LG Nexus 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

f1r4tc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=405118]watersome[/MENTION] kardeşim sen sadelik seviyorsan güncelleme sorunu yasamak istemiyorsan piyasanın(Türkiye) en hızlı ve stabil telefonunu kullanmak istiyorsan nexus 5 al. Bunlari istemiyorsan g2 al :D

dj_alper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tabi ki Z1 Compact daha iyi kamera konusunda, ses konusunda da daha iyi diye biliyorum, nexus'un kutusundan kulaklık çıkmıyor bunuda belirtiyim.

z1compact da kronik sorun çok diye söylenti var sanal alemde:) Adamı soğutuyorlar resmen sonyden :) Aslında tam istediğim tarzda bir telefon.Kamera ses ekran iyi derecede ama işte :(

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
z1compact da kronik sorun çok diye söylenti var sanal alemde:) Adamı soğutuyorlar resmen sonyden :) Aslında tam istediğim tarzda bir telefon.Kamera ses ekran iyi derecede ama işte :(

Milletin ne dediği değil önemli olan senin o ürünü kullanman her gün yeni telefon gibi kullanmak var sıradan telefon gibi kullanmak var

dj_alper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Doğru söylüyorsunuz Ozzynight
ama teknoloji konusunda kullanan kişilerin yorumları hakikaten önemlilik arz ediyor.Az para değil yani :) Birde ben çok titiz adamımdır. (pimpirikli derler hani ya işte öyle yani
:D aldın mı temiz ve sıkıntısız olacak ) çok şey istiyor olabilirim ama eninde sonunda denk gelir diye tahmin ediyorum :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

şeytan diyor bas parayı z2 al :) ama şuan için şeytana uymak mantıklı değil.6 ay sonra askere gideceğim çünkü :) 6 ay telefon boş boş evde kalacak.

bayhan37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazmadan edemedim :) Dostlar mart ayının başında Nexus 5 aldım, aslında almayacaktım Sony Ericsson w810i'mi 8 sene kullandım, artık ekran camı düştü, kaybettim de öyle aldım. Nexus'u da sevdim, sürekli bir güncelleme geliyor ve her defasında güzel işler çıkarıyor. Mesela özellikle Google Kamera güncellemelerine Lens Bulanıklığı modu gelmiş, bayıldım. Her akıllı telefon gibi yatmadan şarja takıyorum. Sesi kötü değil ama bir Sony değil. Şu an bin lira civarında falan, alırsanız pişman olacağınızı sanmıyorum. :) :thumbup1:

f1r4tc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
41fc81c1ebf0ccf6b2219367ae044c26.jpg
. Fazla düşünmeye gerek yok :D

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Doğru söylüyorsunuz Ozzynight
ama teknoloji konusunda kullanan kişilerin yorumları hakikaten önemlilik arz ediyor.Az para değil yani :) Birde ben çok titiz adamımdır. (pimpirikli derler hani ya işte öyle yani :D aldın mı temiz ve sıkıntısız olacak ) çok şey istiyor olabilirim ama eninde sonunda denk gelir diye tahmin ediyorum :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

şeytan diyor bas parayı z2 al :) ama şuan için şeytana uymak mantıklı değil.6 ay sonra askere gideceğim çünkü :) 6 ay telefon boş boş evde kalacak.

G2 kullanıcısı olarak telefon bana göre iyi verdim parayı hakediyor Z2 su ve deniz için albenisi olan telefon Sony Samsung Htc Panasonic Nokia kullandım Lg G2 Android L ve G3 arayüzü alıcak paralel ürün tavsiye ederim delta garantili.

galatasaray gs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar niye nexus 5 in benchmark sonuçları düşük?? Bazen s4 ve htc one (m7) bile geçemiyor

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Arkadaşlar Nexus 5 için sanal tuş gizleme hangi modül aracılığı ile yapılıyor?

