Lg v30 vs Oneplus 5T ?

Bu konuyu okuyanlar

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Yurtdışından bu iki cihazı edinme şansım var. Lg v30 da en beğendiğim özellik geniş açılı ikinci kamera.
Amazon.de de 895 euro dan önsipariş açılmış. Fiyat bana çok çok fazla geldi.
One plus 5T 600 $/€ civarı alınabilirse daha mantıklı gibi siz ne dersiniz?

Kablosuz şarj ve 2K ekran Op5t de yok. Bunun dışında benzer özellikteler.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Op5 ön kamera 10 kat daha iyi.Hızı çok daha iyi.2k önemli değil.Su geçirmezliği yok birde.op5t öneririm

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Bir telefonu aldıran temel etken tasarımıdır. Ben LG V30'un tasarımını daha çok beğendiğim için onu alırdım.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Fiyatları aynı seviyelerde olsaydı bende v30 u tercih ederdim yalnız bahsettiğiniz kadar fiyat farkı olacaksa aralarında tabiiki op5t alırdım, kaldı ki op5T de çok güzel bir cihaz.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
iki kelime ile OnePlus 5T

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
LG telefon sektöründe G2 den sonra bitmiştir.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
V30 daha iyi bana göre ön kamerası dışında

Teknoloji severiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Tasarımı ve geniş açı kamerası ile lg v30 öne çıkıyor. op5t de fazladan ram ve stock android oluşu güzel. Bu fiyat farkına sanırım op5t alırdım

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
v30 ip68 + mil-std sertifika , geniş açılı ikinci kamera,2K ekran, kablosuz şarj. (hifi dac )

5T bunlara sahip değil 500-600 civarı satışa sunulacak acaba Note 4 den Oneplus 5T ye geçersem v30 almadığıma pişmanlık yaşarmıyım?

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
v30 ip68 + mil-std sertifika , geniş açılı ikinci kamera,2K ekran, kablosuz şarj. (hifi dac )

5T bunlara sahip değil 500-600 civarı satışa sunulacak acaba Note 4 den Oneplus 5T ye geçersem v30 almadığıma pişmanlık yaşarmıyım?
Sana bi iphone alalım kafan rahat olsun başkan :)

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
2000₺ ye iphone X oldu da biz mi almadık :) Şaka bir yana LG v30 ile iyi bir çıkış yakaladı ama sende yazmıştın arayı uzattı gitgide soğuyor.
Ben telefonu çok sevdim beğendim pil performansı konusunda yeni çıkan cihazlarında hepsinden üstün mesela onuda gördük ama lg tarafından ne bir tanıtım kampanyası ne bir reklam telefon bi tanıtıldı sonra sırra kadem bastı böyle bişey olamaz yani yoksa almayı ciddi anlamda düşündüm bi süre ön kamerası ve ois olmaması kötü ama tasarımı performansı çok iyi bana göre

Regionella

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
V30 diyenlere bakma. 6 ay sonra pişman olma. Oneplus 5t al keyfine bak. Oneplus 3t kullanıcısıyım, bu bile 2-3 sene daha rahat götürür. 1 ay önce oreo 8 beta aldık. Birkaç gün önce resmi oreo 8 sürümü aldık. Güncelleme olayı muazzam. Her anlamda üst kalite.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
V30 diyenlere bakma. 6 ay sonra pişman olma. Oneplus 5t al keyfine bak. Oneplus 3t kullanıcısıyım, bu bile 2-3 sene daha rahat götürür. 1 ay önce oreo 8 beta aldık. Birkaç gün önce resmi oreo 8 sürümü aldık. Güncelleme olayı muazzam. Her anlamda üst kalite.
V30 a bi şans versek mi hocam :)

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459

3T de ki güncelleme dikkatimi çekti.
Bu yeni pixelleri yapan da LG sanırım kronik sorun bulaşırsa çok kötü Oneplus güvenlik açıkları da olsa ara ara kendini kanıtlamış cihaz. Fiyatı performans oranı çok yüksek (yurtdışı fiyatına göre)

Lg v30 u 900 euro gibi fiyattan satmayı düşünüyorsa bu iş yaş.

