Lütfen Yardım! Samsung?Acer?Packard Bell?

Bu konuyu okuyanlar

i.am.kira

Asistan
Reaksiyon puanı
2
merhaba arkadaşlar. benim önümde üç seçenek var. elimde de world card var. taksitle şu üç modelden birini almayı düşünüyorum. üçü arasında kararsız kalmamın nedenini aşağıda açıklayacam:

1- Samsung R620-JS01TR

İşlemci Tipi Intel Core 2 Duo
İşlemci Türü Core 2 Duo P8700 2.53 Ghz - 3 Mb
Bellek 4096 Mb
Bellek Türü DDR II 800
Maksimum Bellek 4096 Mb
Sabit Disk 500 Gb
Disk Dönüş Hızı 5400 Rpm
Ekran Boyutu 16"
Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
Ekran Türü WXGA
Ekran Kartı Türü Paylaşımsız
Ekran Kartı ATI Mobility Radeon HD 4650 - 1 Gb - DDR3
Optik Sürücü DVD Rw
Ses Kartı Onboard
Ethernet 10/100/1000 Mbps
Kablosuz Ağ 802.11 b/g
Bluetooth Var
Kamera Var
Ağırlık 2.5 - 3 Kg
İşletim Sistemi Vista Home Premium
Portlar 4 x USB, 1 x VGA, 1 x HDMI, 1 x RJ-11, 1 x RJ-45, 1 x Ses Çıkışı, 1 x Mikrofon Girişi,1 x E-Sata Çıkışı
Kart Okuyucu 3-in-1 (SD, SDHC, MMC), Express Card (54 mm)
Parmak İzi Okuyucu Yok
Pil Tipi Li-Ion 6 cell

2- Acer Aspire AS5739G-874G32MN

İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ 2 Duo
İşlemci Ailesi Intel® Centrino®2 Islemci
İşlemci Numarası P8700
İşlemci Hızı 2.53 GHz
İşlemci Bus Hızı 1066 MHz
İşlemci Ön Bellek 3 MB
Hafıza (RAM) Kapasites 4 GB
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
Sabit Disk Kapasitesi 320 GB
İşlemci Markası INTEL
Ekran Kartı Hafızası 1024 Mb
VGA Chipset Markası NVIDIA
VGA Chipset Modeli GT240
Ekran Boyu(inch) 15.6" " CRYSTAL BRITE
Monitör Tipi WXGA
Maksimum Çözünürlük 1366 x 768
Optik Sürücü DVD SUPER MULTI
Mobil Özellikler BlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera
İşletim sistemi Win 7 Home Premium Tr
Ağırlık 2.8 KG

3- Packard Bell TJ65-DT-022TK

• İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ 2 Duo
  • İşlemci Ailesi Intel® Centrino®2 Islemci
  • İşlemci Numarası T9600
  • İşlemci Hızı 2.8 GHz
  • İşlemci Bus Hızı 1066 MHz
  • İşlemci Ön Bellek 6 MB
  • Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB
  • Hafıza (RAM) Tipi DDR2
  • Sabit Disk Kapasitesi 320 GB
  • İşlemci Markası INTEL
  • Ekran Kartı Hafızası 1024 Mb
  • VGA Chipset Markası NVIDIA
  • VGA Chipset Modeli GT240
  • Ekran Boyu(inch) 15.6" WXGA Diamond Viev LED HD
  • Monitör Tipi WXGA
  • Maksimum Çözünürlük 1366 x 768
  • Optik Sürücü DVD SUPER MULTI
  • Mobil Özellikler Wireless, BlueTooth, Kamera, Kart Okuyucu
  • İşletim Sistemi Win 7 Home Premium Tr Eng
  • Ağırlık 2.7 kg

Şu anda acer aspire 5920g kullanıyorum. acerımı seviyorum fakat. fanı çok sesli çalışıyor. aletin özellikle oyunlarda ısınma problemi var. diğer taraftan aletin çıkardığı ses müthiş altında woofer ı var. acer ın bu 5739g modelinin de fanının sesi yüksekmiş bunun haricinde sıkıntı yaratacak bir durumu yok muş.
Diğer taraftan Samsung r620 nin ekran kartı çok güzel ekranın büyüklüğü de tam istediğim gibi ancak sesi kötü imiş. bu kafamı karıştırıyor. alet çok sessiz ve ısınma problemi yokmuş.
Packadr Bell i hiç görmedim kullanmadım nasıl birşey olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok.
Durum bundan ibaret arkadaşlar. bir diğer mesele de ocaktan sonra 3d destekli ekranlı laptoplar çıkacakmış. o zamana kadar dolar ne olur bu çıkacak 3d destekli laptoplar çok pahalı olurmu bunu beklemelimiyim. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim...

ktohan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşım herkes fikir sahibi olduğu konuda seni aydınlatmaya çalışır heralde.Ben sana packard bell i anlatayım.Şu an kullanıyorum ısınma yok.Yani elbet var da o sorun edecek kadar değil. Ses kalitesi yeterli geliyor bana.Sen nasıl bir kalite beklersin bilemem.
Şunu bilmelisin Packard bell dünkü bilgisayar değil.Köklü bir geçmişi var güvenebilirsin.

