Linux Forumunda Kali Linux Kullanan Kimseye Yardım Etmek İstemiyorum!

Bu konuyu okuyanlar

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Kimisi geliyor, Linux ile ne bir alakası var ne de başka bir şeyi sadece sağdan soldan Kali Linux ismini duyup koşa koşa Kali Linux yüklemiş. Dikkatinizi Kali Linux'un kullanması oldukça zor Debian tabanlı bir dağıtım olmasına çekmek istiyorum. Yani sırf bir kaç tane pentest aracı var diye zır cahillikle kullanılan bir dağıtımı kullanan kişiye destek mestek vermek istemiyorum. Hem hekırım diye takılıyorsun hem de "Abi flash kurulmuyor mu buna?" diye ağlıyorsun, git kendin becer öyleyse.

Ben samimi bir şekilde Linux ile ilgili kişilere destek vermek istiyorum, kullanmaya niyeti olan insanlarla ilgilenmek istiyorum. O yüzden "Kali Linux kullananlara destek verilmez." şeklinde yeni bir forum kuralı rica ediyorum.

"Kali Linux'un alternatifi var mı lan zirtapoz?" diye soranlar şurayı incelesinler:
Manjaro/Arch Linux'a ve Ubuntu'ya Pentesting araçları kurulumu

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Verdiğiniz tepkiyi anlıyor ve hak veriyorum ama biraz daha sakin :D Şimdi şu var ben de kızıyorum. Adamlar gidiyor Kali Linux kullanmaya çalışıyor sonra Linux kullandım 1 hafta denedim kullanamadım berbat sistem diyorlar. 1 haftada pentesting araçlarını önüne gelen kullanabilse güvenlik uzmanları işsiz kalırdı. Laf anlamıyorlar gerçekten böyle insanlar. Saygı duyduğum insanlar değil. Hava peşinde koşan çoluk çocuk oluyor genellikle ve saygı duymamamın sebebi bilmedikleri şeyler hakkında büyük özgüvenle yorum yapıyorlar. Çıldırtırlar adamı. Önce Linux sistemini kullanmayı bilmeden gidip sen pentesting aletlerine girersen ne kodu yazdı, niçin yazdı tabi anlamazsın. Üstelik konuda da söyledim, yine söylüyorum son kullanıcının Kali'ye ihtiyacı yok. Bütün Kali Linux araçları piyasadaki herhangi bir dağıtıma yüklenebilir. Kali Linux çok özel bir kesime hazırlanmış bir işletim sistemi ve ev kullanımına uygun değil.

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Öyle forum kuralı mı olur:D
Kali bm öğrencileri arasında da çok yaygın bir övünme dağıtımı, sanırım yükleyen otomatik olarak hacker ünvanını kazanıyor.
Zaten hacking bilgileri normal forumlarda bulunmaz, konu açılmasının bence sakıncası yok, ama istemiyorsanız da cevap yazmazsınız:)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kali linux'un diğerlerinden ayrıldığı yer sadece zorluk mu avantajları neler ?

Reaksiyon puanı
5,172
Valla orasını burasını bilmem ama adamlar androide ek paket hazırlamışlar şuan androide sorunsuz kurulabilen tek linux kali

Ustelik debian bence o kadarda zor deyil ben debiandan başladım acıkcası

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Öyle forum kuralı mı olur:D
Kali bm öğrencileri arasında da çok yaygın bir övünme dağıtımı, sanırım yükleyen otomatik olarak hacker ünvanını kazanıyor.
Zaten hacking bilgileri normal forumlarda bulunmaz, konu açılmasının bence sakıncası yok, ama istemiyorsanız da cevap yazmazsınız:)
Sorun şurada, Bu işin ehli olmuş adam gunluk kullamimda Kali kullanacağım diye bir taraflarını yırtmaz. Kali Linux araçlarını başka bir dağıtıma yüklemeye çalışır, zaten bu tarz işlerle uğraşacak adam Linuxu da iyi bir şekilde tanımak zorunda. Kolay yoldan nasıl hekir olurum kafasında çoluk çocuk çoğunluğu. Yardım etsen anlamıyor durumları.

@Murat Burç Bir kaç pentesting aracı ile geliyor. Genellikle ağın güvenliğini ölçmek için bu işin uzmanlarinca bulunmaz nimet. Tabii bizim çocuklar hacker olma sevdasiyla kuruyor sistemlere.

@syfsn Tartışılır. Yani Androide kurmaktan kastınız ne o önemli.

Reaksiyon puanı
5,172
Sorun şurada, Bu işin ehli olmuş adam gunluk kullamimda Kali kullanacağım diye bir taraflarını yırtmaz. Kali Linux araçlarını başka bir dağıtıma yüklemeye çalışır, zaten bu tarz işlerle uğraşacak adam Linuxu da iyi bir şekilde tanımak zorunda. Kolay yoldan nasıl hekir olurum kafasında çoluk çocuk çoğunluğu. Yardım etsen anlamıyor durumları.

