LG X130A.ASB8T'ye hangi Hafif Linux Yada Android OS'u yükleyebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

lyloyn11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yedek olarak kullandığım LG X130A.ASB8T Mini Notebook modelime linux yada android os kurmak istiyorum çift işletim sistemi olarak kullanıcam şimdilik beğenirsrm tamamen geçmeyi düşünüyorum nasıl kurarım ve hangisi bu notebookla uyumludur acaba windows 7 starterde kasma yapıyor yani tamamen geçiceksem kesinlikle hafif bir dağıtım olması gerekli temel ihtiyaçları karşılaması yeterli vpn hotspot rar browser vs vb iyi günler
ATOM N280
1GB RAM
32BİT
GMA950/250MB

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Manjaro Linux deneyin.

lyloyn11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bilgisayarına Lubuntu 32 bit kurmanı tavsiye ederim.
Get Lubuntu

---- Mesajlar birleştirildi ----

16.04 versiyonu biraz aşağıda, onu kursan daha iyi olur 17.10 versiyonundan.

Son düzenleme:

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
Android değil de linux olabilir üstad @eronis e katılıyorum lubuntu 16.04 32 bit kurabilirsin

lyloyn11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Teşekkürler İndiriyorum

Şunlarada baktım lubuntudan farkı ne bunların acaba peppermint osda şuan iniyor lubuntudan sonra diğer pcye onu kurucam galiba bunların birbirleriyle farkları nedir özet geçermisiniz şimdiye kadar linux bildiğim tek sistem androiddi biraz bilgiye açım :D
Lxle
Peppermint os
Arc linux

Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Teşekkürler İndiriyorum

Şunlarada baktım lubuntudan farkı ne bunların acaba peppermint osda şuan iniyor lubuntudan sonra diğer pcye onu kurucam galiba bunların birbirleriyle farkları nedir özet geçermisiniz şimdiye kadar linux bildiğim tek sistem androiddi biraz bilgiye açım :D
Lxle
Peppermint os
Arc linux
Arch Linux, biraz deneyim gerektirir. Ben o yüzden kullanmadım şu ana kadar. Arch tabanlı Antergos'u kullandım. Rahat bir sistemdi ama. @eronis daha iyi bilir. Peppermint'i hiç kullanmadım. LXLE'yi hiç duymadım.
Bence en iyisi Debian. Fakat biraz uğraştırır. Masaüstü ortamları var bir de. LXDE ve Xfce, eski sistemlerde kullanılabilir.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Tema giydirilmiş, güzelleştirilmiş Lubuntu'dur :)
İce denen bir programı sayesinde kendisi A sitesini bir masaüstü uygulaması gibi bir tarayıcı üzerinden kullanabilmeni sağlar. Misal SDN için bir masaüstü kısayolu yapabilir ve hangi tarayıcının açacağını seçebilirsin. Xubuntu 16.04 tabanlıdır. Lubuntu'dan farkı bu Xubuntu'nun Lubuntu Lxde kullanır, Xubuntu Xfce kullanır. Masaüstü ortamları. Kafana çok takma, beğendiğini kullan geç :p
Eskiden kullandığım dağıtımdı da şimdi başka dağıtıma geçtim. Herşey manuel ve Linux tutkunlarının favorilerinden birisidir. Ne yazık ki terminal için belli bir bilgisi olmayanın kullanacağı sistem değil. Manjaro var Arch tabanlı, kullanıcı dostu diyebileceğim, sen kullanabilirsin diyebileceğim.