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Acer ve Packard Bell ikisi de aynı şirket artık.
Samsung'u bilmem ama diğer ikisinden birini alabilirsin.
Acer daha makul gibi.

i.am.kira

Asistan
Reaksiyon puanı
2
benim de gönlüm acer dan yana ama çok ses çıkarıyormuş fanı. packard bell in ekran kalitesi nasıl yani açılardan bakınca çok kayıp oluyormu. ses tok çıkıyormu. yani benim acerda woofer var ses müthiş tok çıkıyor. müziklerde filmlerde bass ı hissediyorsun. packard da nasıl acaba. birde hangi modelini kullanıyorsun arkadaşım?

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
valla ben samsung r620 js03 modelini kullanıyorum çok memnunum son çözünürlükte ve yüksek detayda oynatamadığım daha doğrusu kasan oyun olmadı (crysis dahil) cihazın sadece 2 olumsuzluğu var bence 1. ses kartı pek iyi değil 5.1 sistemin varsa kesinlikle harici çözüm bulman lazım ben creative x-fi aldım logitech z5500 ü dijital kullandığım için çok iyi oldu :) 2. kamerası çok fazla bir şey bekleme haaçok kötü değil ama video kayıt yapmak istersen yetersiz gelebilir :) ısınma mevzusuna gelelim ben t9600 kullanıyorum sözde en fazla ısınan modeli lakin samsung okadar başarılı iş çıkarmışki bir türlü fırsat bulupta oynayamadığım call of dutty modern warfare 2 yi aralıksız olarak 6 saat kadar oynadım ne ısınma ne de performans düşüklüğü yaşadım okadar iyi anlayacağın :) bir diğer husus cihazı normal kullanımda kesinlikle zerre fan sesi yok :) klavye düzeni çok başarılı numerik olmasına rağmen çok rahat ergonomisi harika :) ekran kartı hakkında birşey demeye gerek yok zaten diğer açıklamalarından nasıl bir canavar olduğu belli :D pb hariç asus acer dell modelleri kullanmış ve incelemiş biri olarak kesinlik samsung derim hp den sonra ilaç gibi geldi :D

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
fiyatları ne bunların..word karla alacaksan vatandan al play kulup kartlarına %25 word puan verıyorlar.oyun oynuyorsan aynı ozelliklerdeki dell markasını incele derim..

xismailaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Pacckard Bell'i Acer satın aldı ve PB'nin müşteri portfoyu belli. Acer de ona yönelik sistemler çıkarıyor ama PB'yi hiçbir zaman Acer'in önüne geçecek duruma getirmez bence.

Samsung'u bilmiyorum ama mantık olarak bakınca Acer ondan daha iyi bir sistem sunmuş.
Laptopta DDR3 daha az enerjiye daha çok MHZ demek. Laptopta Ddr2 alıp da overclock ile arayı kapayamayacağına göre Ddr3 daha mantıklı.

Sonrasında nVidia'nın kartı da 4670 ile aynı. Ben ATI ekran kartı öneririm ama laptpota ATI, nVidia'ya göre daha çok ısınıyor ve daha çok güç harcıyor.

İşlemciler ve ekran kartı aynı. Ram Acer'de daha iyi. Ses de Acer'de daha iyi. Dolby Home Theater var üzerinde. 5+1 onboard gibi bişe.

Ben Acer 6935 G kullanıyorum. Ddr3 gerçekten çok fark ediyor. İşlemcisi benimkinden üst olmasına rağmen Rami Ddr2 olan Asus'un kastığı oyunu benim Pc kasmıyor. Ekran kartı aynı 9600Gs.

Acer'in tasarımı da Samsung'dan iyidir. Samsung parlak kasalar kullanıyor ama çok standart görünümlü.
Acer öyle değil. Çok estetik kasalar çıkardı son dönemde. Benim 6935'i gören deli oluyor.

Ekran boyutuna takma. 15.6" Acer daha az enerji harcar. 16" olan 1366*768, 15.6" olan 1360*768. Çözünürlük olarak da çok fark yok yani.

