LG Nexus 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar benim nexus 5 asiri isinmaya başladı. Gecen gün android l üzerine code blue kernel yukledim acaba ondan mi boyle oldu? Şuan stock romdayim ne yapmami onerirsiniz?

Eğer custom kernel kullanıyorsanız bu tarz sorunların olması normal, stock kernel kullanın.

f1r4tc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Stock kernel kullanıyorum :( [MENTION=380082]Vikings[/MENTION]

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
O zaman kötü oldu bu, kerneller denemen lazım en az hangisi ısınıyorsa ve istediğin performansda çalışıyorsa onu kullanman lazım yada stock kernelin ısınmasına katlanmanız lazım.

f1r4tc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok tesekkur ederim. Kernelleri siraya dizip denemek lazim o zaman.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
CPU-Z indirin kernelleri tek tek kenara dizin birini flashlayın sonra kullanın arada bir cpu-z ile ne kadar ısındığını kontrol edin, tek tek kernelleri böyle deneyin hangisi hoşunuza giderse flashlayıp onda kalırsınız.

f1r4tc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim n5te oksitlenme oldu galiba ne yaptiysam ayni yine cok isiniyor. Antutu testi yaparken dolaba koyuyordum herlade ondan oldu. Servise vericem de acaba ne kadar fiyat isterler bir bilgisi olan var mi?

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Hangouts programında önceden toplu sms gönderebiliyordum.Şuan böyle birşey bulamadım.Güncellemeden sonra kaldırdılar mı naptılar.Bilgisi olan var mı ?

Isınma demişken örneğin clash of clans açsam,yda başka bir oyun hemen ısınıyor.Canlı tv açsam ısınıyor.Normal mi bu ?

quarantine453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhabalar,

Ben telefonu 3 gün önce aldım. Aldığım gibi her telefonumda yaptığım hava durumu widgetını yükledim ve anasayfaya yerleştirdim. İlk iki gün telefonun sıcaklığı 35-36 derecelerde dolaştı ve normal - yoğun arası bir kullanımda sabah 9 dan akşam 5 e kadar pili tüketmiş oluyordum.

Nexus 5 in pil ömrünün dezavantajlarından biri olduğunu yazılarda okumuştum ama bu kadar az gittiğini tahmin etmemiştim. Daha sonra 3.gün internette okudğum başka bi yazıda widgetların pil ömrünü aşırı düşürdüğünü yazmışlardı. Bende widget programlarını sildim ve anasayfadan kaldırdım. Kaldırdıktan sonraki gün yine aynı şekilde kullanımda telefon sıcaklığı ortalama 28-29 derecelerde dolaştı ve pil ömrüde gece 1 de bile %15 teydi.

Telefonunuzda şarj yetersizliği sorunu yaşıyorsanız ekrandaki widgetları kaldırın farkı göreceksiniz.

kinesis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba sevgili telefondaşlarım

Bir nexus 5 kullanıcısı olarak, diğer nexus 5 konusunda tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olacak ;

1-) Son güncellemeden sonra telefon inanılmaz zor şarj olmaya başladı. 1.5 saatte şarj ettiğim telefon 4-5 saatte zor doluyor. Konuyu google'layınca yabancı forumlarda bu soruna çok denk geldim. Birçok insan güncelleme sonrası bu sorunla karşılaşmış. Ancak işin garibi geçen arkadaşın sony şarj aletiyle şarj edeyim dedim. 15 dk da muazzam bir şekilde %10 şarj oldu. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

2-) Yine bi forumda orijinal şarj cihazı pahalı olduğu için blackberry şarj aleti ile şarj edilebileceğini duydum. Daha bile hızlı şarj olabiliyormuş. Pil ömründe azalmaya ya da başka bir istenmeyen durum olmasına sebebiyet verebilir mi sizce ?

3-) Android L neler getirecek ? Dertlere derman olabilecek mi ? Ne zaman halka release edilir tahminen ?

4-) Geliştirici modunda art ve dalvik diye hedeler mevcut. Biri diğerinden daha hızlı ya da daha iyi mi ? Yoksa nedir ?

5-) Pil performansını artırmak için battery saver tarzı programlar kullanıyor ya da öneriyor musunuz ?

St. Benoit

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Merhaba sevgili telefondaşlarım

Bir nexus 5 kullanıcısı olarak, diğer nexus 5 konusunda tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olacak ;

1-) Son güncellemeden sonra telefon inanılmaz zor şarj olmaya başladı. 1.5 saatte şarj ettiğim telefon 4-5 saatte zor doluyor. Konuyu google'layınca yabancı forumlarda bu soruna çok denk geldim. Birçok insan güncelleme sonrası bu sorunla karşılaşmış. Ancak işin garibi geçen arkadaşın sony şarj aletiyle şarj edeyim dedim. 15 dk da muazzam bir şekilde %10 şarj oldu. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

2-) Yine bi forumda orijinal şarj cihazı pahalı olduğu için blackberry şarj aleti ile şarj edilebileceğini duydum. Daha bile hızlı şarj olabiliyormuş. Pil ömründe azalmaya ya da başka bir istenmeyen durum olmasına sebebiyet verebilir mi sizce ?

