Lumia Kullananlar Kulübü (Bütün Modeller)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende nokıa lumıa yeni aldım ama bunun microsoft ayarlarını yapamadığı m için hiç bi uygulama ve mağazaya giremiom acaba bu ayarları nasıl yapabilirim şimdiden tşk

Merhaba Nokia lumia 820.Birçok görüşme kaydetme uygulmasını indirdim ama hiçbiri işlev görmüyor.lumiada windovs phonede bu telefon görüşmelerini kaydetme olayı yokmu bütün android telefonlarda var lütfen cevap yazın benim için önemli

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Lütfen cevap

Mrb

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lumia
Kilitlenme gibi bir sorunu yok
Telefon çok hızlı
Office uygulamaları ve Navigazyon uygulamaları da çok güzel
Aynı zamanda Şarj bakımından da çok iyi (2-3 gün gidiyor) Lumia 1320
iphonelarda bunu göremezsiniz çünkü gereğinden fazla şişirilen bir ürün bana göre
aynı bilgisayarları gibi adamlar bilgisayarlara SSD Disk takarak çok hızlı süper algısını oluşturdular yıllarca
ios yükleyin kullanın windows'u mumla ararsınız...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam bende 820 kullanıyorum benim sorum indirdiğim hiçbir uygulama çalışmıyor whatsapp bile çalışmıyor

Twin

Asistan
Arkadaşlar Lumia 930 için mikrofonlu kulaklık alıcam. Tavsiyeniz ne olur? Yardımcı olursanız sevinirim.

Twin

Asistan
Bu bildiğimiz iphone 5s/6 kulaklığı galiba. Arkadaşımdan alıp denerim. Eğer uygun olursa bunlardan alırım.

Twin

Asistan
Arkadaşlar 12.06.2015 fatura tarihli Lumia 930 siyah renk telefonumu alışamadığım için satıyorum. Full kutulu ve faturalıdır. En ufak kusuru bırakın, kılcal çizik dahi bulunmamaktadır.

Fiyat: 1250 TL

Ufak bir pazarlık payı mevcut.

Yer: İstanbul

İletişim: 0536-230-12-30

B

bakuden

SDN Okuru
Arkadaslar bende lumia 900 whatsapp yukleyemiyorum lutfen yardm edn SIG in yapdim ama Xbox bak diyor

Lumia 1020 telefonum Win 10 preview modda iken flaş açıldı ve kapanmadı telefonu kapattım flaş hala yanıyordu telefona hard reset attım şarj %40lardayken telefon kapandı çarklar dönerken takıldı çarklar tekrar telefon kapandı açıldı tekrar takıldı çark bu döngü devam etti fakat bu arada hala flaş açık sonra şarjının bitmesini bekledim şarj bitti flaş kapandı şimdi şarja takıyorum telefon açılmıyor güç tuşuna basıyorum flaş yanıyor hard reset atıyorum telefon tepki vermiyor ekran hep kapalı acil yardım NOt: bilgisayar telefonu algılamıyor!!!!!!!!!!

teokan

Asistan
bu sifirlama programi var microsoftun o da mi algilamiyor.
ve baska bilgisayar ve farkli usb denedin mi.

yucesezar

Yasaklı
Yasaklı
öncelikle iyi forumlar elimde bir adet lumia 640 telefon var ve benim bu cihazla ilgili bir sorunum var! yardımcı olursanız sevinirim. telefonun sorunu şu kendi kendine yeniden başlıyor öyle durduk yere! google dan biraz araştırdım bir sonuç bulamadım,yazılım güncelleme denetledim cihazınız güncel uyarısı aldım şuan cihazda win8.1 update2 sürümü yüklü

öncelikle iyi forumlar elimde bir adet lumia 640 telefon var ve benim bu cihazla ilgili bir sorunum var! yardımcı olursanız sevinirim. telefonun sorunu şu kendi kendine yeniden başlıyor öyle durduk yere! google dan biraz araştırdım bir sonuç bulamadım,yazılım güncelleme denetledim cihazınız güncel uyarısı aldım şuan cihazda win8.1 update2 sürümü yüklü
alooo yok mu bir bakan?

Cümleten merhaba,

Bir süredir Galaxy Nexus'umun miadını doldurmasından dolayı, akıllı telefon ihtiyacı çekmekteyim. Ben de acaba hala alınır mı diye, uzun zamandır (uzaktan uzağa) hayranı olduğum, ki WP kullanıcısı değilim, Lumia 1520'yi tekrar araştırmaya başladım. Piyasaya çıkmasının üzerinden bunca zaman geçmesine rağmen hala oldukça performanslı ve "amiral gemisi" sayılabilecek olan bu ürün hala almaya değer mi onu anlamaya çalışıyorum açıkçası. Gönlüm almaktan yana ama aklım "biraz daha sor soruştur, iyice emin ol" diyor. Bunun da sebebi malum, Türkiye'deki vergilerden dolayı, alacağımız ürünler her zaman pahalı oluyor. Dolayısıyla enine boyuna düşünmeden de, bu tip bir karar almak zor oluyor.