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Yurtdışından bu iki cihazı edinme şansım var. Lg v30 da en beğendiğim özellik geniş açılı ikinci kamera.
Amazon.de de 895 euro dan önsipariş açılmış. Fiyat bana çok çok fazla geldi.
One plus 5T 600 $/€ civarı alınabilirse daha mantıklı gibi siz ne dersiniz?

Kablosuz şarj ve 2K ekran Op5t de yok. Bunun dışında benzer özellikteler.
Bilmiyorum ama bence kablosuz şarj olayı şuan için gereksiz. Çok azımız telefonu şarjda bırakıp dolana kadar vs kullanmıyoruz. Gece desen ha kabloyla ha kablosuz o yüzden düşünme. 2 k ekran içinde çok fark yaratmaz. Gözün o farkı çook net şekilde algılamayacaktır.

Reaksiyon puanı
222
Note 4 den sonra v30 un ön kamerası sizi üzer. 5T mükemmel bir telefon kesinlikle pişman olmazsınız

Regionella

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
V30 a bi şans versek mi hocam :)

Ben %20 v30'a, %80 oneplus 5t diyorum :)

3T de ki güncelleme dikkatimi çekti.
Bu yeni pixelleri yapan da LG sanırım kronik sorun bulaşırsa çok kötü Oneplus güvenlik açıkları da olsa ara ara kendini kanıtlamış cihaz. Fiyatı performans oranı çok yüksek (yurtdışı fiyatına göre)

Lg v30 u 900 euro gibi fiyattan satmayı düşünüyorsa bu iş yaş.

lg v20 için de burdaki arkadaşlar gibi başka arkadaşlar v20 süper diyorlardı, şimdi hiçbiri süper diyemez. aynı durum v30'da da yaşanacak. güvenlik açığı yok, uçuk kaçık haberlerle oneplus'a sallayanları kaale almayın.3t'yi geçtim oneplus 3 bile şu anda güncelleme alıp canavar gibi çalışıyor.

qwert123436

Doçent
Reaksiyon puanı
60
mate 10
note 8
bunları önerebilirim
v30da iyi gibi op5t de
lg nin kronik sorunları var diye duymuştum bu cihazda da olur mu bilmiyorum.
bildiğim kadarıyla lg de always on var

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
one plus 5t:
-daha hızlı
-ön kamerası daha iyi
-daha ucuz
v30:
-arka kamera daha iyi
-su geçirmeme
-2k ekran
-daha iyi pil ömrü(gerçi ikiside iyi ama v30'u daha bir iyi gördüm.
şunu unutma lg'de kronik çıkabilir.ve belirgin olarak tek artısı bence su geçirmeme.diğer artıları çok fazla önemli değil benim için.

borukuzen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu telefonlar ülkemize gelmediği için kullanıcı deneyimi hakkında bilgi sahibi olmadan telefonları görmeden hemen satın alma konusunda acele etmemek gerek. Zira Lg'nin sabıkası oldukça kabarık. Hem telefon hem de tv kısmında sorunlu bir firma.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Bu telefonlar ülkemize gelmediği için kullanıcı deneyimi hakkında bilgi sahibi olmadan telefonları görmeden hemen satın alma konusunda acele etmemek gerek. Zira Lg'nin sabıkası oldukça kabarık. Hem telefon hem de tv kısmında sorunlu bir firma.
Tv ve monitörünü yıllardır kullanıyorum ben tv leri bana göre sektörde lider telefona katılıyorumda tv de aynı fikirde değilim

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Tv ve monitörünü yıllardır kullanıyorum ben tv leri bana göre sektörde lider telefona katılıyorumda tv de aynı fikirde değilim

Bana göre LG Led projeksiyon,monitör alanları dışında sabıkası çok. TV leri iyi olsa da (webos bence başarılı) garanti bitince planlı eskitme uyguladığına dair emareler de yok değil.

