LG Nexus 5 Kullananlar Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Merhaba sevgili telefondaşlarım

Bir nexus 5 kullanıcısı olarak, diğer nexus 5 konusunda tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olacak ;

1-) Son güncellemeden sonra telefon inanılmaz zor şarj olmaya başladı. 1.5 saatte şarj ettiğim telefon 4-5 saatte zor doluyor. Konuyu google'layınca yabancı forumlarda bu soruna çok denk geldim. Birçok insan güncelleme sonrası bu sorunla karşılaşmış. Ancak işin garibi geçen arkadaşın sony şarj aletiyle şarj edeyim dedim. 15 dk da muazzam bir şekilde %10 şarj oldu. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

2-) Yine bi forumda orijinal şarj cihazı pahalı olduğu için blackberry şarj aleti ile şarj edilebileceğini duydum. Daha bile hızlı şarj olabiliyormuş. Pil ömründe azalmaya ya da başka bir istenmeyen durum olmasına sebebiyet verebilir mi sizce ?

3-) Android L neler getirecek ? Dertlere derman olabilecek mi ? Ne zaman halka release edilir tahminen ?

4-) Geliştirici modunda art ve dalvik diye hedeler mevcut. Biri diğerinden daha hızlı ya da daha iyi mi ? Yoksa nedir ?

5-) Pil performansını artırmak için battery saver tarzı programlar kullanıyor ya da öneriyor musunuz ?
1- Adaptör ya da kablonda sıkıntı vardır. 10 liraya satılan ucuz adaptörlerden kullanmanı tavsiye etmem.

2- Hızlı şarj olmasını istiyorsan amper değeri büyük adaptör kullanabilirsin. Mesela tabletlerin adaptörleri genelde 2 amperdir. Telefonlar için verilen adaptörler 1 ila 1.2 amper arasında değişir. Pile de zararı olmaz.

3- Yeni bir nexus tanıtıldığında onun da tanıtılacağı aşikar. Yakın zamanda yeni nexus tablet tanıtılacak. Geliştirici önizlemesinine göre, görsel açıdan daha çok, arkaplan işlerinde iyi sonuçlar olacak.

4- art, dalvik' e göre daha iyi tabi. Zaten android l ile birlikte art standart olacak. Dalvike elveda zamanı geliyor yani :)

5- Ben kullanmıyorum. Bir ara battery guru deneyim dedim, hiç bir fark göremedim. Pil ile ilgili sıkıntını donanımsal olarak halletmeyi dene. Mesela taşınabilir 3000 mah batarya gibi.

Nexus 5 kullanan ve donanımından anlayan biri varsa ona bir şey sorayim.

Benim nexus 5 aşırı ısınma yapıyor. Test için dolaba atmistim o yüzden bu hale geldi sanırım. Ekranla fazla oynayinca kameranın bulunduğu kısım çok ısınıyor. Servise gonderirsem -ki herhalde garantiye girmez bu- ne kadar fiyat biçerler bu sorunu çözmek için? Çözerler mi acaba? Var midir çözümü?

Virility

Profesör
Stock rom at gönder niye garanti dışı kalsın ki :) Ama onlarında yapacağı şey stock rom atıp göndermek olacaktır problemin yazılımsal olmadığını söyle :)

cheleby

Profesör
Isınma sorunu her telde var gibi ama nexus ta daha fazla yada benim telde bir sıkıntı var.birde arada kendini yeniden başlatıyor.bu neden kaynaklanabilir?

Valla ben Galaxy Wonder kulanıyorum. CM11 M8 ile telefonun sarjı internetle birlikte 8 saat gidiyor ? Ki 2300 Mah lık bir bataryası yok. Telefonuda yere atmazsınız yani ne bileyim bilerek yere atmazsınız. Performansı Şarjı ve kamerası Android L ile düzeltilebilir ki Android L daha tasarruflu bir sistem olacak gibi.

12 kasımda(yarın) gelecek diyorlarn wifi de sorun olmuş galiba o yüzden onu onarıp 12 kasımda gelecegini sölüyorlar gelen bilgi bu yönde suanda kimse almamıstır galiba ben her saat bası bakıyorum

lollipopu kendim yükledim beyler ilk defa bu işlerle uğraşıyorum ben bile başarılı olduysam sizde yükleyebilirsiniz 10 dakikada yükleniyor

lollipop yükledikten sonra telefonum yavaş şarj olmaya başladı aranızda bu sorunu yaşayan var mı ya da çözümünü bilen var mı arkadaşlar ?

cheleby

Profesör
Kitkat ta telefonun güç düğmesine biraz uzun basınca seçenekler çıkıyordu.Kapat-uçakmodu-sessiz-titreşime al gibi.Lollipop aldıktan sonra bunu göremiyorum.İlla ses bildirimlerinden ses düzeyini kısıyorum.Başka yolu olabilir mi ?

ESQARE

Profesör
Merhaba arkadaşlar,

Nexus 4 kullanıyorum. Andoid 5 güncellemesinden sonra ekran görüntüsü alamıyorum. Bu sorunu yaşayan var mı? Eskiden ses kısma ve power tuşlarına basınca alabiliyordum.