LG V10 Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Merhaba yaklaşık 1 hafta önce 200 tl indirimle bimeks ten v10 aldım aslında g3 kullanıcısı iken aklımdaki tek cihaz xperia z5 premium du. bir anda mağazada fikir değiştirip v10 aldım ve iyiki v10 aldım dedim bazı arkadaşlar agır demiş evet agır ama yanlarda kullanılan paslanmaz çeliği unutmamak lazım aldıgımda android 5.x.x sürümle geliyor cihaz ve marshmallow güncellemesi aldı cihaz tüm sosyal medya uygulamaları ve mortal kombat x asphalt 8 gibi 2 aır oyun yüklü pili yoğun kullanımda 1 günü rahatlıkla cıkarıyor tasarımı parmak izi okuyucusu ele alınca o sağlamlık hissini size gerçekten veriyor..alacak arkadaşlar hiç düşünmeden bu cihazı alabilir ayrıca hıfı dac ses teknolojisi ve harika kulaklıgınıda söylemeden geçemicem bana göre cihazdaki tek eksik usb type-c olmaması ..iyi günler...
V10 mukkemmel cihaz ama bataryasi kotu gidiyor diyorlar .

Deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim

23 gun sonra G2 den gececem .

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Dediğim gibi tüm sosyal medya uygulamalarını kullanıyorum yogun kullanımda ki oto senkorizasyon ve konum bilgisi devamlı aktif 8 10 saatim dişarda geçiyor ve eve döndüğümde kesinlikle %20 25 civarı şarjım kalıyor pek oyun oynamam dışarda ama şöyle bi avantajımız var bu cihazda arka kapak açılıp batarya değişebiliyor yani yedek batarya alıp şarj sıkıntısın dan kurtulabiliriz bence bu konu için alınmayacak bir cihaz değil saygılar..

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Dediğim gibi tüm sosyal medya uygulamalarını kullanıyorum yogun kullanımda ki oto senkorizasyon ve konum bilgisi devamlı aktif 8 10 saatim dişarda geçiyor ve eve döndüğümde kesinlikle %20 25 civarı şarjım kalıyor pek oyun oynamam dışarda ama şöyle bi avantajımız var bu cihazda arka kapak açılıp batarya değişebiliyor yani yedek batarya alıp şarj sıkıntısın dan kurtulabiliriz bence bu konu için alınmayacak bir cihaz değil saygılar..
Yedek batarya kesinlikle kullancam zaten :)

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Şimdiden hayırlı olsun kesinlikle pişman olmayacağınız bir cihaz çok şık ve 2. ekranı diğer çihazlarda bulunmayan güzel bi farklılık ve kolaylık katmış..

vurgun42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
v10 kullanıcısıyım telefondan çok memnunum şahsen bana ağrızalı tel denk geldi ama olsun arızalısı denk gelmemiş olsaydı eminim daha iyi olurdu çıktıktan bir hafta sonra almıştım şu an değişimde yine aynısını alacam yanı 10/10 hak eden bir telefon parası da değer şahsıma

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Şansınıza denk gelmiş ama gerçekten harika bir cihaz kullanan herkes buna kanaat getiriyor zaten..

vurgun42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şansınıza denk gelmiş ama gerçekten harika bir cihaz kullanan herkes buna kanaat getiriyor zaten..

evet şansıma öyle geldi ama cihazın çok çok iyi olduğuna hiç şüphe yok gerçekten çok iyi ve parasınada değer bir cihaz herkese de tavsiye ederim lg v10 modelini 64 gb olanını özellikle :D :D :D

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Öncelikle bu cihazı alacak arkadaşlar için 2 haftalık deneyimimi sunmak istiyorum.

Kullandığım uygulamalar: Facebook,twitter,facebook messenger,whatsapp,instagram,retrica,trivia crack,poweramp,swarm,onedrive,google drive,turkcell hesabım,google neredeyse tüm uygulamaları..

Evdeiken wi-fi sürekli açık hatta hiç kapatmıyorum dışarda wi-fi arıyor mobil veri dışardaiken sürekli aktif uygulamalar içinde oyunlarda var önceki yazımda bahsetmiştim ama pek oyunamıyorum trivia crack dışında ve bu uygulama resmen pili sömürüyor yani 2 3 saat durmaan bu oyunu oynayacaksanız ya yedek batarya yada şarj cihazı yanınızda olsun.

Telefon genel görünüm kullanım açısından muazzam gerek performans gerek tasarım anlamında zaten smart notice size gün içinde cihazıın yüksek pil kullanımı gerçekleştiren uygulamalarını bildiriyor ve durdurmanızı istiyor yada bunları siz geri planda çalışıp çalışmayacağına karar verebiliyorsunuz..

Son sözlere geçecek olursak 5.7 inç 2 k ekrana ve hiç kapanmayan 2.1 ekran için 3000 mah olmamalıydı bu batarya en az 4000 mah olmalıydı diye düşünüyorum evet yoğun kullanım olmassa günü kurtarıyor ama cihazı çok yoğun kullanan biri için yeterli olmayacaktır ki bu çoğu cihaz için geçerli sanırım..

Söyleyeceklerim bukadar eğer aklınıza takılan sormak isediğiniz bişey olursa en kıssa sürede sizlere dönüş yapacağım..

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Öncelikle bu cihazı alacak arkadaşlar için 2 haftalık deneyimimi sunmak istiyorum.

Kullandığım uygulamalar: Facebook,twitter,facebook messenger,whatsapp,instagram,retrica,trivia crack,poweramp,swarm,onedrive,google drive,turkcell hesabım,google neredeyse tüm uygulamaları..

Evdeiken wi-fi sürekli açık hatta hiç kapatmıyorum dışarda wi-fi arıyor mobil veri dışardaiken sürekli aktif uygulamalar içinde oyunlarda var önceki yazımda bahsetmiştim ama pek oyunamıyorum trivia crack dışında ve bu uygulama resmen pili sömürüyor yani 2 3 saat durmaan bu oyunu oynayacaksanız ya yedek batarya yada şarj cihazı yanınızda olsun.

Telefon genel görünüm kullanım açısından muazzam gerek performans gerek tasarım anlamında zaten smart notice size gün içinde cihazıın yüksek pil kullanımı gerçekleştiren uygulamalarını bildiriyor ve durdurmanızı istiyor yada bunları siz geri planda çalışıp çalışmayacağına karar verebiliyorsunuz..

Son sözlere geçecek olursak 5.7 inç 2 k ekrana ve hiç kapanmayan 2.1 ekran için 3000 mah olmamalıydı bu batarya en az 4000 mah olmalıydı diye düşünüyorum evet yoğun kullanım olmassa günü kurtarıyor ama cihazı çok yoğun kullanan biri için yeterli olmayacaktır ki bu çoğu cihaz için geçerli sanırım..

Söyleyeceklerim bukadar eğer aklınıza takılan sormak isediğiniz bişey olursa en kıssa sürede sizlere dönüş yapacağım..
Ben sadece bataryadan tereddütlüyüm 2 batarya kullancam wifi ya da veri hiç kapalı olmaz ama asla oyun oynamam .

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Bu bataryayı niye bu kadar sıkıntı ediyorsunuz? Saatlerce telefonun başında vakit geçirmek yerine başka şeylere yönelebilirsiniz.
Yedek batarya yerine Powerbank kullanmak daha doğru ve daha mantıklıdır. Sürekli batarya değiştirmek, sistemdeki batarya kayıtlarını çorbaya çevirir. Telefon rootlu olmadıkça da bu kayıtları kolayca silemezsin. Silmek için %100'de hard reset atmak gerekir.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Bu bataryayı niye bu kadar sıkıntı ediyorsunuz? Saatlerce telefonun başında vakit geçirmek yerine başka şeylere yönelebilirsiniz.
Yedek batarya yerine Powerbank kullanmak daha doğru ve daha mantıklıdır. Sürekli batarya değiştirmek, sistemdeki batarya kayıtlarını çorbaya çevirir. Telefon rootlu olmadıkça da bu kayıtları kolayca silemezsin. Silmek için %100'de hard reset atmak gerekir.
Sarjın gidimine göre hem batarya hem de powerbank alcam :)

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Parmak izi okuyucu canımı sıkıyor bazen defalarca her şekilde tanıtmama rağmen algılamıyor yazılımsal olduğunu düşünüyorum sözde 6.0.1 gelecekti hala gelmedi bu güncelleme konusuda canımı sıkıyor

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Parmak izi okuyucu canımı sıkıyor bazen defalarca her şekilde tanıtmama rağmen algılamıyor yazılımsal olduğunu düşünüyorum sözde 6.0.1 gelecekti hala gelmedi bu güncelleme konusuda canımı sıkıyor
Parmak izi okuyucusunda P9'u geçebilecek cihaz tanımıyorum. Parmağın ucunu görsün ekranı açıyor anında. :D

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
benimki nerdeyse uzaktan okuyacak. cebimden çıkarırken parmak izi okuyucusuna denk geliyor parmağım, ekran açılmış şekilde elime alıyorum. o çok iyi oluyor.

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
benimki nerdeyse uzaktan okuyacak. cebimden çıkarırken parmak izi okuyucusuna denk geliyor parmağım, ekran açılmış şekilde elime alıyorum. o çok iyi oluyor.
Huawei p8 inceledim mağazada aslında çok beğendim tasarım yazılım anlamında arayüz çok güzeldi işte ekran küçüktü birazda eski diye vazgeçmiştim

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Huawei p8 inceledim mağazada aslında çok beğendim tasarım yazılım anlamında arayüz çok güzeldi işte ekran küçüktü birazda eski diye vazgeçmiştim
P8'i bilmiyorum da, P9 Plus almak lazımdı aslında. G2 erken kırılmasaydı, niyetim P9 Plus idi. P9 Plus çok iyi ama daha avrupa'da bile satışa çıkmadı galiba.

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
P8'i bilmiyorum da, P9 Plus almak lazımdı aslında. G2 erken kırılmasaydı, niyetim P9 Plus idi. P9 Plus çok iyi ama daha avrupa'da bile satışa çıkmadı galiba.
Cihaz güzel p9 p9 plus ta ama ben köşeleri kavisli telefon sevmiyorum ben performans kadar tasarımada önem veriyorum

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Cihaz güzel p9 p9 plus ta ama ben köşeleri kavisli telefon sevmiyorum ben performans kadar tasarımada önem veriyorum
Doğrudur. Ben de iPhone gibi tasarımları sevmiyorum aslında. G2, V10 gibi tasarımları seviyorum. Ama alışınca bu da güzel geliyor zamanla. İnceliği bayağı hoşuma gitti.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
V10 dan soğuttunuz ya .

Ghost screen olayı var mı sizdede ?

Biraz daha fiyatı yerinde sayarsa gitcem Note 5 alcam artık bu nasıl bir saçmalık G5 ten pahalı olcak mübarek ...

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
V10 dan soğuttunuz ya .

Ghost screen olayı var mı sizdede ?

Biraz daha fiyatı yerinde sayarsa gitcem Note 5 alcam artık bu nasıl bir saçmalık G5 ten pahalı olcak mübarek ...
Öyle bi sorun yaşamadım , bu tamamen kişisel bişey v10 bana göre çok sağlam ve şık bir çihaz başkasına göre değişebilir bu durum

Son düzenleme:

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Öyle bi sorun yaşamadım , bu tamamen kişisel bişey v10 bana göre çok sağlam ve şık bir çihaz başkasına göre değişebilir bu durum
Ya babam erteleyip erteleyip durmasa çoktan almıştım V10 'u ama şimdi biraz geride kaldığı halde fiyatı fazla .

Hala piyasada en beğendiğim telefon ben özellik delisi değilim oyun asla oynamam ama şimdi V10 birazda deneme telefonu gibi bir şey oldu ilk V serisi V11 V20 ya da V10 2016 işte ne olacaksa o muhteşem olcak Note 7 ve o yılı kapatacaklar düşünün V10 + Snapdragon 820 zaten bana göre olacak en güzel telefon olurdu bir de bataryayı arttırsalar .

İnşallah kasa yine aynı olur en fazla incelir hafifleşir vs ama kasa hep aynı olsun .

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Bu test çok iyi olmuş günlük hayatta olabilecek şeyler bir kaçı hariç ve cihaz hala çalışıyor..

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Hocam ekran süreniz ne kadar oluyor? Telefon ekran kapalıyken ne kadar şarj yiyor? Yani sadece 2.ekran açıkken?

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Hocam ekran süreniz ne kadar oluyor? Telefon ekran kapalıyken ne kadar şarj yiyor? Yani sadece 2.ekran açıkken?
Hiç testini yapmadım ama bazen tam dolduruyorum ve uyuyorum sabah uyandığımda %15 tükenmiş oluyor wi-fi açık.

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Note 4 ile bunun arasındayım da tek üzecek konu pil gibi geliyor. Birkaç sorum olacak. Hoparlör ses seviyesi ne durumda yeterli mi dışarıda rahatlıkla duyulabilecek kadar? Kulaklık performansı nasıl yani hifi falan deniyor ses bakımından bundan önceki telefonunuzla bunun arasındaki fark bariz miydi? Sağlamlık konusunda nasıl hiç düşürdünüz mü? Gece mesela o ikinci ekranı kapatma gibi bir seçenek var mı?

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Dış hoparlör gayet yeterli uygun açıda, Kulaklık perpormansı ve kulaklığı gerçekten çok iyi ama ben poweramp kullanıyorum ve herkese tavsiye ediyorum. Elbette aradaki fark g3 ile kıyaslanamaz net ve çok temiz ses alıyorsunuz. Cihazı kırılmaz ekran cam ile ekran üzerine düşürdüm 80 90 cm yükseklikten, ve birkerede elimden fırladı arka kapak rubber kılıf vardı. 2. ekranı açıp kapatabilirsiniz ve şöyle birşey var karanlıkta ve siz cihaza bakmıyor iseniz 2. ekran sönük durumda şimdi v10 alıp 2. ekranı kapatmak çok mantıksız olur ki bildirimleri oradan görüyorsunuz.Toparlayacak olursak çok şık bir cihaz donanım olarakta çok iyi ama pil için ayni şeyi söyleyemeyeceğim ama sırf pil yüzünden alınmayacak bir cihaz değil ben henüz powerbank almadığım için şarj cihazıyla geziyorum şık ve güçlü bir powerbank ile bu sorun çözülebilir diye düşünüyorum.. Power bank için öneri isterseniz mi 10000 mah powerbank olacaktır ..

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Merak eden üyelerimiz için dün bir test yaptım yatmadan önce şarjı %100 yaptım ve uyudum kıssa whatsapp kullandım uyudum alarm, wifi açık bi şekilde braktım sabah %5 şarjım tükenmişti ..