Linux'ta Uzantı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
2018-06-07 17-28-19 ekran görüntüsü.png

Arkadaşlar Chromium'da böyle bir sıkıntım var acaba sebebi nedir bir yardımcı olursanız sevinirim görüntü böyle oluyor! (Uzantının eski sürümüne geçilmeye çalışıldı diyor)

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Uzantının adı nedir?
Sanırım İdm ama tam olarakta emin değilim ne yapmam lazım ayrıca bu Kali Linux'u nasıl kullanacağımı güzelce anlatan bir anlatım sayfası mevcut mu çünkü bayağı zorlanıyorum!

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Sanırım İdm ama tam olarakta emin değilim
Kali Linux'ta IDM yok ki? Eğerki eklenti mağazasından IDM'nin eklentisini yüklediyseniz kullanamazsınız. Çünkü Linux için IDM yok.
ayrıca bu Kali Linux'u nasıl kullanacağımı güzelce anlatan bir anlatım sayfası mevcut mu çünkü bayağı zorlanıyorum!
Kali Linux'u kullanmayı herkese göre uygun görmüyorum. YouTube'da vardır elbet anlatım videoları. Kali'nin diğer dağıtımlardan farkı bazı hacking araçlarının önyüklü gelmesi. Yani başka bir farkı yok, en azından ben bilmiyorum.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Peki bu sıkıntıyı nasıl halledeceğime dair bir fikrin varmı acaba?:oops:
@Halktan Biri

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Sorunu nasıl çözebileceğinizi bilmiyorum. Eklenti sorunu verdiğinde buraya ekran görüntüsü atabilirseniz daha iyi olur.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Sorunu nasıl çözebileceğinizi bilmiyorum. Eklenti sorunu verdiğinde buraya ekran görüntüsü atabilirseniz daha iyi olur.
Internet Download Manager, sadece Kali Linux'ta yok değil. Internet Download Manager'ın sadece Windows sürümü var. Windows'tan başka Windows'un kurulum dosyalarını çalıştırabilen bildiğim tek işletim sistemi var: ReactOS... O da tahminimce pek iyi değil.
Peki bu sıkıntıyı nasıl halledeceğime dair bir fikrin varmı acaba?:oops:
@Halktan Biri
Linux'ta ".exe" dosyaları çalışmaz. ReactOS seçeneğini elediğimize göre Wine ile yüklemeyi denemelisiniz ama Wine ile Windows uygulamalarını kurma ihtimaliniz oldukça az. Bildiğim kadarıyla çoğu program düzgün çalışmıyor.
En iyisi Linux ile uyumlu, alternatif bir indirme yöneticisi bulmak. Bence en iyi çözüm bu.

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Ubuntu, elementary os gibi sürümler başlangıç için çok ideal.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Bunu zaten mesajımda söylemiştim. :)
Ben bu kısmı okumuşum:
Kali Linux'ta IDM yok ki?
Ubuntu, elementary os gibi sürümler başlangıç için çok ideal.
Aslında sorun Linux dağıtımı ile ilgili değil. Internet Download Manager'ın Linux sürümünün olmaması sorun. Evet, Kali Linux normal kullanım için ideal değil ama Debian tabanlı. Bu yüzden Debian ile arasında fazla bir fark olduğunu düşünmüyorum.

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Ben bu kısmı okumuşum:

Aslında sorun Linux dağıtımı ile ilgili değil. Internet Download Manager'ın Linux sürümünün olmaması sorun. Evet, Kali Linux normal kullanım için ideal değil ama Debian tabanlı. Bu yüzden Debian ile arasında fazla bir fark olduğunu düşünmüyorum.
Dediğiniz doğru ama stackoverflow.com veya resmi Ubuntu sayfalarında ingilizce veya türkçe olarak sorunlarını daha kolay bulabilirler (Kali'ye oranla) diye söyledim aslında. Mint kali fedora kullanan kesim daha profesyonel çevremde gördüğüm kadar ile ve çoğu bilg mühendisliği lab. Ubuntu yüklü geliyor bilgisayar mühendisliği, sebebini bilmiyorum hocam, belli bir sebebi var mı ben sadece tahmin yürüttüm.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Dediğiniz doğru ama stackoverflow.com veya resmi Ubuntu sayfalarında ingilizce veya türkçe olarak sorunlarını daha kolay bulabilirler (Kali'ye oranla) diye söyledim aslında. Mint kali fedora kullanan kesim daha profesyonel çevremde gördüğüm kadar ile ve çoğu bilg mühendisliği lab. Ubuntu yüklü geliyor bilgisayar mühendisliği, sebebini bilmiyorum hocam, belli bir sebebi var mı ben sadece tahmin yürüttüm.
Bence Linux Mint ile Ubuntu, yeni Linux kullanıcıları için daha iyi. Çünkü içinde kullanımı kolaylaştıracak araçlarla geliyorlar. Dediğiniz gibi özellikle Türkçe kaynakları diğer dağıtımlara göre daha fazla. Ubuntu bildiğim kadarıyla sunucu olarak da kullanılıyor. Çünkü LTS sürümleri 5 yıllık uzatılmış destek sunuyor ve bu süre boyunca güncellemeleri alıyor.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Arkadaşlar sıkıntı kalmadı bilgisayarda kapsamlı bir güncellemeyle hepsi normale döndü yavaş yavaş ısınmaya başladım bir de şu Android programlama ve Web programlama mevzusuna bir girecek olursam tmmdır. :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Internet Download Manager, sadece Kali Linux'ta yok değil. Internet Download Manager'ın sadece Windows sürümü var. Windows'tan başka Windows'un kurulum dosyalarını çalıştırabilen bildiğim tek işletim sistemi var: ReactOS... O da tahminimce pek iyi değil.

Linux'ta ".exe" dosyaları çalışmaz. ReactOS seçeneğini elediğimize göre Wine ile yüklemeyi denemelisiniz ama Wine ile Windows uygulamalarını kurma ihtimaliniz oldukça az. Bildiğim kadarıyla çoğu program düzgün çalışmıyor.
En iyisi Linux ile uyumlu, alternatif bir indirme yöneticisi bulmak. Bence en iyi çözüm bu.
Ben de dediğiniz gibi yaptım Flareget programını kurdum fakat pek tatmin etmedi ama kullanıyorum sizin önereceğiniz bir program var mı acaba?

Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Arkadaşlar sıkıntı kalmadı bilgisayarda kapsamlı bir güncellemeyle hepsi normale döndü yavaş yavaş ısınmaya başladım bir de şu Android programlama ve Web programlama mevzusuna bir girecek olursam tmmdır. :)
Internet Download Manager'ı kurmayı başarabildiniz mi? Başardıysanız nasıl başardınız? Belki aynı sorunu yaşayanlar vardır.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612

Ben de dediğiniz gibi yaptım Flareget programını kurdum fakat pek tatmin etmedi ama kullanıyorum sizin önereceğiniz
Internet Download Manager'ı kurmayı başarabildiniz mi? Başardıysanız nasıl başardınız? Belki aynı sorunu yaşayanlar vardır.
Kurdum fakat entegre edemedim wine ile yaptım counter ve idm.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Ben de dediğiniz gibi yaptım Flareget programını kurdum fakat pek tatmin etmedi ama kullanıyorum sizin önereceğiniz

Kurdum fakat entegre edemedim wine ile yaptım counter ve idm.
Depolarda uGet olması lazım. Daha çeşitli alternatifler var. Xtreme Download Manager da var. Ama iyi çalışıp çalışmadığını bilmiyorum.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Depolarda uGet olması lazım. Daha çeşitli alternatifler var. Xtreme Download Manager da var. Ama iyi çalışıp çalışmadığını bilmiyorum.
Xtreme Download Manager hoşuma gitti fakat yüklenmesi sırasında bir sıkıntı oldu Uget ile ilgili pek bir şey bulamadım!

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Xtreme Download Manager hoşuma gitti fakat yüklenmesi sırasında bir sıkıntı oldu Uget ile ilgili pek bir şey bulamadım!
Bu komut ile yetki alın:
Kod:
su
Ardından bu komutu girin:
Kod:
apt-get install uget
Xtreme Download Manager'ın kurulumu farklı. Bildiğim kadarıyla ".deb" paketi yok.

Son düzenleme:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Öneri için teşekkür ederim. Ben de Linux için indirme yöneticisi program arıyordum. uGet'i beğenmiyordum.
Linux'a geçince dediğiniz programlara bakacağım.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Öneri için teşekkür ederim. Ben de Linux için indirme yöneticisi program arıyordum. uGet'i beğenmiyordum.
Galiba Arch tarafında AUR depolarında var. Kurabilmeniz için AUR depolarını eklemeniz gerekebilir.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Sen sanki geçmiştin kullanıyordun yanlış hatırlamıyorsam!

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612