Bu konuyu okuyanlar

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Sızdırılan bilgiye göre yeni amiral gemisi LG G8 takılabilir ekran özelliğiyle gelebilir. LG, Çok farklı bir inovasyon olan bu özellikle firmalar arasındaki rekabeti ciddi boyuta taşıyabilir. Herkesin bildiği LG V serisindeki ikinci ekran gibi değil, tamamen ana ekrandan ayrı bir ana ekran daha olacak.

LG G8 Takılabilir Ekran Tasarımı Söylentileri Dolaşıyor

Firmanın yeni amiral gemisi ile ilgili bir sızıntı paylaşan CNet, “LG G8 takılabilir ekran özelliği ile gelecek.” söyleminde bulundu. Raporunda bunu belirten kaynak, Güney Koreli firmanın bu inovasyonu gerçekleştirerek MWC 2019 etkinliğine damga vuracağını belirtiyor.

Her ne kadar kulağa inanılmaz gelen takılabilir ekran özelliği, daha önce tanıtılan ZTE Axon M adlı modeldeki gibi olacak. LG G8 amiral gemisi tanıtıldığında tasarımında barındırdığı ekran ile sunulacak. Tek fark, ikinci ekran modüler tasarım ile gösterilecek. Tasarımsal olarak Samsung Galaxy S10 modeli gibi olması beklenen LG G8 amiral gemisinin 2.ekranı ek olarak bir aparat konumunda yer alacak.

1548190004086.png

LG G8 Teknik Özellikleri

Ekran tarafında hangi boyutta geleceği bilinmeyen amiral gemisinin 4K+ ekrançözünürlüğü olacak. Firma, V serisi için OLED ekran tercih ederken G serisi için LCD ekrantercihinde bulunuyor. LG G8 modeli için de LCD ekran teknolojisinin kullanılacağı tahmin ediliyor. İşlemci tarafında Qualcomm Snapdragon 855 ile gelecek modelde 6 GB RAM ve 128 GB depolama birimleri yer alacak. İkinci varyantında 8 GB RAM barındıracak telefonun micro SD kart desteği 2 TB hafızaya kadar olabilecek.
Batarya kapasitesinde en çok 3300 mAh tercih eden firmanın LG G8 modelinde 4000 mAh seviyesine çıkacağı söyleniyor. İşletim sistemi Android 9.0 Pie olacak amiralde multimedya alanı çok güçlü olacak. Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız Sound On Display özelliği barındıracak modelin Boombox Speaker özelliği ve 32-bit Hi-Fi Quad DAC teknolojisi de olacak.

Kaynak
LG G8 Takılabilir Ekran Özelliği İle Gelebilir | LGDestek.NET

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Yok artık :eek:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Bkz: Çırpınmak

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
V40 çıktı hala ülkemizde yok Türkiyede bi pazarı kalmadı lg nin malesef bazı eksiklerine rağmen iyi telefon yapıyor halbuki

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
V40 çıktı hala ülkemizde yok Türkiyede bi pazarı kalmadı lg nin malesef bazı eksiklerine rağmen iyi telefon yapıyor halbuki
Önceki modellerin talihsizliği yüzünden böyle oldu. Uğraşmak istemiyorlar.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bataryası 3500mah olmayacak mıydı?

Birde 4k ekran aşırı gereksiz olur diye düşünüyorum. 2k zaten VR ve bazı videolar hariç birşeye yaramıyor.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Bataryası 3500mah olmayacak mıydı?

Birde 4k ekran aşırı gereksiz olur diye düşünüyorum. 2k zaten VR ve bazı videolar hariç birşeye yaramıyor.
kesinlikle ben de öyle düşünüyorum, çıkardığı cihazların ekran kalitesi oldukça güzel ve ekranları gerçekten göz alıcı. Ama bataryası da bu yüzden bir o kadar hızlı tükeniyor. Son çıkan cihazlar öyle midir bilmem ama önceden öyleydi. Yani çok da önemli değil 20k mı yapmış 2k mı yapmış olması. 1080p ilk cihazlar bile çok güzel duruyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
kesinlikle ben de öyle düşünüyorum, çıkardığı cihazların ekran kalitesi oldukça güzel ve ekranları gerçekten göz alıcı. Ama bataryası da bu yüzden bir o kadar hızlı tükeniyor. Son çıkan cihazlar öyle midir bilmem ama önceden öyleydi. Yani çok da önemli değil 20k mı yapmış 2k mı yapmış olması. 1080p ilk cihazlar bile çok güzel duruyor.
2k falan boş işler. Ekranı 1080p yapıp başka birşey eklesinler yada fiyattan düşürseler daha iyi olur diye düşünüyorum.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
2k falan boş işler. Ekranı 1080p yapıp başka birşey eklesinler yada fiyattan düşürseler daha iyi olur diye düşünüyorum.
Mesela ben g4 kullanırken bunu hep düşündüm, 2k ekranı kısıp yerine parmak izi okuyucu koyabilirlerdi ki ekrana göre daha işlevsel bir özellikti o.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Lg kendini bitirdi türkiyede