LG V30 Deneyimlerim | Alınır mı? Alınmaz mı?

LG V30 Alınır mı?

• Kullanılan toplam oy
    19

Bu konuyu okuyanlar

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Merhaba SDN takipçileri;

Ortalama 1 gün boyunca kullandığım V30'u anlatmaya çalışacağım. Kısa bir süre kullandım ancak telefona gizli bir hayranlık beslediğimi fark ettim. Cihaz 3300 mAh (Li-Po) teknoloji ile geliyor. Yoğun bir kullanımda sabah 8'den akşam 10'a kadar rahatça yetti. 16 MP ve 13 MP olmak üzere arkada çift kamerası göz önüne çıkıyor. Bir telefonda ilk defa kristal bir lens kullanıldı bu sayede mükemmel pozlar yakalayabiliyorsunuz. Temel donanımlara değinecek olursam. 64 GB hafıza ve 4 GB Ram ile beraber geliyor. Performans konusunda sorun yaşamadım aktif ve yoğun bir kullanım yaptım. Parmak izi 0.2 saniye gibi kısa bir sürede açıyor. Ellerim ıslakken Huawei P10 Plus'ta parmak izinde sorun yaşıyordum V30 bu sorunlarıma karşı gelerek açıkçası mutlu etti diyebilirim. Kameranın geniş açısına değinmek istiyorum.

Normal çekim:
gOlaM2.jpg

Geniş Açı:
p641pm.jpg

Gördüğünüz üzere geniş açı ciddi bir şekilde fark ediyor. Normalde yalnızca pahalı ses cihazlarında olan dijital filtreler, kişisel zevklere göre uyarlanabilen filtrelerle dürtü yanıtı öncesi ve sonrasındaki zil seslerini geliştiriyor. LG mühendisleri ses ön ayarlarını geliştirirken popüler zil seslerinin karakteristikleri üzerinde çalıştılar ve dört en iyi programlanmış ayarı yaratmak için en uygun ses kombinasyonlarını belirlediler: geliştirilmiş, detaylı, canlı ve bas. LG V30 kullanıcıları sıradan bir cihazla bile pahalı kulaklıklar kullanan müzik meraklılarının aldığı yüksek kaliteli ses keyfini yaşayabiliyorlar.

Hi-Fi Quad DAC sağ ve sol ses sinyallerini ayrı olarak kontrol edip ses dengesini ayarlıyor, böylece dinleyenler de kendilerini bir konser salonunun ortasında gibi hissediyorlar. LG ayrıca bozulma oranını yüzde 0.0002’ye kadar düşürmeyi de başardı. Dijital veri analog dalga formuna dönüştürülürken ne kadar az kayıp olursa ses de o kadar temiz oluyor. V30’daki ses yolları ise hiç olmadığı kadar geniş. Bu sayede büyük ve yüksek kaliteli ses dosyalarını hiçbir takılma olmadan ve daha hassas işleyebiliyor.
Fiyatının 4.400 olması satış konusunda biraz problem yaratabilir gibi gözüküyor. Sonuçta ortalama olarak aynı fiyat aralığında Note 8, S8 ve Iphone 8 var. Tercihi size bırakıyorum efenimmm.

Sorulan Bazı Sorular;

1-Kameralardan bahseder misin.Arkanın iyi olduğunu biliyorum özellikle önden bahsetmeni istiyorum.
Cevap: Arka gerçekten iyi ancak ön kamerası yapmacık geldi açıkcası. Pek beğendiğim söylenemez. Düşük ışıkta hele berbat diyebilirim.
2-Video çekebilme fırsatın oldu mu ois desteği nasıl bi puanlarsan 5 üzerinden.
Cevap: Evet, oldu. 5 üzerinden 3,5 diyebilirim.
3-Mono hoparlörü var müzik falan açtın mı hiç ses çıkışı nasıl telefonun stereo hoparlöre göre.
Cevap: Hoparlör konusunda uzaman diyebilirim. Ses kalitesi muazzam. Her iki kulağada eşit miktarda ses göndermeyi başarabiliyor. Ses kalitesine bayıldım.
4-Telefon gayet ince ve hafif tasarım elde tutuş kullanım olarak sen nasıl buldun ilk izlenimin nasıl.
Cevap: İlk elime aldığımda genelde kalın telefonlara alıştığım için değişik hissetim yanlız bir iki saat sonra telefonun ele tutuşu olsun ergonomik yapısı olsun dikkatimi çekti. Gayet ele güzel oturuyor. Ve damarlarımı ağrıtmıyor. Başka telefonlarda çok elimde tutunca elimin üstündeki damarlara ağrı geliyordu. Gayet başarılı!
5-Pil performansının en iyisi olduğunu biliyorum bunun hakkında da yorumunu almak isterim.
Cevap: 1 günümü çok rahat geçirdim. (Telefoncu olduğumu göz önüne alın. Çok aktif olarak kullanım sağlıyorum!
6- Ve son olarak biliyosun geçmişte ki lg modellerde hep sorunlar yaşandı sen piyasanın içindesin belki daha iyi biliyosun g6 da bi sorun duydun mu ve v30 sence bu sorunları aşan bir telefon mu.
Cevap: LG G6 sattım 1 hafta önce kutudan çıkardığım an açılmadı cihaz. 2 ay bekleme süresi verdiler. Komik. Ancak servis konusunda kafan rahat olsun. Yenilenen teknik servis elemanları ve ofisi ile gayet kaliteli hizmet sunuyorlar.
V30 Fotoğrafları:

