LG G6 Kullanıcı Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
lg-g6-ozellikleri-ve-fiyati-1488106437.jpg

LG G6 tasarım ve ekran özellikleri
Bir önceki amiral gemisine oranla modüler tasarım anlayışından vazgeçenLG, bu sefer yekpare metal kasa ile birlikte mistik beyaz, astro siyah ve buz platinyum renk seçenekleriyle karşımıza çıktı.

Tasarım noktasında en önemli iyileştirmelerden biri suya ve toza dayanıklılık. Çıkarılabilir bataryadan bu sefer feragât eden LG, amiral gemisinde IP68 sertifikasıyla suya ve toza dayanıklığa yer verdi. Bu dayanıklılık sayesinde cihaz 30 dakika boyunca 1.5 metre su altında kalabiliyor.

Arka tarafta yine çift kamera ve ortalarında çift LED flaş yer alırken; kameranın hemen altında parmak izi sensörü dikkat çekiyor. Ekran çerçeve oranında da gözle görülür bir artış var diyebiliriz. Yine USB Type-C alt tarafta yer alırken, 3.5 mm'lik kulaklık girişi üst tarafa konumlandırılmış durumda.

5.7 inç boyutlu QHD+ FullVision (2880x1440) Teknolojili bir ekran ile gelenLG G6 ayrıca görüntü oranıyla da farklı bir telefon. Bu sefer 18:9 görüntü formatını kullanan cihaz, alıştığımız 16:9 formatından farklı bir deneyim yaşatıyor. Telefonla ilgili önemli iyileştirmelerden biri de HDR10 ve Dolby Vision. Şirket yavaş yavaş TV'lerde gördüğümüz önemli teknolojileri de böylece akıllı telefona taşıyor.

Daha dar ancak daha uzun bir görüntü formatı olan 18:9 oranı, özellikle tek ekranda birden fazla uygulama kullanmak açısından oldukça avantajlı. Yeni arayüz UX 6.0, bu ekran formatına göre geliştirildi. Aynı zamanda 16:9görüntü oranına göre hazırlanmış içeriklerin de kolaylıkla 18:9 şeklinde görüntülenmesini sağlıyor.

Son olarak ekranın Corning Gorilla Glass 3 ile çizilmelere ve darbelere karşı korunduğunu da belirtelim.

LG G6 performans ve ses özellikleri
Telefon geçtiğimiz yılın amiral gemisi olan Snapdragon 821 işlemcisinden gücünü alıyor. Dört çekirdekli bir yapıya sahip bu işlemcinin iki çekirdeği2.35 GHz, diğer iki çekirdeği ise 1.6 GHz saat hızında çalışıyor.

Grafik birimi olarak Adreno 530 kullanan LG G6, 32 GB veya 64 GB dahili depolama ile birlikte microSD kart desteği sunuyor. Cihazda 4 GB RAMkapasitesi yer alıyor.

Performans demişken LG G6 ile birlikte kullanıcılara Google Play Store üzerinden 200 dolar değerinde oyun hediye edileceği açıklandı. Oyunların tam listesi şu anda bilinmiyor. Ayrıca oyunculara Temple Run 2'de bazı oyun içi içerikler hediye edilecek.

Üst düzey akıllı telefonlarında son dönemde ses performansına önem verenLG, bu modelde de ses konusunda iddialı. LG V20'de kullanılan Quad DACyongasının geliştirilmiş sürümünü kullanan LG G6, statik gürültüyü %50oranında azaltıyor ve çok daha dengeli bir ses performansı sunuyor.

Bluetooth 4.2 teknolojisiyle gelen cihazda; 802.11ac kablosuz ağ, bölgelere göre farklılık gösterecek FM Radyo ve aptX HD desteği bulunuyor.

LG G6 yazılım özellikleri
Beklendiği üzere Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle kutudan çıkan telefon, şirketin yeni arayüzü UX 6.0 ile bezenmiş durumda. Yazılımda Google Asistan desteği de var ancak dil seçenekleri şu anda sadeceİngilizce ve Almanca.

UX 6.0 daha önce de söylediğimiz üzere yeni görüntü oranına göre optimize edilmiş durumda.

LG G6 kamera ve batarya özellikleri
16 MP'lik çift arka kamera ile gelen telefon, bu sayede 125 derece geniş açılı fotoğraflar çekebiliyorken, 5 MP olan ön kamera ile 100 derece geniş açıya sahip selfie'ler çekebilmek mümkün. Bir kamera F/1.8 diyafram değerine sahipken diğeri F/2.4 olarak göze çarpıyor. 3 yönlü OIS desteği titreşimlerin önüne geçerken, lazer otofocus da hızlı bir odaklama için önemli bir detay.

Arayüz tarafında ise kamera uygulaması cihazın 18:9 görüntü formatına göre özelleştirilmiş durumda. Bununla birlikte 360 derece panaroma modu ve renk doygunluğunu iyileştiren yemek modu gibi özel kamera modlarına yer verilmiş. Video tarafında ise 4K ve 1080p Full HD video çekebilmek mümkün.

Son olarak 3300 mAh batarya kapasitesi sunan LG G6, tabii ki Quick Charge 3.0 ile birlikte hızlı şarj desteğini de bünyesinde bulunduruyor.

