Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

LG G7 ThinQ özellikleri

Uzun bir süredir merakla beklenilen LG G7 ThinQ yepyeni tasarımı ve güçlü özellikleriyle tanıtıldı. Gittikçe popülerleşen çentikli tasarımın kullanıldığı modelde yapay zeka ve sanal asistanda unutulmamış.
6.1 inç büyüklüğünde 19.5:9 en boy oranına sahip bir ekrana ev sahipliği yapan modelin çözünürlüğü ise 3120×1440 piksel. Super Bright adı verilen teknoloji sayesinde 1000 nit’e varan parlaklık sunabilen model, RGBW LCD panel kullanıyor.

Bu panel sayesinde çok daha az güç tüketilirken HDR 10 desteği de unutulmamış. En önemli detaylardan birisi olan çentik konusunda ise kullanıcıya seçim şansı verilmiş ve çentiğin yanları koyulaştırılarak gizleme seçeneği sunulmuş. Modelin ekran kasa oranının yüzde 83 civarında olduğunu da belirtelim.
Donanım tarafına baktığımızda ise Qualcomm’un Snapdragon 845 platformunun tercih edildiğini görüyoruz. Adreno 630 GPU kullanılan modelde 4 ve 6 GB RAMseçeneklerine sırasıyla 64 GB ve 128 GB dahili depolama seçenekleri eşlik ediyor. Ayrıca modelin hafızasını microSD kart sayesinde ekstra 400 GB daha artırabiliyorsunuz.
1525286109637.png
Kameralara baktığımızda ise arka tarafta 16 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.6ve f/1.9 diyafram açıklığına sahip iki lens görüyoruz. Bunlardan birincisi 71 derece çekim açısına sahipken ikincisi 107 derece geniş açıya sahip. OIS desteği ise sadece birinci kamerada yer alıyor.
Lazer otofokus ile odaklanma hızı arttırılırken yapay zeka algoritmaları ise yazılımsal olarak destek sağlamış. Ön tarafta ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde90 derece açılı bir kameraya yer verilmiş.
Android 8.1 Oreo işletim sistemi ile çalışan modelde QuickCharge 3.0 hızlı şarj teknolojisi destekli 3000 mAh batarya kullanılmış. Boombox hoparlör sayesindeyse iki kata kadar daha fazla bass ve on kata kadar daha yüksek sesvadediliyor. 32 Bit destekli Hi-Fi Quad DAC ve 3.5 mm kulaklık girişi de unutulmamış.

Parmak izine entegre olarak gelen güç butonu ise artık sağ tarafa taşınmış. Ses kontrol butonlarının altına ise Google Assistant’a erişim sağlayan bir buton eklenmiş.
153.2 x 71.9 x 7.9 mm boyutlarındaki modelin ağırlı ise 162 gram. IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı dayanıklı olan modelin gri, mavi, siyah ve pembe olmak üzere 4 farklı renk seçeneği mevcut.

LG G7 ThinQ Teknik Özellikleri

Boyutlar ve ağırlık : 153.2 x 71.9 x 7.9 mm 162g ağırlık
Ekran Özellikleri : 6.1 inç büyüklüğünde %82.6 ekran kasa ve 19.5:9 en boy oranına sahip bir ekrana ev sahipliği yapan modelin çözünürlüğü ise 3120×1440 piksel. Super Bright RGBW LCD panel kullanıyor. 564 PPI değerinde piksel yoğunluğa ve Corning Gorilla Glass 5'e sahip.
1525288735780.png

Temel Donanım Özellikleri

Chipset: Qualcomm Snapdragon 845
CPU: Quad-core 2.8 GHz ARM Cortex-A75 (Kryo 385) Quad-core 1.8 GHz ARM Cortex-A55
GPU: Adreno 630
CPU üretim teknolojisi: 10nm
CPU Frekansı: 2.8 GHZ
CPU Çekirdek: 8 çekirdek
RAM: 4/6GB
RAM Türü: LPDDR4x
Dahili Hafıza: 64/128 GB
Dahili Depolama Biçimi: UFS 2.1

