Lg Optimus 2x ( P990)

Bu konuyu okuyanlar

Cylx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Baktım Forumda 2x başlığı yok :) hemen üyü olup açtım. Bi de 2xcileri görelim :clap:

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
valla bu ürün Türkiyede olmadığı için pek bir konu durumu söz konusu olmadığını düşünüyorum :D ama sirkeci doğubank'ta olduğunu söylüyorlar.

Cylx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ürün türkiyede var aslında :) sadece android telefonları satan bir internet sitesi var :) ben ordan aldım 2 yıl garantili ama pek kullanıcısı yok türkiyede anlaşılan

sawdent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
piyasada bulamayınca almaktan vazgeçmiştim.listemde ilk sırada idi.

Cylx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Keşke vazgeçmeseydin :) fiyatına göre çok iyi bir telefon. 2x ten vazgeçip sakın iphone aldım deme üzülürüm :dirol:

sawdent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
internetden almak istemedim ve piyasada yok(samsun).galaxy s2 şimdiki tercihim.bu ay sonu istanbula gideceğim belki orada x2 bulursam alacağım inşallah.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
internetden almak istemedim ve piyasada yok(samsun).galaxy s2 şimdiki tercihim.bu ay sonu istanbula gideceğim belki orada x2 bulursam alacağım inşallah.

Dostum İstanbul'da Sirkeci doğubank'ta olduğunu söylediler ama bende tam emin değilim soğuklardan gidip bakıp inceliyemedim :S

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
ben çok istiyordum gelmesini... kesin alacaktım... napalım black almak nasip oldu :)

Cylx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Almaya niyeti olan arkadaşlar biraz araştırırsa 2yıl garantili olarak satılıyor internette

isocity

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
ben aslında en başında 2x alacaktım ama türkiye de çıkmadığı için optimus black almıştım ve gayet memnundum.

bugun de kardeşim kendi kullandığı 2x i getirdi. biri beleş 2 telefonum oldu :D

--2x kasa olarak gerçekten kaliteli bir telefon hissi veriyor ancak aynı ekran boyutuna rağmen telefon black e göre çok uzun, kaba ve ağır. --ayrıca black in ekran parlaklığı daha iyi gibi geldi. --hız olarak 2x daha hızlı gibi boş ram surekli 160 mb civarında. ama onda 40 program yüklü blackte 100. --hdmi var ama kutudan çıkmamış kabloyu harici almak lazım. --ekran hassasiyetini tam olarak test edemedim 2x in üstündeki şeffaf korumayı çıkarmamış daha. bende çıkarmadım şimdilik. --tarayıcısı özellikle flash sitelerde kesinlikle daha hızlı. denemek için kraloyunda oyun oynadım.

şimdiki kanaatim 1 gb ram standart hale gelmişken ve hemen hemen aynı özelliklere sahip garantili bir kardeşi varken 200 lira fazla verip 2x almanın çokta iyi bir seçim olmayacağı yönünde.

fiftycent86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ileriki hedefimde bu 2x var yada sensation ama şuan optimus black ile mutlu bir beraberliğim var :)

isocity

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
sms alırken karşı tarafın yazdığı türkçe karakterler görünmüyor. tüm ayarlarını kurcaladım düzeltemedim. go sms türkçe klavye kurdum belki olur diye olmadı. kullanan arkadaşlar bu sorunu yaşıyor musunuz?

Cylx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sms alırken karşı tarafın yazdığı türkçe karakterler görünmüyor. tüm ayarlarını kurcaladım düzeltemedim. go sms türkçe klavye kurdum belki olur diye olmadı. kullanan arkadaşlar bu sorunu yaşıyor musunuz?

böyle bir sorun farketmedim daha önce şimdi sen söyleyincede hemen mesajlarıma baktım onlardada türkçe karakterli bir mesaj yok :)

--- Mesaj Güncellendi ---

Lg nin güncellemelerindeki gecikmeler malum. Bende daha fazla ICS için bekleyemedim dün akşam CM9 Nova HD yükledim telefona. Gerçekten güzel olmuş performansta farkedilir artış var menü geçişleri çok akıcı pil ömrünüde arttırmışlar.

isocity

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
bende stabil çalışan birşey yükleyeceğim ama ne yüklesem nasıl yapsam karar veremedim bir türlü. nasılsa garantiden çıkma sorunum yok. aslında çok fazla anlamıyorum bu işlerden de.

zaten avrupa telefon. içinde gelen avrupa rom aslında çok çok iyi. 6-7 saat aralıksız kurcalamama rağmen anca bitirebildim sarjını. telefon çok hızlı menüler geçişler kesintisiz. ram miktarı blackle aynı gösteriyor ama bu blackin aksine kilitlenmiyor. rom farkı vardır tabi 2x işlemcinin de payı olmalı. go sms ve go klavye kurdum. farklı bir zevke döndü yazı yazmak.

şu an sadece bu sms karakter sorunu var. ama dediğim gibi garanti sorunu yok. telefonu deneme tahtası yapabilirim. :)

Cylx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eğer Garanti sorunum yok veya benim gibi garantiyi çok takmam diyorsan Nova HD yi tavsiye ederim. Ram kullanımı 2.3 orjinal sürümüne göre daha az ve bence önemli bir özellik. çünkü 512 mb ram yeterli gibi gözüksede zaman zaman 1gb olsaydı keşke dedirtiyor

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bu telefon iyi ama eksikleri var, gps froyodan sonraki gingerbread sistemlerde tam anlamıyla berbat çalışıyor yani çalışmıyor, LG firması yazılım özürlü bir firma onlar da bunu kabul ediyor ama halen güncelleme çıkmadı, amiral gemisi lg Optimus 2x diye ama unuttular bu telefonu, cyanogen 7.2.0 kurdum, gps sorununu biraz da olsa hallettim. Birdaha lg alır miyim. Tövbe almam. Hatta almadım ve gidip samsung Galaxy s3 aldım, iyi ki de almışım :-D

isocity

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
optimus blackten sonra çok hoşuma gitmişti. ama sadece 2.5 ay dayanabildim kardeşime verdim. gps çalışmaz, olur olmaz kilitlenir, kurulu program sayısı arttıkça hızı aynı oranda azalır, türkçe desteği bulunmaz, canı sıkıldıkça şebekeden kopar vs. vs. goodtornado nun dediği gibi tamamen yazılımsal sorunlarla dolu. donanım ne kadar iyi olursa olsun yazılım olmayınca olmuyor. optimus black bundan çok çok iyiydi.

şimdi htc one s 1.5 ghz versiyonunu kullanıyorum. arada dağlar kadar fark var.