Lumia mobil internet kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

emre2535

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar lumia 1520 veya 930 u araştırıyorum. Şuan android kullanıyorum merak ettiğim konu bu iki cihazın mobil veri tüketimi nasıl yani şuan lg g2 de önceki kullandığım cihazlara göre kotam çok çabuk bitiyor. Kullanan arkadaşlardan görüş ve yorumlarını alabilirmiyim...

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Cok kullanırsan çok biter gayet normal bi durum ki ikiside g2 ile ayni donanıma sahip sayılırlar birsey farketmez telefona yerine tarife değiştirin.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Cihazdan cihaza ya da işletim sisteminden işletim sistemine göre mobil veri tüketiminde hissedilir bir fark sözkonusu olmaz.

Telefon iyiyse, Internet'e daha fazla girebilirsin. Bu da daha fazla tüketime sebep olur, yoksa harcamalar arasında bir fark beklenmez, olmamalıdır.

emre2535

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar video seyretmiyorum güncellemeleri wifi bulunca yapıyorum günlük 2-3 kez face ve günboyu whatsappta sadece yazılı mesaj kullanıyorum 4 gb kota 15 günden fazla gitmiyor. Bundan önce elite kullanıyordum ve 2 gb interneti bitiremiyordum. Yani ilk kez akıllı telefon kullanmıyorum. Anormal bir şekilde kota eriyor bu cihazda bence ondan böyle bir konu açtım.

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Kullandığın Oparetörede Bağlı Aslında Vede 920 lerden Başlayarak Turbo İnterneti Kapsıyor Olması Lazım 42 megabite kadar yükselebilir ayrıca lg snapdragonlu olduğunda büyük ihtimal oda turbo interneti destekliyor bende avea 6 gb var 3 gb anca bitiyor 1 ayda Ama Ben Turkcelldeyken 4 gb 15 20 günde Tükeniyordu Oparetör Ne Kadar İyiyse O Kadar Çok İnternetin Gider

emre2535

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Benim de operatör avea önceki cihaz da da aynıydı ama ben akıl erdiremedim bu siz cihazla alakalı değildir diyosunuz yani bende lumia için bahane arıyorum galiba kendime 😉 ben biraz daha araştırcam bu durumu her nedense bana cihazdanmış gibi geliyor.

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
İşlemci Olarak Snapdragonlu Cihazlar Sonuçlar Bunlar SnapDragon Üzerine Araştırma Yap Bence

emre2535

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sağol teşekkür ederim ilgin için birde öyle bakıyım...

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
İşlemci Olarak Snapdragonlu Cihazlar Sonuçlar Bunlar SnapDragon Üzerine Araştırma Yap Bence
Olayın işlemci ile ne alakası var!!!

Lumia'larda Data Sense denen program var, onu yükle eğer yüklemediysen hattı hangi uygulama ne kadar kullanmış görebiliyorsun.

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Şimdi Nokia 5800 la Nokia Lumia Aynı Hızda Mı İnternete Giriyon