Linux'a geçiş yapmak istiyorum fakat...

Bu konuyu okuyanlar

buroLive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yıllardır Windows kullanıcısıyım. Hiçbir şekilde Linux kullanmadım herhangi bir bilgimde var diyemem. Geçiş yapsam herhangi bir zorluk yaşar mıyım? Örneğin oyunlarımı rahatlık ile çalıştırabilir miyim?

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Oyun işi zor linuxa pek oyun çıkmaz. Ama şu listeye de bi bak oyunların bunların içindeki oyunlarsa her hangi bi sorun yaşamazsın. SteamOS + Linux on Steam

buroLive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anlıyorum cevabınız için teşekkür ediyorum.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Dual boot kurmanı tavsiye ederim. Yani sisteminde windows ve linux aynı anda çalışabilir. Oyunlarını Windows üzerinden oynarsın. Kalan zamanda ise Linuxu keşfedersin.

buroLive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ya konu ile alakasız ama bir sorum var fakat en başta belirtmek istiyorum kusruma bakmayın. Mac OS kurulumu yapmıştım fakat bir türlü bilgisayarımdan verim alamamıştım o zaman o yüzden pek bu tür şeyleri yapmak istemiyrum. Kurulum yaparsam tamamen çevirmek istiyorum.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Ya konu ile alakasız ama bir sorum var fakat en başta belirtmek istiyorum kusruma bakmayın. Mac OS kurulumu yapmıştım fakat bir türlü bilgisayarımdan verim alamamıştım o zaman o yüzden pek bu tür şeyleri yapmak istemiyrum. Kurulum yaparsam tamamen çevirmek istiyorum.

Oyun oynamak istersen ikili önyükleme (dual boot) şeklinde Windows + Linux kullanmalısın.

Tavsiyelerim:
* Windows 10
* Manjaro Deepin

buroLive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Değerli yorumnlarınız için teşekkürler :)

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Hocam macos u pc ye yedirme işi çok sancılı. 2 denememde de başarısız oldum. Windows ve Linux dual boot şeklinde rahat çalışır. Macos için yaşadığınız hadiseyi yaşamazsınız. Ancak dual boot için iyi bir araştırma yapın.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Hackintosh orijinal MacOS'un yerini tutamayacağı için Linux daha isabetli bir tercih olur. Linux ile yeni tanışacaksınız şayet, ben de Dual Boot öneririm. Linux kurduğunuzda oyun oynayamazsınız diye kesin bir kanı yok. Sadece yapısına uygun olanları oynayabilirsiniz ve yine sistem ekipmanlarınız önerilenin biraz üstünde olmalı ki sorun yaşamayın.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Manjaro üzerine Steam kolaylıkla yüklenebiliyor, ancak çalıştırabileceği oyunlar kısıtlı derecede. CS:Go oynatıyor onu biliyorum.