Samsung'u gerçekten bilmiyorum. Kötü de demiyorum ama Acer'in çok iyi olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
Benim 6935G'yi de yatağımın başında download'a bıraktığım zamanlar oldu. Tık ses yok. Mayıs'tan beri kullanıyorum bi de düşün yani.

Ki oyuncu bir PC kullanıcısıyım. İşim de animasyon yapmak olduğundan gündüz de gece de makinenin anasını ağlatıyorum. Ses yok, ısınma sorunu yok. Daha ne isteyeyim ki?

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Packard Bell öneriyorum.konfigrasyonu bence çok iyi marka da kaliteli eğer mümkünse DDR3 olanını almaya çalış

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
bi kaç ekleme daha yapayım özelliklerini yazdığın samsungda vista değil win7 home pre geliyor :) anti bakteriyel klavye ve ince kasa ayrıca netteki fotolara aldanma bende tipsiz bişi olarak gördüm git yakından incele kasa dizaynı sadece ve alımlı touchped kısmındaki mavi alan gece çok işe yarıyor samsungda multitouch var diğerlerini bilemiyorum orda yazmayanları ekliyim ben sana :D numerik tuşlarına rağmen kesinlikle tuşların boyutları ya da mesafesi ile ilgili bir operasyon yok. samsungda 4 tane usb var 1 i hem usb hem esata olarak kullanıyorsun. Diğer bir husus hdd performansı oldukça başarılı vista ve 7 puan değerlendirmelerinde 5.9 puan alıyor ayrıca yazdırma sırasında bile zerre ses gelmiyor :) şayet görerek ve inceleyerek alacağın yer varsa daha iyi olur :) buyur buda puanlama ben normal modda yaptım speed modda fark edermi bilemicem :D

i.am.kira

Asistan
Reaksiyon puanı
2
gerçekten çok aydınlatıcı bilgiler verdiniz arkadaşlar. bir hafta içinde kafamı netleştirmeye çalışacam. Acer in DDR3 artısı var fan sesi eksisi var, Samsung un ekranı 16" ve sessiz çalışıyor ancak sesi yeterli değilmiş ne bileyim çok kararsızım bulunduğum yerde vatan yok teknosa var onun için r620 yi inceleyemiyorum. acer in görüntüsü çok hoşuma gitti. teknosa daki samsunglar metalik gri renkte ve oyuncak gibi duruyor. ama r620 ler siyah renk internetteki resim ve videolara göre. teknosadaki modelleri nereden bulmuşlar anlamak mümkün değil.
Şimdi freewill arkadaşım sen yerimde olsan şimdi r620 mi alırdın (sonuçta 1800 civarı bir para vericem) yoksa 3d destekli laptopların çıkmasını mı beklerdin? onlar ne zaman gelir acaba türkiyeye heralde yurtdışında çıkmış o aletler.

GizemliAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
3. secenektekı makıneyı bugun aldım 1500 lıra kampanyadan 400 lıra karım oldu packard bellden yazıyorum suan cok begendım onceden toshıba vardı bunun klavyesı cok guzel tum yunları calısturdu test ettım bugun cok super makıne sesı cok guzel verıyor ısınma sorunu yok vede cok sessız

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
acer ! neden diye sormayın digerlerinden çok daha performanslı.fanı bence bu kart dert etme.

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
3. secenektekı makıneyı bugun aldım 1500 lıra kampanyadan 400 lıra karım oldu packard bellden yazıyorum suan cok begendım onceden toshıba vardı bunun klavyesı cok guzel tum yunları calısturdu test ettım bugun cok super makıne sesı cok guzel verıyor ısınma sorunu yok vede cok sessız

Doğru olanı yaptın aklın yolu bir hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanmak nasip olsun

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
pb amerıkan malıdır

yazdıgın klavyenin altına mouse'un altına baktıgın monitorun arkasına bak bakalım Made in China yada P.R.C yazıyormu.sonrada hangi işlemciyi kullandıgını düşün intel mi amd mi ? hangisi türk malı ?? ramlerine bak bakalım varmı manisa'da üretilmiş olan ?? devam edebilirim...

GizemliAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
yazdıgın klavyenin altına mouse'un altına baktıgın monitorun arkasına bak bakalım Made in China yada P.R.C yazıyormu.sonrada hangi işlemciyi kullandıgını düşün intel mi amd mi ? hangisi türk malı ?? ramlerine bak bakalım varmı manisa'da üretilmiş olan ?? devam edebilirim...

ben aksını demedım zaten amerıkan malı oldugu ıcın aldım cunku dayanıklı cıkıyorum bugun world karta pesın fıyatına 5 taksıt vede 400 lıra kampanya ındırımınden aldım bu makıneyı aynı ozellıklere sahıp orada asus vardı oda 2.200 lıra ıdı satıs danısmanı cok yardımcı oldu onu alacagına bunu al derdım 700 lıra cebınde kalır dedı bende dedım pb duymadıgım marka? bana amerıkada en cok satılan markanın bu oldugunu ve amerıkan malı oldugunu soyleduı buradada cok satılıyor tanınmadık marka olurmu dedı. suan cok memnunum mumeratık klavye sessız tus takımı ekran kartı cok super crsıs son ayarlarda oynuyorum :D sorun vermedı alşacak arkadaslara tavsıye ederoım sarjını test ettım 2.5 saat gıdıyor

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61

i.am.kira

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yok bu aletin öyle bir özelliği yok asus un çıkardığının 120 hz bir özelliği var.
hala üç model arasında gidip geliyorum. fiyat heralde en belirleyici olacak aslında 1500-1600 civarı r620 bulsam taksitle direkt onu alacam da yok gördüğüm kadarıyla...

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
ben aksını demedım zaten amerıkan malı oldugu ıcın aldım cunku dayanıklı cıkıyorum bugun world karta pesın fıyatına 5 taksıt vede 400 lıra kampanya ındırımınden aldım bu makıneyı aynı ozellıklere sahıp orada asus vardı oda 2.200 lıra ıdı satıs danısmanı cok yardımcı oldu onu alacagına bunu al derdım 700 lıra cebınde kalır dedı bende dedım pb duymadıgım marka? bana amerıkada en cok satılan markanın bu oldugunu ve amerıkan malı oldugunu soyleduı buradada cok satılıyor tanınmadık marka olurmu dedı. suan cok memnunum mumeratık klavye sessız tus takımı ekran kartı cok super crsıs son ayarlarda oynuyorum :D sorun vermedı alşacak arkadaslara tavsıye ederoım sarjını test ettım 2.5 saat gıdıyor

dediğin şeyde düşündüğün şey anlaşılmıyor maalesef yok o kadar yazmazdım :cool:

i.am.kira

Asistan
Reaksiyon puanı
2
esasında benimde gönlüm acerdan yana fakat 12 taksitle almaya kalkıştığımda 2 bin tl ye vuruyor fiyat o beni düşündürüyor. işlemcisi düşük olsunda istemiyorum. diğer yandan packard bell in işlemcisi piyasadaki en iyisi o bir adım öne getiriyor aleti.
packard bell sahibi arkadaşlar lüften söylermisiniz ramlar 800 mü 667 mi? bazı sitelerde 800 diyor bazılarında 667 doğrusu nedir bu işin?
birde ses sistemi 3dsonic diyor sitesinde? nasıl çıkıyor ses ekstra speaker almak gerekirmi?

eosert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
packardınki ram hızı 667 mhz.kardeş ben de bu 3 notebook arasında kaldım ben de almayı düşünüyorum.1 haftadır sürekli araştırıyorum.Ama şunları söyleim
1.samsung 16" olmasına rağmen diamond veya crystal değil diğerleri öle.
2.packardın ram hızı yavaş ama her yerde arastırdım.Millet birbirine girdi, bazıları 667 olsun önemli dğl dio bazıları ise 667 bilgisayarı yavaşlatır diyo.
3.Acer'ı alacaksan almama sebebin asla ses olmasın. ekran kartı işlemci gibi özellikler varken ses nedir abi?2+1 bağlarsın olur biter..(tabi ses kartındal değil de hoparlörlerden bahsediyosanız..)Bu arada samsungun şarjı için çok fazla gidiyo diolar haberin olsun.
4.kafanı biraz daha karıştırmak istemem ama sana bi iki alternatif daha veriyim(özel msj olarak yollarım...)mesela lenovo y550 CORE2 DUO P8700 2.53GHZ-4GB-500GB-GF 1024MB GT240-BT-15.6''-DVDRW-W7P/64.. pm atcam bakmayı unutma...Fiyatlar cok uygun orda..

---------- saat 07:47 eklendi ---------- önceki mesaj saat 07:42 eklenmişti ----------

pm attım onlara iyi bak eğer iyi laptoplarla karşılasırsan sen de haberdar edersen sevinirim....

i.am.kira

Asistan
Reaksiyon puanı
2
pm ini aldım çok teşekkürler. istanbula gittiğimde tek tek hepsini vatanda kontrol edip kararımı vericem. yardımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim...