LG V10 Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Screenshot_2016-06-20-12-50-31.png

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Kelime önerilerini türkçede guncelledinizmi? Magazada birçok klavye uygulamasi mevcut shiftkey en populeri..

-AkyoL-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar arkadaşlar hayırlı günler,

Ben v10 çıktığından beri almak istiyorum ama bir türlü nasip olmadı bu yaz almayı planlıyorum kullandığım telefonda arıza yapınca. Şimdi öncelikle sizlere bir kaç sorum var. İlk olarak 32/64 GB sorusu. Şimdi genel olarak distribütör olan telefonlarda 64 GB seçeneğini gördüm internette 32lik seçenekleride var, birde internette 32 olup çift sim olan telefonlar var ama hiç bir distribütörde çift sim yok LG yi arayıp sordum çift sim olmadığını ithal gelen ürünlerde mevcut olduğunu söyledi. Şimdi ithal olanlar biraz daha ucuz sorun açısından değilde update sıkıntısı vs çekermiyim. Babama geçen sene LG g3 ithal aldık gitti gidiyordan hiç bir sıkıntısı yok mesela. Diğer sorum ise LG v10 bataryası ile ilgili. LG v10 kullanan arkadaşlarım batarya konusunda sıkıntı çekiyor musunuz? Youtube'da bir kaç video izledim batarya karşılaştırmaları vs. Bir videoda 25 dakikalık 4k videoyu LG g4, v10 ve samsung note5 de aynı anda açtı Videoyu açmadan önce telefonu uçak moduna vs aldı yazının sonunda videoyu paylaşacağım. Videoyu kısaltarak her 25 dk sonunda pil oranlarını gösterdi ve bunu yapmaya devam etti. Filmi başlatıp videoyu durduruyor, 25 dakika sonunda batarya oranını gösteriyordu. Videonun sonunda V10'da %3 G4'te %12 Note5'de ise %47 pil oranıyla videoyu sonlandırdı. Buda benim kafamda soru işareti oluşturdu.

Son olarak şuan günümüz piyasasında Note5 ile V10 neredeyse yakın fiyatlar içerisinde. Siz note5 mi tercih ederdiniz yoksa v10 mu

Şimdiden herkese teşekkürler.

Saygılarımla,
İyi günler...

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Çift sim konusunda bilgim yok ama 64 ve 32 arasinda sadece hafiza farki var ve 32 gb 64 gb a gore daha pahali e hafizasini arttırabiliyor olusumuz 64 gb versiyona daha fazla vermek mantiksiz.Pil konusuna gelirsek objektif bakmak gerekirse pil performansı pek iyi degil mesela ben yogun kullaniciyim tum gun tarayicidan sdn yim sosyal medya hesaplari ekran surekli acik mobil veri derken günü cikaramiyorum tabi bu baska kullanicilara göre degisir. Genel olarak cihaza baktigimizda cok sık performansli bi cihaz pil durumu power bank ile çözülebilir ama ben powerbank kullanmak istemiyorum derseniz alternatif cihazlara yonelebilirsiniz.

-AkyoL-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çift sim konusunda bilgim yok ama 64 ve 32 arasinda sadece hafiza farki var ve 32 gb 64 gb a gore daha pahali e hafizasini arttırabiliyor olusumuz 64 gb versiyona daha fazla vermek mantiksiz.Pil konusuna gelirsek objektif bakmak gerekirse pil performansı pek iyi degil mesela ben yogun kullaniciyim tum gun tarayicidan sdn yim sosyal medya hesaplari ekran surekli acik mobil veri derken günü cikaramiyorum tabi bu baska kullanicilara göre degisir. Genel olarak cihaza baktigimizda cok sık performansli bi cihaz pil durumu power bank ile çözülebilir ama ben powerbank kullanmak istemiyorum derseniz alternatif cihazlara yonelebilirsiniz.

Powerbank ile sorunu halledebiliriz o problem değil fakat genel duruma göre sizce Note5 mi v10 mu?

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Sahsi fikrim ben samsung almam ama gerek donanim gerek kamera karsilastirmasi yapilabilir aslinda hangisi sizin ihtiyaçlarınızı karsilayacak onemli olan bu

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Peki klavyede kelime hatırlatması iyi olan bir uygulama öneriniz varmı
Swiftkey önerisi en iyi klavyelerden biridir.
Soldaki büyükl0k yeterli ama teli elime alınca sağdaki minik saat görünüyor
Her telefonda bu saat böyledir. Sağ köşede ve küçüktür. Durum çubuğunun ince olmasından kaynaklanıyor. Saati büyük görmek isterseniz widget kullanmanız gerek.

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Evet ayarlar>genel>telefon hakkinda>güncelleme merkezi yazilim guncellemesini kontrol edin birkac guncelleme yapacak biraz uzun surebilir ve cihaz isinabilir

Zeynep85

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar arkadaşlar hayırlı günler,

Ben v10 çıktığından beri almak istiyorum ama bir türlü nasip olmadı bu yaz almayı planlıyorum kullandığım telefonda arıza yapınca. Şimdi öncelikle sizlere bir kaç sorum var. İlk olarak 32/64 GB sorusu. Şimdi genel olarak distribütör olan telefonlarda 64 GB seçeneğini gördüm internette 32lik seçenekleride var, birde internette 32 olup çift sim olan telefonlar var ama hiç bir distribütörde çift sim yok LG yi arayıp sordum çift sim olmadığını ithal gelen ürünlerde mevcut olduğunu söyledi. Şimdi ithal olanlar biraz daha ucuz sorun açısından değilde update sıkıntısı vs çekermiyim. Babama geçen sene LG g3 ithal aldık gitti gidiyordan hiç bir sıkıntısı yok mesela. Diğer sorum ise LG v10 bataryası ile ilgili. LG v10 kullanan arkadaşlarım batarya konusunda sıkıntı çekiyor musunuz? Youtube'da bir kaç video izledim batarya karşılaştırmaları vs. Bir videoda 25 dakikalık 4k videoyu LG g4, v10 ve samsung note5 de aynı anda açtı Videoyu açmadan önce telefonu uçak moduna vs aldı yazının sonunda videoyu paylaşacağım. Videoyu kısaltarak her 25 dk sonunda pil oranlarını gösterdi ve bunu yapmaya devam etti. Filmi başlatıp videoyu durduruyor, 25 dakika sonunda batarya oranını gösteriyordu. Videonun sonunda V10'da %3 G4'te %12 Note5'de ise %47 pil oranıyla videoyu sonlandırdı. Buda benim kafamda soru işareti oluşturdu.

Son olarak şuan günümüz piyasasında Note5 ile V10 neredeyse yakın fiyatlar içerisinde. Siz note5 mi tercih ederdiniz yoksa v10 mu

Şimdiden herkese teşekkürler.

Saygılarımla,
İyi günler...
Bende bu ikilemi yaşamıştım. Ben yanımda powerbank taşıyorum bu sorunu çözüyor. Bence LG ve Samsung u mağazalarında kıyasla. Ben ikisini yanyana inceleyememiştim. Cumartesi günü kıyasladım. Tabii v10 u aldıktan sonra . LG nin kamerası çok güzel fakat Samsung note5 te kamerada renkler daha canlı. Bunun dışında Samsung daha hafif ve ergonomik bir yapıya sahip. Bazı şeyleri kullanınca anlıyorsun. Ben büyük ekranlı telefon ilk defa kullanıyorum. Pek kullanışlı gelmedi. Ayrıca eğer büyük ekran tercih sebebi değilse Samsung un s6 modeli 2300 TL ye düştü. O bundan daha üst model diye biliyorum. V10 10gün önce 2200 e aldım. Ayrıca telefon pratik değil. Yani basit şeyler belki ama insanın vaktini alıyor. Samsung u kullanmadım sadece mağazada inceledim. Onun eksi yönlerini bilmiyorum umarım yardımcı olmuşumdur

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Cihaz büyük olduğu için ayarlar bölümüne tek elle kullanım için mini görünüm eklemişler bundan haberiniz varmı? Telefon pratik değil diyorsunuz ama lg ve sony arayüzleri en çok beğenilen ve seri arayüzlerdir.

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Cihaz güncel arkadaş benim ss ile karşılaştırdı heralde benim icon lar değişik ben değiştirdim

-AkyoL-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@Zeynep85 teşekkürler yorumun için telefonu almadan önce yapacağım bu karşılaştırmayı. :) Birde @Süleyman Alkan @Zeynep85 ve diğer v10 kullanıcıları size şeyi sormak istiyorum. Arka kilit aynı zamanda parmak izi okuyucu tuşu ses ve hafif bi plastiksi yapı açısından sizi rahatsız ediyor mu?

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
@Zeynep85 teşekkürler yorumun için telefonu almadan önce yapacağım bu karşılaştırmayı. :) Birde @Süleyman Alkan @Zeynep85 ve diğer v10 kullanıcıları size şeyi sormak istiyorum. Arka kilit aynı zamanda parmak izi okuyucu tuşu ses ve hafif bi plastiksi yapı açısından sizi rahatsız ediyor mu?
Çok kullanışlı ve ergonomik

Zeynep85

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Hayır plastik olması rahatsız etmiyor ama eski telin açılma tuşu yanda idi daha kullanışlı geliyor bana. Belki de alışkanlık

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Ben g2 den beri lg kullanirim kesinlikle alışkanlık çünkü acma tuşu yanda olan cihazlarda direk elim arkaya gidiyor.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Ben g2 den beri lg kullanirim kesinlikle alışkanlık çünkü acma tuşu yanda olan cihazlarda direk elim arkaya gidiyor.
G3 kullanmıştım çok memnundum bataryası dışında g4-g5 hepsi batarya böyle sıkıntı olunca geçmedim v10 düşünüyordum çıkmadan batarya sıkıntı onun da :/ v11 mi v20 mi ne onu bekliyorum ya yazılımı düzeltsinler ya da 3000mAh dan vazgeçip 4000 koysun nasılsa 9mm telefon yapıyorsun koy bataryayı :)

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Bu konuda bende sikayetciyim neredeyse 6 inc cihaz yapiyosun 2k ekran 4k video ozelligi ekliyorsun batarya 3000 mah bu batarya en az 4500 mah olmaliydi.