LG Nexus 5 Kullananlar Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

tesekkurler peki hangi ulkeden geldigini anliyabilecegim bisey var mi
Telefonun hangi ülkeden geldiğinimi merak ediyorsunuz?

Yazılım bilgilerinde romun orda ülkelerin kısaltılmış ismi yazar yani Almanyadan gelmişse GER yazar, tabi kesin yazarmı bilmiyorum G2'de böyleydi büyük ihtimal nexus 5'in de öyledir.

Hangi ülkeden geldiği önemli değil zaten her yere aynı anda güncelleme veriliyor diye biliyorum hepsi aynı kalitede.

/xo/

Ready to Rock! °°°
Arkadaşlar bu vasat ekran süresi sizde de aynı mı? G2'de ortalama 3.5 - 4 saat arası idi.

5 kadar ucuz olucağını düşünmüyorum, bence 2000'tlden daha fazla olabilir çünkü son çıkanlar ve çıkıcak yeni telefonların hepsi 2000+ fiyatı olucağı için Nexus 6 f/p ürünü olarak gelmez, performanslı olur ama fiyatının ucuz olucağını sanmıyorum.

Arkadaşlar benim nexus 5 asiri isinmaya başladı. Gecen gün android l üzerine code blue kernel yukledim acaba ondan mi boyle oldu? Şuan stock romdayim ne yapmami onerirsiniz?

Arkadaşlar benim nexus 5 asiri isinmaya başladı. Gecen gün android l üzerine code blue kernel yukledim acaba ondan mi boyle oldu? Şuan stock romdayim ne yapmami onerirsiniz?
Eğer custom kernel kullanıyorsanız bu tarz sorunların olması normal, stock kernel kullanın.

O zaman kötü oldu bu, kerneller denemen lazım en az hangisi ısınıyorsa ve istediğin performansda çalışıyorsa onu kullanman lazım yada stock kernelin ısınmasına katlanmanız lazım.

CPU-Z indirin kernelleri tek tek kenara dizin birini flashlayın sonra kullanın arada bir cpu-z ile ne kadar ısındığını kontrol edin, tek tek kernelleri böyle deneyin hangisi hoşunuza giderse flashlayıp onda kalırsınız.

Benim n5te oksitlenme oldu galiba ne yaptiysam ayni yine cok isiniyor. Antutu testi yaparken dolaba koyuyordum herlade ondan oldu. Servise vericem de acaba ne kadar fiyat isterler bir bilgisi olan var mi?

cheleby

Profesör
Hangouts programında önceden toplu sms gönderebiliyordum.Şuan böyle birşey bulamadım.Güncellemeden sonra kaldırdılar mı naptılar.Bilgisi olan var mı ?

Isınma demişken örneğin clash of clans açsam,yda başka bir oyun hemen ısınıyor.Canlı tv açsam ısınıyor.Normal mi bu ?

Arkadaşlar merhabalar,

Ben telefonu 3 gün önce aldım. Aldığım gibi her telefonumda yaptığım hava durumu widgetını yükledim ve anasayfaya yerleştirdim. İlk iki gün telefonun sıcaklığı 35-36 derecelerde dolaştı ve normal - yoğun arası bir kullanımda sabah 9 dan akşam 5 e kadar pili tüketmiş oluyordum.

Nexus 5 in pil ömrünün dezavantajlarından biri olduğunu yazılarda okumuştum ama bu kadar az gittiğini tahmin etmemiştim. Daha sonra 3.gün internette okudğum başka bi yazıda widgetların pil ömrünü aşırı düşürdüğünü yazmışlardı. Bende widget programlarını sildim ve anasayfadan kaldırdım. Kaldırdıktan sonraki gün yine aynı şekilde kullanımda telefon sıcaklığı ortalama 28-29 derecelerde dolaştı ve pil ömrüde gece 1 de bile %15 teydi.

Telefonunuzda şarj yetersizliği sorunu yaşıyorsanız ekrandaki widgetları kaldırın farkı göreceksiniz.

Merhaba sevgili telefondaşlarım

Bir nexus 5 kullanıcısı olarak, diğer nexus 5 konusunda tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olacak ;

1-) Son güncellemeden sonra telefon inanılmaz zor şarj olmaya başladı. 1.5 saatte şarj ettiğim telefon 4-5 saatte zor doluyor. Konuyu google'layınca yabancı forumlarda bu soruna çok denk geldim. Birçok insan güncelleme sonrası bu sorunla karşılaşmış. Ancak işin garibi geçen arkadaşın sony şarj aletiyle şarj edeyim dedim. 15 dk da muazzam bir şekilde %10 şarj oldu. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

2-) Yine bi forumda orijinal şarj cihazı pahalı olduğu için blackberry şarj aleti ile şarj edilebileceğini duydum. Daha bile hızlı şarj olabiliyormuş. Pil ömründe azalmaya ya da başka bir istenmeyen durum olmasına sebebiyet verebilir mi sizce ?

3-) Android L neler getirecek ? Dertlere derman olabilecek mi ? Ne zaman halka release edilir tahminen ?

4-) Geliştirici modunda art ve dalvik diye hedeler mevcut. Biri diğerinden daha hızlı ya da daha iyi mi ? Yoksa nedir ?

5-) Pil performansını artırmak için battery saver tarzı programlar kullanıyor ya da öneriyor musunuz ?