Bu konuyu okuyanlar

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Yeni versiyon olsa ne yazar eski lezzet olmadıktan sonra ?Mandrake yi Redhat ı kurarken aldığım keyfi şu anki dağıtımlarda almıyorum maalesef

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Son düzenleme:

8993122290119

Öğrenci
Reaksiyon puanı
49
selam arkadaşlar nasılsınız uzun zamandır ugramıyodum buraya, önceden her gün dagıtım degişirdim ama şimdilerde xubuntu ile gayet rahatım xfce falan. bi de buraya kubuntu diye yazmışım hep elim alışmış, xubuntu olacak onlar :D iyi geceler

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247

LTS sürümlerin 5 yıl süreli destek ile gelmesi, güvenlik güncellemeleri, kritik düzeltmeler vb. önceliklerin düşünülerek, bu görüntü sunucusu -Xorg varsayılan, Wayland kullanılabilir- tercihinin yapıldığını tahmin ediyorum.

selam arkadaşlar nasılsınız uzun zamandır ugramıyodum buraya, önceden her gün dagıtım degişirdim ama şimdilerde xubuntu ile gayet rahatım xfce falan. bi de buraya kubuntu diye yazmışım hep elim alışmış, xubuntu olacak onlar :D iyi geceler
Aleyküm Selam, teşekkür ederim. Dağıtım ve masaüstü olarak doğru yoldasın :) iyi geceler.

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Selamlar tekrar hoş geldin, güzel bir tercih olmuş.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
İyilik sağlık işte ama masaüstü yanlış, kubuntu dene. :D

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
İyilik sağlık işte ama masaüstü yanlış, kubuntu dene. :D
Aslında Kubuntu'ya Xfce yükleyince adı Kubuntu kalmış olmuyor mu? :D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
XFCE mutluluktur kardeşim. Başka bir şey demiyorum... :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Hafiflik olarak XFCE iyi de kullanşlılık olarak bana göre KDE, Gnome ve Budgie daha iyi. :)
GNOME'da translate-shell eklentisi misal iyi güzel de kaynak çok yiyor onlar. Yedikleri kaynak miktarının kendisi kullanımı kısıtlıyor bence.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
GNOME'un sağ üstte "Etkinlikler" kısmı var. Onu nasıl kaldırabiliriz? Rahatsız ediyor. Fare, bazenleri sağ üst köşeye geliyor. Hangi pencerelerin açık olduğunu görüntülüyor. Ben de yine aynı pencereye gelmek için vakit kaybediyorum. :(

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
GNOME'un sağ üstte "Etkinlikler" kısmı var. Onu nasıl kaldırabiliriz? Rahatsız ediyor. Fare, bazenleri sağ üst köşeye geliyor. Hangi pencerelerin açık olduğunu görüntülüyor. Ben de yine aynı pencereye gelmek için vakit kaybediyorum. :(
No Topleft Hot Corner - GNOME Shell Extensions

---- Mesajlar birleştirildi ----

Benim anlamadığım şey ne, biliyor musunuz ?
1- Biz Arch kullanıcıları Fedora'dan güncel paket kullanıyoruz. Fedora her şeyi ilk deneyen platform diye geçer, ilk biz deniyoruz halbuki ?
2- Arch diyelim ki Fedora'nın testing'inden falan alıyor paketlerini yada nereden alıyorsa. Peki nasıl oluyor da daha eski paket kullandığı halde Fedora'da bu kadar program çökmesi ile karşılaşıyoruz ?

Son düzenleme:

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
No Topleft Hot Corner - GNOME Shell Extensions

---- Mesajlar birleştirildi ----

1- Biz Arch kullanıcıları Fedora'dan güncel paket kullanıyoruz. Fedora her şeyi ilk deneyen platform diye geçer, ilk biz deniyoruz halbuki ?
2- Arch diyelim ki Fedora'nın testing'inden falan alıyor paketlerini yada nereden alıyorsa. Peki nasıl oluyor da daha eski paket kullandığı halde Fedora'da bu kadar program çökmesi ile karşılaşıyoruz ?
Demek ki fedora dandik

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Demek ki fedora dandik
Dandik diyecek kadar da ileri gidemem çünkü piyasadaki özgür yazılımı bu kadar öne çıkaran başka tek Debian var ve o bile Fedora kadar özgür olmayan yazılımlara tavrını koymadı. Aslında FSF'nin bu konuda Fedora'ya neden ödül vermediğini anlamıyorum.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kubuntu'da bir sorunum var. Alt panelde çalışan program belli edilmiyor. Program açık olduğu halde alt panelde programın simgesi gözükmüyor.
Sanırım sistemi özelleştirirken yanlış bir şey yaptım. :) Yaklaşık bir haftadır böyle. Açık olan programa geçiş yapmak için Alt+Tab yapıyorum. Her defasında bunu yapmak can sıkıcı olabiliyor.

Bunu çözebilmek mümkün mü?

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Demek ki fedora dandik
Dandik diyecek kadar da ileri gidemem çünkü piyasadaki özgür yazılımı bu kadar öne çıkaran başka tek Debian var ve o bile Fedora kadar özgür olmayan yazılımlara tavrını koymadı. Aslında FSF'nin bu konuda Fedora'ya neden ödül vermediğini anlamıyorum.
Fedora pek iyi değil. O kadar kötü de değil. Antergos gayet kararlıydı. @eronis'in düşündüğünü ben de düşündüm. Bir de "gNewSense" adlı dağıtım var. O da özgür yazılımı önemsiyor galiba.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Fedora pek iyi değil. O kadar kötü de değil. Antergos gayet kararlıydı. @eronis'in düşündüğünü ben de düşündüm. Bir de "gNewSense" adlı dağıtım var. O da özgür yazılımı önemsiyor galiba.
GNewSense zamanında Richard Stallman'ın Lemote Yeeloong isimli bir netbook'ta kullandığı işletim sistemiydi. Bu sistem GNU onaylı. Debian Stable tabanlı. Şu an Trisquel Linux kullanıyor tabi kendisi bir Lenovo X60 üzerinde. Evet, Stallman'ın sanki işlemci gücü ile bir alıp veremediği var lol :p

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kubuntu'da yaşadığım sorun kesin olarak alt panelde. Resme bakarsanız tarayıcıda iken tarayıcının aşağısındaki pencere kısmı panelin aşağısına kaymış. Sistem saatinin üst kısmına bakınca görebilirsiniz bu dediğimi.
1518371002048.png

@rise

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Kubuntu'da yaşadığım sorun kesin olarak alt panelde. Resme bakarsanız tarayıcıda iken tarayıcının aşağısındaki pencere kısmı panelin aşağısına kaymış. Sistem saatinin üst kısmına bakınca görebilirsiniz bu dediğimi.
2 şey olma ihtimal var dostum.
1- Pencere listesini silmiş olabilirsin ve bizim orada gördüğümüz şey sadece kısayollar olabilir.
2- KDE :(