LG G4 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

SahabMert

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Deriden nefret ediyorum abi ya ins. böyle derili falan gelmez hele dik köşeli gelirse çok kötü olur.
Ben aşırı oyun oynayan bir tip olmadığım için 808 veya 810 çok farketmez bana 3000 mah pile az diyorsunuz ama htc hala 3000 e çıkamadı ama diğer telefonlardan kötü bir pil performansı yok yani iş yazılımda bitiyor :)
Derisiz model de var bayağı renk seçeneği mevcut shiftdelete.net paylaştı fotoğrafları görmediyseniz bakın 😃

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Deriden nefret ediyorum abi ya ins. böyle derili falan gelmez hele dik köşeli gelirse çok kötü olur.
Ben aşırı oyun oynayan bir tip olmadığım için 808 veya 810 çok farketmez bana 3000 mah pile az diyorsunuz ama htc hala 3000 e çıkamadı ancak diğer telefonlardan kötü bir pil performansı yok yani iş yazılımda bitiyor :)

Haklısın ama G2 3000 mah idi pil performansı iyi idi G3 te ekranı 2K yaptılar gene 3000 mah koydular G2 ile aynı performansı verecekler dediler gördük gerçeği daha az gitti şarjı eğer G4 te 3000 mah ile gelirse diğer özellikleri ne olursa olsun LG almam bundan sonra şu an G3 kullanıyorum keşke almasaydım dediğim çok zaman oldu :)

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Haklısın ama G2 3000 mah idi pil performansı iyi idi G3 te ekranı 2K yaptılar gene 3000 mah koydular G2 ile aynı performansı verecekler dediler gördük gerçeği daha az gitti şarjı eğer G4 te 3000 mah ile gelirse diğer özellikleri ne olursa olsun LG almam bundan sonra şu an G3 kullanıyorum keşke almasaydım dediğim çok zaman oldu :)
Bunun sebebi 2k ekranın s801 e uyum sağlamaması ısınma ve şarz problemi gayet normal s808 2k ekrana uyumlu bir işlemci şarz problemi olacağını sanmıyorum :)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Konu güncellenmiştir. Ben hala 3000mAh'ın 2K ekrana yeticeğini düşünmüyorum.

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Bence kötü bir deneyim yaşanmayacak g4 ile...

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ben ne yalan söyleyeyim LG den sogumaya baslıyorum G2 kullanıyorum super telefon bu zamna kadar hep lg dedim ama artk yeter 3000 yaparak sevindirtti hala 3000 hadi samsung filan yaparda sen yapamassn batarya ureticisisin amacı ne bataryayı büyütebilirdi.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Bunun sebebi 2k ekranın s801 e uyum sağlamaması ısınma ve şarz problemi gayet normal s808 2k ekrana uyumlu bir işlemci şarz problemi olacağını sanmıyorum :)
Sarj problemi filan cıkmaz dogru islemci uyumsuzduda yani bu batarya LG ye yaksmaz 2 k ekran olmasada.

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Şarj problemi çıkmasa da kullanıcılar batarya konusunda bir yenilik bir gelişme bekliyor. Az da olsa artsın yani.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Şarj problemi çıkmasa da kullanıcılar batarya konusunda bir yenilik bir gelişme bekliyor. Az da olsa artsın yani.
Aynen batarya 3500 olsa hatta lg den 4000 bekliyordum tasarım G3 teki fırçalı kamera farketmez ozellikleri iyi zaten ama laf gelcek 16 olsaydı guzeldi

APOTT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Kendi topuğuna sıktı diyecem de topuğuna değil kafasıma sıkmış lg. Geçmiş olsun batma yolumda emin adımlar atmışlar.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Kendi topuğuna sıktı diyecem de topuğuna değil kafasıma sıkmış lg. Geçmiş olsun batma yolumda emin adımlar atmışlar.
Cok kotu olmamıs ama lg fanı olarak asla boyle beklemezdim hele S6 dan 1 ay sonra cıktı biraz daha ustleri hedefler diye dusundum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lg herzamanki gibi 2 cihaz attı milletin önüne son g 3 fiyasko diyorduk g 4 komedisiyle devam ediyorlar bakalım.

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Yine de bir ümitle sürpriz bekliyoruz.