3-) Android L neler getirecek ? Dertlere derman olabilecek mi ? Ne zaman halka release edilir tahminen ?

4-) Geliştirici modunda art ve dalvik diye hedeler mevcut. Biri diğerinden daha hızlı ya da daha iyi mi ? Yoksa nedir ?

5-) Pil performansını artırmak için battery saver tarzı programlar kullanıyor ya da öneriyor musunuz ?

1- Adaptör ya da kablonda sıkıntı vardır. 10 liraya satılan ucuz adaptörlerden kullanmanı tavsiye etmem.

2- Hızlı şarj olmasını istiyorsan amper değeri büyük adaptör kullanabilirsin. Mesela tabletlerin adaptörleri genelde 2 amperdir. Telefonlar için verilen adaptörler 1 ila 1.2 amper arasında değişir. Pile de zararı olmaz.

3- Yeni bir nexus tanıtıldığında onun da tanıtılacağı aşikar. Yakın zamanda yeni nexus tablet tanıtılacak. Geliştirici önizlemesinine göre, görsel açıdan daha çok, arkaplan işlerinde iyi sonuçlar olacak.

4- art, dalvik' e göre daha iyi tabi. Zaten android l ile birlikte art standart olacak. Dalvike elveda zamanı geliyor yani :)

5- Ben kullanmıyorum. Bir ara battery guru deneyim dedim, hiç bir fark göremedim. Pil ile ilgili sıkıntını donanımsal olarak halletmeyi dene. Mesela taşınabilir 3000 mah batarya gibi.

f1r4tc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nexus 5 kullanan ve donanımından anlayan biri varsa ona bir şey sorayim.

Benim nexus 5 aşırı ısınma yapıyor. Test için dolaba atmistim o yüzden bu hale geldi sanırım. Ekranla fazla oynayinca kameranın bulunduğu kısım çok ısınıyor. Servise gonderirsem -ki herhalde garantiye girmez bu- ne kadar fiyat biçerler bu sorunu çözmek için? Çözerler mi acaba? Var midir çözümü?

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Stock rom at gönder niye garanti dışı kalsın ki :) Ama onlarında yapacağı şey stock rom atıp göndermek olacaktır problemin yazılımsal olmadığını söyle :)

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Isınma sorunu her telde var gibi ama nexus ta daha fazla yada benim telde bir sıkıntı var.birde arada kendini yeniden başlatıyor.bu neden kaynaklanabilir?

Randroider

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Valla ben Galaxy Wonder kulanıyorum. CM11 M8 ile telefonun sarjı internetle birlikte 8 saat gidiyor ? Ki 2300 Mah lık bir bataryası yok. Telefonuda yere atmazsınız yani ne bileyim bilerek yere atmazsınız. Performansı Şarjı ve kamerası Android L ile düzeltilebilir ki Android L daha tasarruflu bir sistem olacak gibi.

Peroksit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler lollipop güncellemesi alan varmı ota üzerinden?

ycl.mrt.zkn

Asistan
Reaksiyon puanı
38
12 kasımda(yarın) gelecek diyorlarn wifi de sorun olmuş galiba o yüzden onu onarıp 12 kasımda gelecegini sölüyorlar gelen bilgi bu yönde suanda kimse almamıstır galiba ben her saat bası bakıyorum

ycl.mrt.zkn

Asistan
Reaksiyon puanı
38
OTA guncellenmeside yarin engec cuma gelir arkadaslar...

zebercet35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lollipopu kendim yükledim beyler ilk defa bu işlerle uğraşıyorum ben bile başarılı olduysam sizde yükleyebilirsiniz 10 dakikada yükleniyor

ycl.mrt.zkn

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Yok arkadaslar yukliyemiyorum ya kilidi acamiyorum yuklenmiyor ki

zebercet35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lollipop yükledikten sonra telefonum yavaş şarj olmaya başladı aranızda bu sorunu yaşayan var mı ya da çözümünü bilen var mı arkadaşlar ?

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Kitkat ta telefonun güç düğmesine biraz uzun basınca seçenekler çıkıyordu.Kapat-uçakmodu-sessiz-titreşime al gibi.Lollipop aldıktan sonra bunu göremiyorum.İlla ses bildirimlerinden ses düzeyini kısıyorum.Başka yolu olabilir mi ?

ycl.mrt.zkn

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Bende aldim da birsey soracam multiwindow var diyorlardi onu nasil.yapacaz acaba

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Merhaba arkadaşlar,

Nexus 4 kullanıyorum. Andoid 5 güncellemesinden sonra ekran görüntüsü alamıyorum. Bu sorunu yaşayan var mı? Eskiden ses kısma ve power tuşlarına basınca alabiliyordum.