XPWAa5.jpg

9mXyjk.jpg

8YnBja.jpg

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,305
Zamanı Geçti V30'un da 4400 tl ye mi alıcaktın

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,305
Ben almayacağım yazıyı okuduysan deneyimlerimi paylaştım :)
Ankette direk alınır mı diyince kendin alıcakmışsın gibi algıyla anladım herneyse
Dediğim gibi LG bu cihazı çok yanlış bir zamanda piyasaya sürdü ve fiyatı oldukça yüksek rakiplerine kıyasla çok fazla bir artısı yok 4000 TL nin altına inmediği sürece alınmaz almaya değmez

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Telefon çok şık pil ve kamera konusunda da çok başarılı bana göre ön kamera 5 mp olmasına rağmen gündüz çekimlerinde yeterli derecede iyi.ses olayı zaten piyasada tek.sağlam ince ve hafif.fiyatını eleştiren arkadaşlara sormak istiyorum huawei mate 10 pro ülkemizde 4300 tl e satışa çıkıyorda v30 neden çıkamıyo 4400 liraya :) kaldı ki v30 mate 10 prodan 8-10 fazla özelliğe sahip.iphone x in 6100 tl note 8 in 4999 tl ile giriş yaptığı yerde lg v30 4400 tl fiyatı çok normal.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Zamanı Geçti V30'un da 4400 tl ye mi alıcaktın
Zamanı geçti diyosun da sanki note 8 veya iphone x almış gibi konuşuyosun :) evet çok gecikti fakat bana göre diğer cihazlardan farklı ve özel detaylı incelemek yetiyo bunu görmek için :)

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
ses olayı zaten piyasada tek.
HTC varken LG :D :D :D

Ben olsam Mate 10 Pro yerine büyük ihtimal V30 alırdım ama kronik sorunlarını bir kenara bıraktığımızda.
V30 vs X desen X alırdım.
Note 8 vs V30 ve diğerleri denilse sabahtan akşama kadar Note 8 :D :D
Ama şuan telefon alınmaz bence. Samsung S9 geliyor. Ondan daha önemlisi Sony yeni XZ Premium ile ve doğru fiyatlandırma ile kasap gibi önüne geleni biçecek bende :D

Ben olsam Mate 10 Pro yerine büyük ihtimal V30 alırdım ama kronik sorunlarını bir kenara bıraktığımızda.
Note 8 vs V30 ve diğerleri denilse sabahtan akşama kadar Note 8 :D :

Son düzenleyen moderatör:

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
HTC varken LG :D:D:D

Note 8 vs V30 ve diğerleri denilse sabahtan akşama kadar Note 8 :D:D
Ama şuan telefon alınmaz bence. Samsung S9 geliyor. Ondan daha önemlisi Sony yeni XZ Premium ile ve doğru fiyatlandırma ile kasap gibi önüne geleni biçecek bende :D

Note 8 vs V30 ve diğerleri denilse sabahtan akşama kadar Note 8 :D :
HTC nin hoparlör ve ses olayını biliyorum.Ben bu anlaşılan ses şirketi ve kulaklıkta müzik dinleme olayına değinmek istemiştim.Ama senle aynı düşüncedeyim mate 10 pro alacağıma 50 kere v30 alırım.Note8 her konuda şuan tek ama tasarımı hoşuma gitmiyo ve kalemle işim yok pil performansıda zayıf.İphone x e gelince o cihazıda almak isteseydim şuan elimde olurdu fakat o fiyata bence yazık ki sende bunu sölüyosun.Ben telefonu çok sade kullanan yormayan biriyim v30 da umarım bi sorun yaşamam.Şuan telefon alınmaz diyosunda sende biliyosun ki s9 alsak 6 ay sonra yeni modeller çıkacak murat.O yüzden bence beğenini kazanan ve pil konusunda başarılı olan cihazı almak yeterli benim için çünkü kullanım amacım belli.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Konuyu düzenliyorum özelden @WellTime54 arkadaşımız bazı sorular yöneltmiş. Belki sizinde soracağınız sorular içerisinde bunlar olabilir. Yardımcı olur umarım...

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Satışa çıksada alsak artık v30 u :) g7 yada adı ne olacaksa sd 835 ile gelecekmiş sanırım eğer doğruysa g7 i beklememe gerek kalmayacak daha önceden dediğim gibi ios kullanıyorum uzun zamandır androidte aklımda ki tek marka LG bazı özelliklerini beğendiğim için en ciddi seçenekte v30 heralde alacam büyük ihtimal bu g7 haberi doğruysa

Bambılbie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mate 10 pro kesinlikle sırf kamerası bataryası yapay zekası bile yeter artar Lg v30+ ön kamerası berbat bir inceleyen olduysa ois'in adı var kendi yok.Tabi herkesin tercihi farklı.
Not 8 diyenler yıllardır not serisi kullanıcısı olarak çok çektim bi da bedava verseler kullanmam servis konusunda bile Samsung rezalet ilgilenme yok batarya kısa sürede felç oluyo (şişiyor) donmaları anlatmıyorum Not un bütüm serisi böyle koymuşlar bir kalem sanki çok çok büyük özellik gibi kandırıyorlar.
Lg v30+ ya gelince yine diğer Lg lerdeki gibi batarya ısınma problemi kedin olur. Lg v30 un bana göre tek artısı Oled olması birazda mate 10 pro ya göre şekli bi tık iyi sırf bunun için de kalkıp Lg ye 4400 vermem.
Ön camera önemli değil diyorsan, oyun vs oynamıyorsan batarya çok önemli değil diyorsan Lg V30+ tercih edebilirsiniz.