LG G6 - Xiaomi mi 6 - Xiaomi mi Mix?

Hangisini tercih ederdiniz ?

• Kullanılan toplam oy
    12

Bu konuyu okuyanlar

umut259

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhabalar.
Arkadaşlar 3 telefon arasında kaldım.

İlki ve kendimi en yakın hissettiğim model :

LG G6
27871-600929d9d606b5cb6bd2ce1fb5a6a978.jpg

İşlemci : Snapdragon 821
RAM : 4 GB
Kamera : 13+13 çift (arka) / 5 MP (ön)
Boyut : 5.7 inç
Hafıza : 32 GB
Pil : 3300 Mah

Fiyat : 2500 TL civarı

Kamera fazla kullanmıyorum. Benim için en önemli özelliği telefonun tasarımı. LG G6 nın tasarımı hoşuma gidiyor. Ama Xiaomi mi mix' i daha fazla beğeniyorum. Kendimi LG G6'ya yakın hissetmemin sebebi ise LG Türkiye garanti seçeneği olması. Ne yazık ki Xiaomi telefonlar ülkemizde resmi yollarla bile bulunmuyorken ithalatçı firmalara güvenmek gerçekten güç. Özellikle de güzide ülkemizde. Ayrıca bu modeldeki quick charge, toz ve suya karşı ipx sertifikası, gorilla glass cam ve panel kalitesi gibi xiaomi modellerinde bulunmayan özelliklerde kendimi bu modele daha yakın hissettiriyor.

İkinci Model :

Xiaomi Mi Mix
27872-0a45df061b96593c41a4ec0a105fd993.jpg

İşlemci : Snapdragon 821
RAM : 6 GB
Kamera : 16 tek (arka) / 5 MP (ön)
Boyut : 6.4 inç
Hafıza : 128 GB
Pil : 4400 Mah

Fiyat : 2700 civarı

Dediğim gibi bu telefonun tasarımını gerçekten çok beğeniyorum. Telefon geçen sene ilk çıktığından beri bu telefonun tasarımıyla diğer markaları etkileyeceği ve devrim yaratacağını biliyordum. Zira günümüzde Samsung Galaxy S8, şimdi yeni tanıtılan iPhone X gibi modellerin atası bu modeldir. Her neyse telefon gerçekten çok hoşuma gidiyor. Özellikleri itibariyle de LG G6 dan daha iyi bir telefon. Ancak garanti sıkıntısı gerçekten telefonu almamı engelliyor. Beni rahatsız eden kırılma gibi problemlerden ziyade telefonda yaşayabileceğim teknik sorunlar. LG nin bu konuda sıkıntısı olduğunu bilsem de G6 modeliyle bu sorunları aştığını düşünüyorum.

Diğer ve Son Model ise :

Xiaomi Mi 6
27873-698e98d8728d01d458de1f9a13d12b19.jpg

İşlemci : Snapdragon 835
RAM : 6 GB
Kamera : 12+12 çift (arka) / 8 MP (ön)
Boyut : 5.15 inç
Hafıza : 64 GB
Pil : 3350 Mah

Fiyat : 2200 civarı

Evet herkesin bildiği amiral gemisi katili, meşhur xiaomi mi 6. Telefon özellikleri itibariyle burada bahsedilen telefonlara göre bariz en iyisi. Tasarımı ise diğer 2 telefona göre bence en kötüsü. Ama yine de fena değil. Xiaomi mi mixle çekindiğim garanti problemi ne yazık ki bu telefondan da beni soğutan en önemli sebep. Fiyatının en ucuzu olması ise bu telefonu en cazip kılan yanı.

Sizler bu telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar ? Dediğim gibi telefonda benim için en önemli unsur tasarımı ve uzun yıllar kullanabilecek olmam. Sizler benim yerinde olsanız hangisini tercih edersiniz ?

Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• indir.jpg
    indir.jpg
    6.6 KB · Görüntüleme: 652
  • 63201176-c98f-414e-aea7-95651ec698c4.jpg
    63201176-c98f-414e-aea7-95651ec698c4.jpg
    24.7 KB · Görüntüleme: 605
  • 20170419017384310n3ofgk.jpg
    20170419017384310n3ofgk.jpg
    21.7 KB · Görüntüleme: 570

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Bence Oneplus 5 al Mi6'ya yakın fiyatı var

muhammetgzl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hepsiburada da OnePlus 5 var 2400 Tl ye tavsiye ederim :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
OnePlus 5 al tasarım daha iyi olsun diyorsan Samsung Tr garantili S7 Edge

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7 Edge 'i de inceledim. Ancak Samsung'a karşı önyargım var. Xiaomi mi mix daha cazip geliyor o fiyatta.
Xiaomi mi mix S7 Edge'nin tırnağı olamaz o cihazın kamerası çöp kesinlikle xioaminin en iyi kamerası değil mi6 ve mi5s net daha iyi kamera olarak mi mixten
O cihaz bence balon kesinlikle alınmamalı oneplus 5 veya S7 Edge alın geçin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
One Plus 5 da listemdeydi. İnceledim ancak tasarım açısından bence xiaomi mi 6nın gerisinde. Bu sebeple onu eledim.
OnePlus 5metal kasa şık cihaz ben 3tyi aldım elime premium denen hissi veriyor
--- Gönderi Güncellendi ---
One Plus 5 da listemdeydi. İnceledim ancak tasarım açısından bence xiaomi mi 6nın gerisinde. Bu sebeple onu eledim.
OnePlus 5metal kasa şık cihaz ben 3tyi aldım elime premium denen hissi veriyor

umut259

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Xiaomi mi mix S7 Edge'nin tırnağı olamaz o cihazın kamerası çöp kesinlikle xioaminin en iyi kamerası değil mi6 ve mi5s net daha iyi kamera olarak mi mixten
O cihaz bence balon kesinlikle alınmamalı oneplus 5 veya S7 Edge alın geçin.