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
arkadaşlar niye nexus 5 in benchmark sonuçları düşük?? Bazen s4 ve htc one (m7) bile geçemiyor

Çünkü Antutu Benchmark doğru sonuç vermiyor ayrıca sadece donanımı ölçüyor yazılımı işin içine katmıyor kısaca antutu benchmark yanlış sonuçlar veriyor çok takılı kalmamanızı öneririm.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Aklıma G2'de işe yarayan bunda neden yaramasın cümlesi geldi ve yaptım zaten :) Cihaz akıyor bro. Maks 700 mb ram kullanımı var :) Pili vasat ama :(

Pil konusunda iyi kerneller var bulabilirsen şarj süreni uzatabilirsin, ben hiç uğraşmadım ama mutlaka xda'da vardır.

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bana göre nexus 5 düşük değil rakipleri yüksek. Benchmarkta sahte telefonlar bile artık 20000 skor yapıyor. Samsung htc gibi firmalar da hileyle bu kadar yüksek puan yapıyor bence. Bu benim görüşüm. Bir ara hile yaptıklarına dair haberler de vardı.

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Benchmark skorlarında arayüzün çok etkisi olduğunu düşünüyorum G2 jb deki ile G2 kitkattaki değişiklik arayüz ve uygulama geçişleri skorlarda 36 37000 alan G2'm şimdi 29000 lerde. Antutu yerine diğer programları kullanmanızı öneririm parayı veren skoru kapıyor antutuda..

f1r4tc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
382949f807e0c1ea45fa0ef968fe239d.jpg
. Android l geliştirici sürümünden bu kadar puan geldi :) Tam sürümü dört gözle bekliyorum.

Reaksiyon puanı
1
Arkadaslar bisey sorcam ben bugun lg g2 imle nexus 5i takas ettim ben acaba bu telefonun hangi ulkenin romunu kullandigini nerden ogrenebilirim

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Arkadaslar bisey sorcam ben bugun lg g2 imle nexus 5i takas ettim ben acaba bu telefonun hangi ulkenin romunu kullandigini nerden ogrenebilirim
Ülke romu falan yok Nexus'ta. Güncelleme çıktıktan sonra her stok Kernel cihaza anında güncelleme gelir.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80

nexus dışındaki cihazlarda üreticiler sistemde bazı oynamalar yapıyorlar siz deyin özelleştirme ben deyim hile. Google hiçbir oynama yapmadan en saf haldeki androidi nexuslara veriyor o yüzden en stabili nexuslar. Dandik programlarda yüksek puan almasada en kararlı çalışan budur boşverin puanı.

Ha yok ben illa puan istiyorum diyorsanız o özelleştirmeler nexuslar içinde var yükleyin alın puanınızı.
Ama googledan böyle ıvır zıvır işleri beklemeyin boşuna gelmez.

nexus 4 için:
http://forum.xda-developers.com/nexus-4/general/4-4-4-4-x-qualcomm-optimized-dalvik-t2546120

nexus 5 için:
http://forum.xda-developers.com/goo...d-dalvik-bionic-library-optimization-t2537299

iyi forumlar.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
tesekkurler peki hangi ulkeden geldigini anliyabilecegim bisey var mi

Telefonun hangi ülkeden geldiğinimi merak ediyorsunuz?

Yazılım bilgilerinde romun orda ülkelerin kısaltılmış ismi yazar yani Almanyadan gelmişse GER yazar, tabi kesin yazarmı bilmiyorum G2'de böyleydi büyük ihtimal nexus 5'in de öyledir.

Hangi ülkeden geldiği önemli değil zaten her yere aynı anda güncelleme veriliyor diye biliyorum hepsi aynı kalitede.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Nexus 'larda ülke yazmaz.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Arkadaşlar bu vasat ekran süresi sizde de aynı mı? G2'de ortalama 3.5 - 4 saat arası idi.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
nexus 6 sizce ne kadar olur

5 kadar ucuz olucağını düşünmüyorum, bence 2000'tlden daha fazla olabilir çünkü son çıkanlar ve çıkıcak yeni telefonların hepsi 2000+ fiyatı olucağı için Nexus 6 f/p ürünü olarak gelmez, performanslı olur ama fiyatının ucuz olucağını sanmıyorum.

f1r4tc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de [MENTION=380082]Vikings[/MENTION] e katiliyorum.2000tl civari olur

f1r4tc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim nexus 5 asiri isinmaya başladı. Gecen gün android l üzerine code blue kernel yukledim acaba ondan mi boyle oldu? Şuan stock romdayim ne yapmami onerirsiniz?