İşletim sistemi: Android Oreo 8.0

Kamera Özellikleri

Ana Arka Kamera Çözünürlürlükleri: 16/16MP (4K Kayıt Yapabilir)
Ana Kamera ve İkinci Arka Kamera Diyaframları: F1.6/1.9
Ön Kamera Çözünürlürlükleri: 8/16MP (1080p kayıt yapabilir)
Ön Kamera ve İkinci Arka Kamera Diyaframları: F1.9

Kablosuz Bağlantı Seçenekleri

Wi-Fi Kanalları: 802.11 a/b/g/n/ac
Wi-Fi Özellikleri: Dual-Band
NFC: Var
Bluetooth Versiyonu: 5.0

Diğer Bağlantı Seçenekleri

USB Versiyonu: 3.1 Gen 1 (USB 3.0)
USB Bağlantı Tipi: USB Type-C
Ses Çıkışı: 3.5 mm

Ek Özellikler

Sertifika: IP68

Son düzenleme:

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Evet işte beklediğim telefon doğru yolda ilerliyor tek korktuğum bunun yüzünden gaza gelip eski fiyat vukuatlarını tekrarlamaları iyi fiyat sunun ki size önyargılı olan kesim bir kez daha düşünsün.

Reaksiyon puanı
5,172
Evet işte beklediğim telefon doğru yolda ilerliyor tek korktuğum bunun yüzünden gaza gelip eski fiyat vukuatlarını tekrarlamaları iyi fiyat sunun ki size önyargılı olan kesim bir kez daha düşünsün.
Bence lg yine yaptığını sıvamayı başaracak... kesin g7 rootlanamayacak ve fiyat afaki olacak(umarım yanılırım)

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Aynen video yorumlarına bakıyım diyorum daha videoyu izlemeden millet lg mi bir daha asla bune çöp gibi yorumlar atıyor

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bence lg yine yaptığını sıvamayı başaracak... kesin g7 rootlanamayacak ve fiyat afaki olacak(umarım yanılırım)
680€ satılacağını konuşuluyor 680€ 813 dolar ediyor. Ülkemize saf olarak 3400TL ile gelicek. Yani bu demek oluyorki 4000TL'den aşağı satılmaz.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
İnşallah bir delilik yapmazlar fiyat konusunda.
Aynen yapsalarda zaten bizim için kayıp olmaz almayan millet gene almaz fiyatlar düşer işi bilen tayfa batan geminin malları gibi atlar zararlı gene LG olur.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
G6 dan sonra iyi gelir umarım.

Reaksiyon puanı
2,554
v30un tasarımı daha güzeldi nedir bu çentik merakı bir insan güzel olmayanı neden taklit eder ki anlamak çok güç.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
v30un tasarımı daha güzeldi nedir bu çentik merakı bir insan güzel olmayanı neden taklit eder ki anlamak çok güç.

