirsin, hem bilgi seviyen artar hem güzel macera olur.

falcon291

Profesör
Küçük taşınabilir bir bilgisayar arıyor arkadaş ve ararken de bu bilgisayar ile oyun oynamayı düşünmediğini söylüyor.

Mevcut bilgisayarımı değiştirdiğimde benim de böyle bir düşüncem var. Macbook Pro ya da Asus Zenbook'un üst modellerinden almayı düşünüyorum.

Her ikisi de oyun oynanması amaçlanmadğı gözönüne alınırsa kesinlikle 4-5 sene gider. Kaliteli ürün pahalıdır, pahalı olduğu için kalitelidir.

Bu arada Monster laptop laptop filan değildir, kimse kusuruma bakmasın. 110 kiloyum, ağırlık taşımak gibi bir derdim yoktur, ama çantası adaptörü büyük ekranı ile Monster'a ya da diğer gaming laptoplara laptop demem.

Derdim oyun oynamaksa alırım güzel bir desktop, paşalar gibi oynarım.

Şu anda öyle yapıyorum.

Macbook verilen paraya değer. Derdiniz oyun oynamak değil ise herkese tavsiye ederim.

stat counter