Bilgisayarımda ki Cryptlocker Hermes.HRM Virüsü

Bu konuyu okuyanlar

cers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anti vürüs programı yükledim güncelleme geldi güncelleme yaptıktan sonra c ve D tüm kişisel dosyalarımın [[email protected] ].HRM uzaantısı değişmiş. uzantılarını değiştirsem de sorun çözülmedi format attım D de kilerini kurtarayım bari diye oda olmadı.

BU KONU HAKKINDA BİLGİ PAYLAŞIRSANIZ İNANIN ÇOK MUTLU EDERSİNİZ

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
"Cryptlocker" (Fidye Yazılımı) virüsü, türevi vukaatlarında deneyebileceğiniz ilk yöntem "Shadow Explorer" ile önceki kişisel dosyalarınızın kopyalarına erişmeyi denemek. Bu gibi durumlarda başvurulan ilk çözüm yolu bahsettiğim yazılım oluyor... Kurtarmaya çalıştığınız kişisel dosyalarınız, Shadow Explorer'da uzantısı bozuk ve tuhaf şekilde görünüyorsa makinede yazılımı yönetici olarak başlatmayın normal kullanıcı girişi sağlayıp bir de öyle denersiniz. Hermes kayıt girdilerine, komut yöneticisine, Windows'un local klasörlerine ve dizinlerine erişim sağlayıp burada çeşitli manipülasyonlar oluşturabileceğinden ki (Bunu her Ransomware'de görmemiz mümkündür) çözümleme sürecinde can sıkıcı noktaya gelebilir, ayrıca hermes için "Spyhunter"a ek olarak "Anti Logger" yazılımınıda kullanabilirsiniz. Geçmiş olsun.

cers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Shadow Explorer i denedim D görmüyor içi boş olarak görüyor

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Yönetici kipi dışında denediniz mi peki?