Macbook 12" almalı mı?

Bu konuyu okuyanlar

tarafsizjedi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amacım yeni alacağım bilgisayarda sadece programlama, office işleri vs. (Hiç oyun oynamıyorum) taşınabilirlik çok önemli okula sürekli götürmek getirmek gerekiyor. Ama hala kararsızım işlemcisi yönünden. Siz ne düşünyorsunuz alan, kullanan, araştıran arkadaş var mı?

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Macbook değil , Macbook Air alın.Emin olun hem fiyat hem taşınabilirlik hemde performans bakımından sizi senelerce idare edecektir.

Sebep gerekirse , Mac Book performans bakımından vasat , fiyatıda gereksiz fazla.

tarafsizjedi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Macbook alırsam 256 gb ssd, 8gb ram, yüksek çözünürlüklü ekran özellikleri mevcut.
Air alırsam dediğiniz gibi işlemci iyi ama ekranı daha eski, ram i sonradan eklemek gerekiyor ve 128 gb ssd de aynı şekilde eğer rami opsiyonel şekilde artırırsam macbook un fiyatıyla eşitleniyor ama bu sefer de hafızası az geliyor. Bu çatışmada kaldım arada [emoji3]

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
MacBook Pro'yu söylemeyi unuttum o halde.

Yapılandır - Apple (TR) ( 13" MacBook Pro )

Bu size yetmeyi bırakın artacaktır. ( Fiyatlara daha 1-2 gün önce 1000TL zam gelmeseydi güzeldi aslında.) Onun dışında grafik işlemcisine çok takmayın.Hepsi dahili hemen hemen aynı performansı vereceklerdir.Air'lerden öneri isterseniz bunu önerebilirim :

Yapılandır - Apple (TR) (13" MacBook Air )

Eğer isterseniz depolama alanını belli bir fiyat karşılığında arttırabiliyorsunuz ama depolama konusunda 256GB size yeter diye düşünüyorum.Yetmezse bile kendisini destekleyen her USB'yi destekliyor.

NOT:1.6Ghz diye yavaş çalışır olarak düşünmeyin , uyumlu olduğu için sistemle pek sorun yaratmaz.Sadece kullanacağınız programları göze alın.

tarafsizjedi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında tam olarak aynı düşünceleri, ihtimalleri paylaşıyoruz. Biliyorum tam bu seçenekleri bende fakat kilo olayı beni çok düşündürüyor çünkü 900 gram biri diğeri 2 kilo. 2 kilo az diyorum aslında ama bi elime alıp baktım da ağır gibi yani 2 de olsa. Şimdi sizce ne yapmalıyım? Macbook şimdi geleceğin cihazı kabul ama işlemcisine aynı şeyi diyemiyorum işte [emoji52]

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Normal MacBook , sadece tasarım bakımından güzel.Eğer Macbook alırsanız size ek olarak 1000 TL convertor masrafı çıkıyor.Almanızı tavsiye etmiyorum.

MacBook Air gerçekten hafif.Eğer biraz yapılandırırsanız , MacBook'a 10 basacak ondan az fiyatlı bir Mac sahibi olabilirsiniz.Pro konusunda da Pro evet çok ağır sayılmasada , kolunun altına al götür bir notebook değil.Ama daha fazla performans için Pro uygundur.

Bu arada i5 en az 2 sene daha vaad ediyor.Modele takılmayın.İ5 zaten geçen sene yükselmeye geçti.

tarafsizjedi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamamdır [emoji106]🏻
Katılıyorum Macbook 12" i çıkarıyorum aklımdan mantıklı
Teşekkürler

halil851

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
macbook pro tavsiye ederim. diğerlerinin yanında ağır ama macbook pronun ağır olduğu anlamına gelmesin.