Mac os x

Bu konuyu okuyanlar

kafkame

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar mac os x ile ilgili yazılacak birşey yok mu? Kimse kullanmıyor mu bu işletim sistemini??

Reaksiyon puanı
188
kafkame dedi ki:
arkadaşlar mac os x ile ilgili yazılacak birşey yok mu? Kimse kullanmıyor mu bu işletim sistemini??

ben kullamaktayım çok da güzel bir sistem fakat çok fazla içeriğini bilmiyorum UNIX e biraz uzağım...

senin öğrenmek istediklerin neler...

occuplus

Asistan
Reaksiyon puanı
1
x86 tabanlı sistemlere kurulum nasıl oluyor. Driver sorunu var mı?

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
occuplus dedi ki:
x86 tabanlı sistemlere kurulum nasıl oluyor. Driver sorunu var mı?
Torrent sitelerinde vs. bulursun gerekli dosyalarıda,driverlarda bayaa sorun ve eksiklik var diyorlar o yüzden korkup deneyemedim bir türlü :D Driver konusunda bir arkadaş yardımcı olursa bende sevinirim.

Reaksiyon puanı
188
ben kurdum hiçbir sorunum yok. sadece notebook olduğu için benim wireless kartına driver bulamadım o da zeten genel olarak kimsede yokmuş.

kurulum yapmak için işlemcinin SSE2 komut setini desteklemesi gerekiyor.

internette veya torrentlerde "Kalyway Mac Os X Leopard" diye aratırsan bulabilirsin...

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
aslında yıllardan beri ben de istiyorum kurmak ama bi türlü geçmedi elime dvd'si, torrentten indirmek de yemiyo, bi bulsam yüklicem, deneyemediğim tek os mac kaldı ^^

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ben tiger ve leopard ı kurdum p4 pc ye.oldukça güzel bi işletim sistemi fakat windows gibi fazla kurcalayamıyosunuz.sadece nete girmek ve yapısını öğrenmek için kurmuştum.böyle kuracak olanlar varsa Leo4All ı tavsiye ederim.Kalyway filan bende çalışmadı.sorun çıkardılar.kurulum bir türlü tamamlanamadı ama Leo4All çok rahat bi şekilde kuruldu.driverlara gelince;
Leo4All ın içinde diğerelerine göre daha fazla driver geliyo.kurulum aşamasında seçebiliyosunuz.bende bi tek ekran kartında sorun çıkarmıştı.yani ekran kartımın driveri yoktu(radeon 9550).opengl yi çalıştırmıyodu.chooper diye güzel bi oyun vardı.oynayamıyordum.sonra araştıra araştıra bi paket buldum.kullanıcılar tarafından hazırlanmış driver.Ati nin 3 kartı için var.biri 9550 diğerlerini hatırlamıyorum.paket adınıda unuttum ama isteyen olursa bulabilirim.

Mac Os iyidir ya:)
Not:Orijinal dvd ler x86 lara kurulmuyor(kendi intel işlemcili mac pc leri hariç).İllaki değiştirilmiş(patchlenmiş dvd ler gerekiyor)

Reaksiyon puanı
188
kalyway'de install ederken özellikle boot loader a dikkat etmeniz gerekiyor.

eğer disk şemanız MBR ise mbr boot loader yüklemek gerekir. GUID ise guid boot loader yüklemek gerekir...