@Murat Burç Bir kaç pentesting aracı ile geliyor. Genellikle ağın güvenliğini ölçmek için bu işin uzmanlarinca bulunmaz nimet. Tabii bizim çocuklar hacker olma sevdasiyla kuruyor sistemlere.

@syfsn Tartışılır. Yani Androide kurmaktan kastınız ne o önemli.
Linux chroot yontemi ile androide kurulabılıyor ve kali bunun için nethunter adında uygulama geliştirmiş kali toollarını kullanmıyorum ama terminal işimi goruyor

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Linux chroot yontemi ile androide kurulabılıyor ve kali bunun için nethunter adında uygulama geliştirmiş kali toollarını kullanmıyorum ama terminal işimi goruyor
Peki bu cihazdan hala arama yapılabiliyor mu ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Kali bacı bizimle değilsin diyorsa değilsin bizimle...

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Sonuna kadar haklı ama adam daha değil debian linux kullanmasını bilmiyor sırf test araçları yüklü diye kali kurmaya kalkıyor

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Backtrack veya kaliyi kullananların bizim yardımımıza ihtiyacı yoktur bu forumda veya başka forumda kimseden yardım da istemezler.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Dedi ve yıl 2018, hala yardım ediyor LUL :p

---- Mesajlar birleştirildi ----

trollface.jpg

Son düzenleme:

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Finix i burada görmüşler kali ye yardım ediyormuş :)

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Kali çocuk işi ele ayağa düştüğüne göre biz bakalım kendi dagitimimiza

Q_sySZero

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Finix i burada görmüşler kali ye yardım ediyormuş :)
AAAA :D oldumu hocam ben heckır olacaktım ama niye kınıyonuz baktım yan mahalledi çocuk ekrana bişiyler yazıyo dedim way be ne güzel şey miş bende kuram :D tabikide hayır :D heckır değil bilgisayar mühendisliğine yoğun ilgim var ve geleceğimi bu tip araçlar üzerine kurmak istiyorum internetten aldığım etik hacker kursunda kali linux sistem üzerinden anlatıldığı için bende inddirdim ayrıca bu tip güvenlik araçlarını nerdeyse hepsi yada çoğu bu OS bulunduğu için kullanıyorum yoksa günlük kullanım amacı ile kali kullanayım diyecek kadar salak değilim lütfen hocam :D

Hacker olmak istiyorum diyebilirim ama bana artislik yapanların hesaplarını patlatam diye değil ülkemize daha güvenli ortam sunacak bilgiye ulaşmak için bu arada :D 80 den fazla sayfaya bakmışımdır her siteyi çevire çevire okudum herşeyi denedim olmayınca en son çare bir türk sitesinde birilerine sormak oldu :D

+ herkezın heckır olmak için veya sırf havalı diye kurmaya çalışırken "abi USB girmiyo nasıl sokarım" demesi benim suçum değil

olsun genede kali linux sormayın destek vermeyeceğim diyorsanız banlayabilirsiniz :)

Son düzenleme:

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
AAAA :D oldumu hocam ben heckır olacaktım ama niye kınıyonuz baktım yan mahalledi çocuk ekrana bişiyler yazıyo dedim way be ne güzel şey miş bende kuram :D tabikide hayır :D heckır değil bilgisayar mühendisliğine yoğun ilgim var ve geleceğimi bu tip araçlar üzerine kurmak istiyorum internetten aldığım etik hacker kursunda kali linux sistem üzerinden anlatıldığı için bende inddirdim ayrıca bu tip güvenlik araçlarını nerdeyse hepsi yada çoğu bu OS bulunduğu için kullanıyorum yoksa günlük kullanım amacı ile kali kullanayım diyecek kadar salak değilim lütfen hocam :D

Hacker olmak istiyorum diyebilirim ama bana artislik yapanların hesaplarını patlatam diye değil ülkemize daha güvenli ortam sunacak bilgiye ulaşmak için bu arada :D 80 den fazla sayfaya bakmışımdır her siteyi çevire çevire okudum herşeyi denedim olmayınca en son çare bir türk sitesinde birilerine sormak oldu :D

+ herkezın heckır olmak için veya sırf havalı diye kurup "abi USB girmiyo nasıl sokarım" demesi benim suçum değil

olsun genede kali linux sormayın destek vermeyeceğim diyorsanız banlayabilirsiniz :)
Benle alakası yok hep @Forumun Ağası Finix sucu :) ama genel düşüncem şudur bir insan kali ile uğraşmadan önce bir süre diğer daha oturaklı dağıtımları kullanarak en azından linux üzerinde tecrübesi olması taraftarıyım daha hiçbir şey bilmeden kali ye atlanıra sıkıntıların en üst düzeyde olmasından daha doğal bir şey yok derim. Ha Kali linux un doğal yapısı ağ güvenliği üzerine dir buda bir miktar network hakkında bilgi sahibi insanların kullanacağı yazılımları ihtiva eder gel gör ki ülkemizde farklı amaçlar altında daha öncedi backtrack vardı kullanılmak istenirse doğal olarak adı kötüye çıkmış bir dağıtım oluyor ve linux sitelerinde dışlanan bir dağıtım durumuna düşüyor. Neyse çok yazdım yeter.