LG G6 çıkış tarihi ve fiyatı
Cihazın çıkış tarihi ve fiyatı önümüzdeki dakıikalarda eklenecektir.

LG G6 teknik özellikleri
Boyutlar: 148.9 x 71.9 x 7.9 mm 163 gram

Ekran: 5.7 inç IPS LCD 1440 x 2880 QHD+ çözünürlük

İşlemci: Snapdragon 821 (2x 2.35 GHz + 2x 1.6 GHz)

GPU: Adreno 530

RAM: 4 GB

Depolama: 64 veya 128 GB + 256 GB'a kadar microSD kart

Kamera: Çift 16 MP arka kamera, F/1.8, OIS, Lazer otofokus + 5 MP ön kamera

İşletim sistemi: Android 7.0 Nougat + UX 6.0 UI

Batarya: 3300 mAh, Quick Charge 3.0

LG G6;
23.jpg

34.jpg

45.jpg

56.jpg

teamscriptim

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Yazıda diyafram açıklığı 1.7 ve 1.8 olarak belirtilmiş. Hangisi doğru?

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
(Corning Gorilla Glass 3) Corning Gorilla Glass '5' olmasın 3 değildir.

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Çerçeve olayını düzeltebilmiş bu sefer LG. Ama keşke 5,2 inch olsaydı.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Bana da glass 3 az geldi. Baktım CNN Türk'te de glass 3 yazıyor. Arka panel için glass 5 kullanılmış.

3 ise çok yetersiz çünkü note7 de 5'i görücne o dayanıklılığı bizi etkilemişti kaldıki 5'den sonra 4 bile yetersizdiyorduk 3 olması ciddi anlamda kötü olmuş. Zaten ne mantık arkaya 5 kullanıyorsun öne 3

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Berbat bi tasarımı var uçuk bi fiyatı olursa tutmaz

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Fiyat olarak uygun olursa alınır tasarımı beğendim ama yinede 2800-2999₺ arası gelecektir.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
G5'den de berbat olmuş bu. Kamerası "whoaa" denecek cinsten değil

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Tasarımı bana çok itici geldi ya :/ Lg g5 bile daha hoş bana göre tabi. Bu arada umarım yeni yeni kamera testleri görürüz çünkü çok merak ediyorum kamera performansını...

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Arkasi icin sasiran yuz benzetmesi yapilmis ki bence de bu benzetme yerinde. Garip geldi bana ama bu arka yuzle birlikte g6nin muadillerinden kolayca ayirt edilebilecegini düşünüyorum.

5.7" ekranin kavisli olmamasi bana gore daha kullanisli olmus. Zira kavisli tasarimda avcumuz istemsiz sekilde ekrana dokundugu icin, cihaza gereksiz veya yanlis komutlar verebiliyoruz.

Yine bir lg g serisi klasigi olarak cok yuksek fiyatla satisa sunulacak ve 6-7 ay icerisinde de satis fiyati, cikis fiyatinin 500-600 lira asagisina gerileyecektir diye düşünüyorum.

Lg v20 ile gayet guzel bir urun ortaya koymustu. İscilik ve kronik sorunu olmayan bir model oldu v20. Umarim g6da da kronik sorun yasanmaz ve o kotu imajini bu yil tarihe gomer.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Karşılaştırma gördüm bir tane V20nin kamerası daha iyiydi.
Ayrıca ekran kasa oranıda abartılıyor yüzde 78 ekran kasa oranına sahip
Reklamla dalga geçtiği note serisinin yanan üyesi note 7nin ekran kasa oranı yüzde 78di
Note 5 yüzde 76
S7 edge yüzde 76

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
3 ise çok yetersiz çünkü note7 de 5'i görücne o dayanıklılığı bizi etkilemişti kaldıki 5'den sonra 4 bile yetersizdiyorduk 3 olması ciddi anlamda kötü olmuş. Zaten ne mantık arkaya 5 kullanıyorsun öne 3
Hocam note 7 bel hizasından ilk düşüşte glass 5 olan ön camı pert olmuştu yalnız. 2.5 camlar için çok da fark etmiyor glass 5 olması.
Yalnız Lg g6 en azından glass 5 kullanıp insanın kafasındaki soru işaretlerini kaldırsaydı keşke

MusaUlus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
3699t TL olacakmış ama bence tutar gibi şahsen g5 kullanıcısıyım g6 yıda çok begendim tasarım olarak aşmışlar resmen

erc4444

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ne olurdu da snapdragon 835 ile gelseydin. yoksa görsellik olarak harika bir telefon

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216

Güzel bir konuşma olmuş... Uygulama, projeksiyon ve kılıf hediyeleri çok mantıklı...3699 TL gibi bir fiyat LG için çok yüksek neticede snapdragon 821 ile geldiler, fakat Metal gövde ve heat pipe ile ısınmaya güzel çözüm bulmaları da şeker...

nilgunakbas

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
alan oldumu acaba kullanici yorumlarini duymak isterim şahsen

M

Murat Burç

SDN Okuru
G6 alacaklara tavsiyem gidin V20 alın G6dan daha iyi bir telefon.