Ama nedense bu V30'a bir şans veresim var. Öte yandan OP5T alacaktım dual sim card olayı var bir pasaport yeterli olur mu bilgim de yok böyle arada kaldım.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Bana göre LG Led projeksiyon,monitör alanları dışında sabıkası çok. TV leri iyi olsa da (webos bence başarılı) garanti bitince planlı eskitme uyguladığına dair emareler de yok değil.

Ama nedense bu V30'a bir şans veresim var. Öte yandan OP5T alacaktım dual sim card olayı var bir pasaport yeterli olur mu bilgim de yok böyle arada kaldım.
İphone kullanıcısıyım inan v30 u çok beğendim bende ama ön kamera ve video da ois olmaması şaka gibi lg neyin kafasını yaşıyo anlamadım birde pil performansı yeni çıkan cihazların hepsinden iyi bunuda görünce çok şaşırdım ilk gördüğümde ciddi ciddi alacaktım ama aralık geliyo cihaz hala yok geçen türkcell e sordum v30 ne zaman gelecek size satacak mısınız diye elimizde buna dair bir bilgi yok dedi e insan bunları görünce soğuyor doğal olarak

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
İphone kullanıcısıyım inan v30 u çok beğendim bende ama ön kamera ve video da ois olmaması şaka gibi lg neyin kafasını yaşıyo anlamadım birde pil performansı yeni çıkan cihazların hepsinden iyi bunuda görünce çok şaşırdım ilk gördüğümde ciddi ciddi alacaktım ama aralık geliyo cihaz hala yok geçen türkcell e sordum v30 ne zaman gelecek size satacak mısınız diye elimizde buna dair bir bilgi yok dedi e insan bunları görünce soğuyor doğal olarak

Youtube da ki batarya testlerinde 2K ekranla LG V30 ardından FHD ekranla OP5 geliyor. OP5T 3. sırada. Şu bir gerçek ki donanımsal ois'i olmasına rağmen (bir axis yön eksik) OP5T nin EIS'i kadar başarılı değil. (Yatay çekim) Dikey kayıt ta oda sarsıntılı kaydediyor. Açıkçası Note 4 de ki OIS performansı ile aynı V30. Bu konuda hiç artısı yok. Lakin bana göre zengin arayüzü (ss,kısayollar)+ geniş açılı ikinci kamera , batarya,parlak ekran şans ver dedirtiyor da ortalıkta cihaz yok. 900 euro dan önsipariş açılmıştı. tax free yaptırabilirsem uyguna gelirse alırım aksi halde Oneplus 5t daha mantıklı geliyor. 500 euro dan satışa başlandı F/P cihazı.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Açıkçası çok içime sinmeyerek sipariş edeceğim. Note 4 ümün ön ekranı yapışması lazım yakınlık sönsörü arada çalışmaz oluyor. Kime gittiysem ekran kırılabilir ekranı değişelim çözüm önerdiler.

Oneplus.net Almanya'ya sipariş edeceğim akrabam getirecek. Cihaz da micro sd yok. 64gb mı yoksa 128gb mı alayım? 50 euro fark var arada. Black friday indirimi olarak da 17 euro ya ikinci hızlı şarj ve kablosu var. 128gb+ ikinci şarj+cam koruyucu 2820₺ ye mal oluyor yoksa 64 lük mü alayım?

umutcan1111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Açıkçası çok içime sinmeyerek sipariş edeceğim. Note 4 ümün ön ekranı yapışması lazım yakınlık sönsörü arada çalışmaz oluyor. Kime gittiysem ekran kırılabilir ekranı değişelim çözüm önerdiler.

Oneplus.net Almanya'ya sipariş edeceğim akrabam getirecek. Cihaz da micro sd yok. 64gb mı yoksa 128gb mı alayım? 50 euro fark var arada. Black friday indirimi olarak da 17 euro ya ikinci hızlı şarj ve kablosu var. 128gb+ ikinci şarj+cam koruyucu 2820₺ ye mal oluyor yoksa 64 lük mü alayım?
Bence 64 bile yeter sana