Teknoloji modası diyelim. Lüks bir firmanın yaptığı ürünü beğenilmişki diğerleri de peşinden koşuyor.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Kamera kısmında bokeh efekti yapabiliyodur umarım günümüzde olmazsa olmazlardan herkes çevresinden farkediyodur.hoparlör konusunda özel bi çalışma yapmaları şahane olmuş çünkü lg telefonlar yükses hoparlör ses çıkışlarıyla bilinir en azından ben g4 ten öyle biliyorum tv gibi ses vardı g4 te.g6 ve v30+ cihazlarının ön kamera faciasından da gereken dersler alınmış ön kamerasına kimse kötü diyemiyecek gibi en azından direk kağıt üstünde baktığın zaman 5 yerine 8 mp görmek bile yeterli olacaktır.ekran konusunda da 1000 nit e kadar parlaklık vs gelişme kaydedilmiş.kısacası g6 ve v30+ da ön kamera stereo hoparlör vs gibi ciddi eksikler tamamlanmış.fakat hala arka kameraların ikisinde de ois desteği yok sadece birinde olmasıda yine bi eksik.tasarım olarak v30+ un tasarımına çok benzer sadece arka kameraların yatay değilde dikey yerleştirilmesi fazladan güç ve asistan düğmelerinin eklenmesi ve istenildiğinde kapatılabilecek çentik dışında bi fark yok bana göre.3000 mahlık pil umarım v30+ ta olduğu gibi güçlü bi performans gösterir.Ben genel anlamda çok beğendim g7 thinq i.eksikler giderilmiş güncel güçlü bir cihaz üretilmiş.Beni bazı arkadaşlar bilir v30+ ı ne kadar bekleyip almak konusunda kararlı olduğumu fakat v30+ nın hoparlörünün yetersizliğini gördükten sonra tamamen soğudum telefondan g4 ün o güçlü hoparlörünü gördükten sonra çok çok zayıf kaldı benim için.ama adamlar şimdi hoparlör konusunda da iddialı v30+ almadan önce g7 i bekle diyen arkadaşlar da haklılarmış iyi ki bekledik hayırlısı bakalım testleri yapılır incelenir kurcalanır güzel yorumlanır ve ukt leride olumlu çıkarsa g7 thinq alabilirim artık beklicez.uzun zamandır foruma yazmıyodum yazının uzunluğundan lg nin üst seviye bi cihazını almayı ne kadar istediğimi anlamışsınızdır zaten bu sefer bi eksiğini görmez ve alırız inşallah

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Klasik olacak ama ben bu modayı beğenmedim abi tıpkı o kısa paça pantolon modası gibi buda vasat bana göre :)
İkiside birbirinden berbat ben iphone x sızıntıları geldiğinde demiştim zaten tasarımı böyle olursa hangi donanımla gelirse gelsin kötüleyeceğim diye.Sony i tasarımından dolayı kınadığımız günleri hatırlıyorumda (gerçi hala kınıyorum xz2 yi gördüğümden beri sony telefonlarını takip etmiyorum) buda kötüymüş.

Reaksiyon puanı
2,554
İkiside birbirinden berbat ben iphone x sızıntıları geldiğinde demiştim zaten tasarımı böyle olursa hangi donanımla gelirse gelsin kötüleyeceğim diye.Sony i tasarımından dolayı kınadığımız günleri hatırlıyorumda (gerçi hala kınıyorum xz2 yi gördüğümden beri sony telefonlarını takip etmiyorum) buda kötüymüş.
ben beğendim xz2yi şimdi baktım da her türlü iyi bundan :D

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Aynen ya o kalınlık nedir öyle yakışmadı sony ne yaptın sen :D
Ekran kasa oranını küçült diye şikaylere boğduk adamlar ekran kasa oranını arttırdı ama kalınlık arttı. Şimdi incelt desek pilden mi fedakarlık yapıcak anlayamıyorum ki bu sony'i? :D

Reaksiyon puanı
2,554
Ekran kasa oranını küçült diye şikaylere boğduk adamlar ekran kasa oranını arttırdı ama kalınlık arttı. Şimdi incelt desek pilden mi fedakarlık yapıcak anlayamıyorum ki bu sony'i? :D
Eski nokia kafası en sevmediğim kafa illa bişey eksik olacak.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
G7 kullanan varsa deneyimlerini paylasabilirmi merak ettim bir cihaz

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
G7 kutu açılımı ve incelemesi hala gelmedi hiç bir teknoloji kanalından veya youtuberdan ayarlayın şu telefonuda merakımızı giderin artık :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
G7 kutu açılımı ve incelemesi hala gelmedi hiç bir teknoloji kanalından veya youtuberdan ayarlayın şu telefonuda merakımızı giderin artık :)
Kutu içeriğini buradan bakabilirsin. :)
4K çekim yapmış.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Kutu açılımını 500 farklı yerden izledim bana türkçe inceleme lazım:)