Kamera konusunda söyledikleriniz doğru. Ama ilk mesajda da söylediğim gibi. Kamera benim için gerçekten önemli değil. Aktif fotoğraf çeken birisi değilim. Benim için tasarım daha önemli. S7 Edge gerçekten bana uzak geliyor. Teşekkür ederim yine de.

muhammetgzl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Kamera konusunda söyledikleriniz doğru. Ama ilk mesajda da söylediğim gibi. Kamera benim için gerçekten önemli değil. Aktif fotoğraf çeken birisi değilim. Benim için tasarım daha önemli. S7 Edge gerçekten bana uzak geliyor. Teşekkür ederim yine de.
Samsunga ön yargılı olmayın bence S7 edge çok güzel bir telefon.Tasarım açısından da öyle :)

Batuhan BAL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kardeşim mi mix ahize konusunda sıkıntılı diye duyumlar aldım kullanıcı deneyimim olmadığı için kesin konuşamıyorum ama garanti önemli .

umut259

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim mi mix ahize konusunda sıkıntılı diye duyumlar aldım kullanıcı deneyimim olmadığı için kesin konuşamıyorum ama garanti önemli .

Evet Batuhan. Öyle bir durum var. Ahize için diğer telefonlardan farklı bir teknoloji kullandıkları için. Telefon kulakta sadece belli bir pozisyonda sesin net duyulmasını sağlıyor. Telefon kayınca kulakta falan daha az ses geliyormuş. Ama bence çok büyük problem değil. Ama bunun gibi ufak sorunlar xiaomi konusunda çekince yaratıyor gerçekten.

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110

Telefonu gördüğümde bende tasarımı olmamış demiştim ama donanım ve yazılım nede olsa cezbediyor tasarımda olsun diyorsan Xiaomi alacaksın Mix'te çift kamera yok kamerayı belki kullanırsın belli olmaz Mix 2 gelsin ona da bakabilirsin gayet güzel cihazlar kameralarıda donanımlarıda harika Mix 2 cep televizyonu gibi infinite ekranı falan dikkat çekici senin için Mix 2 diyorum ben

umut259

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonu gördüğümde bende tasarımı olmamış demiştim ama donanım ve yazılım nede olsa cezbediyor tasarımda olsun diyorsan Xiaomi alacaksın Mix'te çift kamera yok kamerayı belki kullanırsın belli olmaz Mix 2 gelsin ona da bakabilirsin gayet güzel cihazlar kameralarıda donanımlarıda harika Mix 2 cep televizyonu gibi infinite ekranı falan dikkat çekici senin için Mix 2 diyorum ben

Akif Bey Mix 2 yi gördüm. Tanıtımda da izlemiştim. Gerçekten mükemmel tek kelimeyle kusursuz. Ama bence yüksek fiyatlarda gelecek Türkiye'ye. Bende telefona o kadar fazla para verme taraftarı değilim. Zengin değilim. O sebeple yüksek fiyatlı telefon alırsam, telefonu aldıktan sonra hayal kırıklığı yaşarım. Şimdilik maksimum 3000 liralık bi telefon bakıyorum. Teşekkürler tavsiye için.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
G6 al

Edit: tamam yuhlamayın

umut259

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben olsam op5 alırım ama sen tasarımı beğenmemişsin

evet op5'e ısınamadım bir türlü. inceledim bütün seçenekleri. onun yerine mi 6'yı tercih ederim. tasarımı daha fazla hoşuma gidiyor. yoksa 2 telefon arasında çok fark yok zaten. ondan eledim o telefonu buraya yazmadım. peki sen niye mi 6 yerine op5 i tercih ediyorsun ? tasarımdan ötürü mü ?

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Op5 hertürlü daha diyorum ben. Ama illa sadece bunlardan birini alacaksan Mi6 al derim

Reaksiyon puanı
140
evet op5'e ısınamadım bir türlü. inceledim bütün seçenekleri. onun yerine mi 6'yı tercih ederim. tasarımı daha fazla hoşuma gidiyor. yoksa 2 telefon arasında çok fark yok zaten. ondan eledim o telefonu buraya yazmadım. peki sen niye mi 6 yerine op5 i tercih ediyorsun ? tasarımdan ötürü mü ?
Saten kılıf kullanacağım için tasarım okadar önamli değil. Op5 donanımsal olarak daha kaliteli premium bü telefon mi6 ya göre benüm içinde donanım daha önemli olduğu için op5 i tercih ederdim