LGS'ye 2 hafta Kaldı ve ben...

Bu konuyu okuyanlar

AlfaWolf-sama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba, mersin mezitlide oturuyorum 14 yaşındayım LGS'ye 2 hafta kaldı Hiç çalışmadım hep yarın diye diye.
(1.5 ay önce çalışacaktım aslında ama dedigim gibi oldu maalesef) eğer günde 12-13 saat matematige çalışırsam 2 hafta içerisinde güzel bir liseye yerleşebilirmiyim? bana bir program hazırlayabilirmisiniz çok sevinirim + önerebileceğiniz test kitapları vs. yazarmısınız (pek paramız yok şuanda böyle 150 200 liralık kitapları önermeyin lütfen. tamamem bitiremesemde olur ilerleyebildigim kadar yeterli öbür derslerim zaten iyi ama matematik kötü temelim çok az mesela 6 + 4 desen hemen bilemem elimle saymak zorunda kalırm veya aklımda kereler çarpım tablosu yok zaten anladınız siz okuyan yardımcı olan herkese şimdiden teşşekkür ederim allah sizden razı olsun :) azimliyim bence cabalarsam yaparım pozitifim bunu yoketmesseniz seviniim

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Benim zamanımda güvender yayını kitapları çok başarılı ve yardımcı oluyordu.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Güvender kalmadı öncelikle.
Sana yardım edebilecek tek kitap Antrenmanlarla matematik. Yanında birde test kitabı aldımmı tamamdır. İkisini iki haftada bitir kurtlul. Kitap olarak Yayın Denizi tavsiye ederim ben. Annem orada yazar olduğu için kitaplara ne kadar uğraştıklarını iyi biliyorum. Tabii annemin alanı matematik değil.
Yarın gidip alıyorsun. İlk adımın yarın bu konuya Antrenmanlarla Matematik kitabının ve herhangi bir test kitabının fotoğrafını atmak, akabinde düzenli olarak her gün harıl harıl bunları çözmek.
Başarılar dilerim.

AlfaWolf-sama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sana yardım edebilecek tek kitap Antrenmanlarla matematik. Yanında birde test kitabı aldımmı tamamdır. İkisini iki haftada bitir kurtlul. Kitap olarak Yayın Denizi tavsiye ederim ben. Annem orada yazar olduğu için kitaplara ne kadar uğraştıklarını iyi biliyorum. Tabii annemin alanı matematik değil.
Yarın gidip alıyorsun. İlk adımın yarın bu konuya Antrenmanlarla Matematik kitabının ve herhangi bir test kitabının fotoğrafını atmak, akabinde düzenli olarak her gün harıl harıl bunları çözmek.
Başarılar dilerim.
teşşekkür ederim :)

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Herkese merhaba, mersin mezitlide oturuyorum 14 yaşındayım LGS'ye 2 hafta kaldı Hiç çalışmadım hep yarın diye diye.
(1.5 ay önce çalışacaktım aslında ama dedigim gibi oldu maalesef) eğer günde 12-13 saat matematige çalışırsam 2 hafta içerisinde güzel bir liseye yerleşebilirmiyim? bana bir program hazırlayabilirmisiniz çok sevinirim + önerebileceğiniz test kitapları vs. yazarmısınız (pek paramız yok şuanda böyle 150 200 liralık kitapları önermeyin lütfen. tamamem bitiremesemde olur ilerleyebildigim kadar yeterli öbür derslerim zaten iyi ama matematik kötü temelim çok az mesela 6 + 4 desen hemen bilemem elimle saymak zorunda kalırm veya aklımda kereler çarpım tablosu yok zaten anladınız siz okuyan yardımcı olan herkese şimdiden teşşekkür ederim allah sizden razı olsun :) azimliyim bence cabalarsam yaparım pozitifim bunu yoketmesseniz seviniim
elle sayma kritik değil bende öyle yaptım ve şu an Büyükçekmece Atatürk Anadolu Lisesindeyim :D(LGS İLE GİRDİM)
Ama sen çalışmak konusunda çok geç kalmışsın fakatmatematik harici çok kolay bence . Matematik konusunda ise full mantık sorusu var zaten tonguç un sözel sayısal mantık için kitabı vardı ondan al ve hemen çözmeye başla :)
(

AlfaWolf-sama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başarılar dilerim.
Kitabı alırken çok zorluk çektim sal günü akşam yazmıştım ve yatmıtım sabah bakmıştım konuya. kitapsana gittim işte stoklarnda yoktu ondan sonraki gün gitim aldım kitabı eve geldim biraz çöztüm yattm şimdi başlyorum

Ekli dosyalar

• acce2b644d8e899c928e1ef217710f0c.0.jpeg
    acce2b644d8e899c928e1ef217710f0c.0.jpeg
    48.8 KB · Görüntüleme: 636
  • 56bb9217450f51bb7c7c51790e912abf.0.jpeg
    56bb9217450f51bb7c7c51790e912abf.0.jpeg
    55.1 KB · Görüntüleme: 610

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Bol bol deneme çözmeni öneririm. Türkçeye de çalış. Bol bol paragraf tarzı sorular çöz.
Ben tavuk sınavına girerken hep deneme çözüyordum. Türkçeyi biraz gevşek tutunca vurabiliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim zamanımda güvender yayını kitapları çok başarılı ve yardımcı oluyordu.
Kaliteli kitapları bitirdiler... Yok ocu yok bucu diyerekten güzel kitapları kaldırdılar. Kime sorarsak soralım herkes o kitaplardan mutlaka faydalanmıştır. Sağlam kitaplardı, yazık oldu.

Son düzenleme:

AlfaWolf-sama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Biraz geç kaldığımı farkettim kalan süreyle konu tekrarı yaptım.

Ekli dosyalar

• IMG_20190603_084528_296.jpg
    IMG_20190603_084528_296.jpg
    48.4 KB · Görüntüleme: 578

Son mesajlar