Lsass.exe virüsü nasıl silinir? Cevabı burada...

Bu konuyu okuyanlar

yusuforcun123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya birde byharby ben video nuzdaki herşeyi yaptım ama c:/Win diye bir klasör yok bende hiç virüs yazılımıda virüs bulamıyor ama sıkıntım özellikle internete bağlandığımda görev yöneticisinde lsass.exe adlı programın boyutunun sürekli artması ve 1.4 gb lara çıkması bilgisayarı yeniden başlatmadığım sürece bu böyle devam ediyor ha interneti kapattığımda programın boyutu sabit kalıyor çözemedim gitti bilgisayarım güncel ve şu anda tek bir tane virüs programı yüklü oda eset smart security 5 bana yardımcı olurmusunuz??????

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
ya birde byharby ben video nuzdaki herşeyi yaptım ama c:/Win diye bir klasör yok bende hiç virüs yazılımıda virüs bulamıyor ama sıkıntım özellikle internete bağlandığımda görev yöneticisinde lsass.exe adlı programın boyutunun sürekli artması ve 1.4 gb lara çıkması bilgisayarı yeniden başlatmadığım sürece bu böyle devam ediyor ha interneti kapattığımda programın boyutu sabit kalıyor çözemedim gitti bilgisayarım güncel ve şu anda tek bir tane virüs programı yüklü oda eset smart security 5 bana yardımcı olurmusunuz??????

Özel mesaj attım bir bak.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben direk winde bişi bulmadım aradım 14 tane lsass buldu hangisini silcem şimdi ACİL YARDIM LÜTFEN :(

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
ben direk winde bişi bulmadım aradım 14 tane lsass buldu hangisini silcem şimdi ACİL YARDIM LÜTFEN :(

14 lsass.exe olmaz, biri sistem dosyası diğerleri virüs ama hangileri... Ciddi bir sorunun var. Virüs başka yere yuva yapmış.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
biri linki yenilesin cafedeyim ve dns yi değiştiremiyorum
virüs evdeki pcye bulaştı combofix işe yaramadı

BigBangTheory

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Konuyu uyandırmak gibi oluyor ama;<br><br>Denilenleri yaptım. Aslında şimdiye kadar bu virüs problem çıkartmamıştı bana. Tarama yaptıktan sonra gördüm bunu. c:/win klasörü içerisinde -antimalwarebytes programının zararlı olarak gösterdiği, lsass.exe ve names.txt silindikten sonra- şunlar var bende;
UMJeeCV.png

bunların hepsini silmem gerekiyor mu? videodaki klasör boştu. bu dosyalar bir garip geldi bana.

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Yuh! Adeta koloni kurmuş bilgisayarında, sil sil hepsini yok et! :)

ElZora.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende aynı sorunu yaşıyorum cpu hızndırmak için denilen herseyi yaptım harici diski bile değiştim işlemciyi değiştim macunladım fakat duzelmedi. video linki çalışmıyo yardımcı olabilirmisiniz

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
bende aynı sorunu yaşıyorum cpu hızndırmak için denilen herseyi yaptım harici diski bile değiştim işlemciyi değiştim macunladım fakat duzelmedi. video linki çalışmıyo yardımcı olabilirmisiniz

Önce o işlemi gerçekleştiren dosyanın konumunu bulun. Sonra işlemi sonlandırın. Daha sonra silin. Bu kadar. Ancak dikkat edilmesi gerekenler var. Önce isaas.exe mi yoksa Lsaas.exe mi bunu öğrenmek lazım. Biri windows işlemi diğeri virüs. Bir de şu var. Bu virüs klasörünü ve kendisi sistem dosyası gibi gizliyor. Klasör ayarlarından gizli sistem dosyalarını göster seçeneğini etkinleştirmeniz lazım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Ancak dikkat edilmesi gerekenler var. Önce isaas.exe mi yoksa Lsaas.exe mi bunu öğrenmek lazım.
Windows'un bünyesinde halihazırda yer verdiği "Local Security Authority Subsystem Service" >Lsass.exe, sistem dosyalarının bulunduğu Windows klasörü altında alt klasör olarak bulunan "System32" içerisinde yer alıyor. Yani bu dosya orijinal sistem dosyası ve makine işlevi için gereken bir ek servis. Bundan hareket ederek, kendini bu servis gibi taklit eden herhangi bir enfekte mevcutsa ve farklı dosya konumlarında tespit edilirse durumu çözmek mümkün. Yine bu noktada online ve offline olarak Antivirüslerin desteği alınabilir. Zira envaiçeşit zararlıdan bahsediyoruz...