Cihazın boyutları beni korkutmuyor değil açıkçası ama alışırım diyerek kendimi avutuyorum
Bunun haricinde herkesin bildiği gibi Windows'un stabilir bir OS oluşu, kamerası, batarya ve ekran performansı beni kendine çeken en büyük sebepler açıkçası.

Mağaza meselesine gelince Android cihazım hiçbir zaman bir uygulama çöplüğü haline gelmedi ama yine de kullandığım bazı uygulamaları bulamayacak olmam, beni biraz üzecek ama herhalde ona da alışılır. Ya da alışılır mı?

Diğer taraftan 1000-1400 bandında başka ne alınabilir çok da fikir sahibi değilim maalesef. Yani android cihazlarda güncel amiral gemisi modelleri ya da en fazla 1 yıl evvelinin amiral gemisi modellerinden birini almadığın sürece, sistem mutlaka bir yerde sıkıntı çıkarıyor. En azından ben şu ana kadar hep bunu gözlemledim çevremde. IPhone'lar da cüzdan yakıyor diğer taraftan. 1500 ₺ bandına gerilemiş olan IPhone 5S de, 16 GB olması dolayısıyla cazip gelmiyor.

Böyle daha uzun uzun yazabilirim ama zaten yeterince uzun oldu sanırım. Okuma şansınız olur da, tecrübelerinize dayanarak fikir beyanında bulunursanız çok sevinirim.

Ö

öküz gözü

SDN Okuru
Cümleten merhaba,

Bir süredir Galaxy Nexus'umun miadını doldurmasından dolayı, akıllı telefon ihtiyacı çekmekteyim. Ben de acaba hala alınır mı diye, uzun zamandır (uzaktan uzağa) hayranı olduğum, ki WP kullanıcısı değilim, Lumia 1520'yi tekrar araştırmaya başladım. Piyasaya çıkmasının üzerinden bunca zaman geçmesine rağmen hala oldukça performanslı ve "amiral gemisi" sayılabilecek olan bu ürün hala almaya değer mi onu anlamaya çalışıyorum açıkçası. Gönlüm almaktan yana ama aklım "biraz daha sor soruştur, iyice emin ol" diyor. Bunun da sebebi malum, Türkiye'deki vergilerden dolayı, alacağımız ürünler her zaman pahalı oluyor. Dolayısıyla enine boyuna düşünmeden de, bu tip bir karar almak zor oluyor.

Cihazın boyutları beni korkutmuyor değil açıkçası ama alışırım diyerek kendimi avutuyorum
Bunun haricinde herkesin bildiği gibi Windows'un stabilir bir OS oluşu, kamerası, batarya ve ekran performansı beni kendine çeken en büyük sebepler açıkçası.

Mağaza meselesine gelince Android cihazım hiçbir zaman bir uygulama çöplüğü haline gelmedi ama yine de kullandığım bazı uygulamaları bulamayacak olmam, beni biraz üzecek ama herhalde ona da alışılır. Ya da alışılır mı?

Diğer taraftan 1000-1400 bandında başka ne alınabilir çok da fikir sahibi değilim maalesef. Yani android cihazlarda güncel amiral gemisi modelleri ya da en fazla 1 yıl evvelinin amiral gemisi modellerinden birini almadığın sürece, sistem mutlaka bir yerde sıkıntı çıkarıyor. En azından ben şu ana kadar hep bunu gözlemledim çevremde. IPhone'lar da cüzdan yakıyor diğer taraftan. 1500 ₺ bandına gerilemiş olan IPhone 5S de, 16 GB olması dolayısıyla cazip gelmiyor.

Böyle daha uzun uzun yazabilirim ama zaten yeterince uzun oldu sanırım. Okuma şansınız olur da, tecrübelerinize dayanarak fikir beyanında bulunursanız çok sevinirim.
boş mağaza ( yazılım merkezi, deposu ) daha TURKCELL TV+ bile desteklemiyor... stabil filanda değil... :thumbdown:

Biraz ağır bir eleştiri olmamış mı sizce de? Yani elbette uygulama sayısı olarak Windows Store'u diğer platformlar ile kıyaslamak doğru değil ama bir uygulamanın olmaması Windows'un mu suçu? Turkcell oturup da, Windows'a uygulama yapmıyorsa adamlar ne yapsın yani! :)

Bu arada bir iki Lumia/Microsoft telefonu inceleme fırsatı buldum. Açıkçası oldukça stabil olduğunu söyleyebilirim. Sistem kendi içerisinde oldukça akıcı geldi bana. Hatta ailenin en küçük ve donanım olarak en zayıf telefonlarından olan Lumia 525'te bile oldukça akıcı. General Mobile Android One gelene kadar, 1000 ₺ altında stabil bir android cihaz var mıydı?

Konu o da değil, en nihayetinde kıyaslamaya ve anlamaya çalışıyorum meseleyi. Yalnızca biraz önyargılı bir eleştiri olduğunu düşünüyorum o kadar. :)

İyi forumlar.

stat counter