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Iyi bi sensör olmadıktan sonra 30 mp kamera olsa ne olacak htc 20 mp kamera koymuş yanında toshiba nın çöp sensöründen koymuş kamera ışık almıyor renkler berbat gözüküyor. Ben G4 ün iyi bir kamera performansı olacağını düşünüyorum.Pil performası da yeterli olacaktır zaten çoğumuz şarz bitse de bitmese de her gün şarza takan insanlarız :) Derisiz modeli de olacağından ben umutluyum :)

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
688
ee LG'de batırırsa biz ne alacaz :(

SahabMert

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ee LG'de batırırsa biz ne alacaz :(
Valla kardeşim çıtayı çok yükseltti benim adıma şimdi sızan bu özellikleri görünce hayal kırıklığı yaşadım G Flex 2 daha iyi cihaz bana göre bakalım son ümidim Xperia Z4

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
688
Valla kardeşim çıtayı çok yükseltti benim adıma şimdi sızan bu özellikleri görünce hayal kırıklığı yaşadım G Flex 2 daha iyi cihaz bana göre bakalım son ümidim Xperia Z4

z4 çıkınca çok pahalı olur ben g4'ü beğenmezsem z3'e bakarım yada wp yolu görünür bana

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
z4 çıkınca çok pahalı olur ben g4'ü beğenmezsem z3'e bakarım yada wp yolu görünür bana

Sony aynı fiyat politikası devam ettirirse eğer 2,300 TL'den girer gene Z4 paralel ithalat 1800'e falan bulursunuz çıkınca.

G4'e gelirsek LG kampanya yapmış 1 ay G4 deneme şansı veriyor ilgilenenler olursa haber verim dedim

SahabMert

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sony aynı fiyat politikası devam ettirirse eğer 2,300 TL'den girer gene Z4 paralel ithalat 1800'e falan bulursunuz çıkınca.

G4'e gelirsek LG kampanya yapmış 1 ay G4 deneme şansı veriyor ilgilenenler olursa haber verim dedim
Aynen bende katıldım ama ülkemizde 50 kişiye şans verecekler bana denk geleceğini sanmıyorum. :)

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
688

baş vurduk ama öyle bir şans var ki 51. olurum :D

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=389247]SahabMert[/MENTION] [MENTION=345347]drjacob[/MENTION] Bende size çıkıcağını sanmıyorum açıkcası 50 kişi kota koymuşlar. Tahminimce vine fenomenleri,twitter takipçisi çok olanlara falan verirler reklam yapmaları için. :D

cankaymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
3000mAh'nin 2K ekrana neden yeteceğini düşünmüyorsunuz? Samsung s6'da 2K ekrana 2550mAh verilmiş (yetmeyeceği muhtemel). Onu geçtim G3 2K ekran 3000mAh ve şarj yetmiyor derseniz eğer hangi telefonu almayı planlıyorsunuz? (illa yetmiyor diyen için özel üretim bataryaları denemelerini tavsiye ederim) 4000mAh telefonları da biliyoruz ama ne kadar başarılı olduğu aşikar.

Başarı kısmını da neye göre değerlendiriyoruz bunu da görmek lazım. Eğer satış rakamları ile konuşuyorsak yanlış yoldayız. One Plus One'a The Flag Killer denildi. Çünkü fiyata göre çok üst düzeydi. Ama 1 milyonu geçti sadece. Başarısız mı, tam tersi mükemmel bir başarı.

Bence G3 fazlasıyla başarılı bir telefon, ki yılın telefonu ödülünü aldı 2014'te. Tabi telefon kültürü kişiselleşmiş bir kültür. Samsung'un arayüzünden nefret ederim ama telefon gerçekten iyi. HTC One arayüzünü sorsak belki berbat diyenler çıkar fakat en stabil ve başarılı android arayüzüdür.

G4'e gelirsek, evet G3'ten pek bir fark görmeyeceğiz belki (hala umutlarım var LG UX4 sayesinde) ama Samsung s3'ten sonra S4-S5 serisinde ne gördük ki? Health uygulamaları da devrim değil neticede. S6'da kasa değişmiş evet, kaliteleşmiş evet, ama fiyat nerelerde? Hakediyor mu o fiyatı, şahsi kanaatim hayır. 3 senedir telefon kültürünü yakından takip eden biri olarak, G4'ü beğenmezseniz, elinizde direk alacağınız marka kalmayacak (tabi bu diğer markalarıda beğenmezseniz). Bir kaç arkadaş sony xperia serisinden söz etmiş, Android güncellemelerini iyi takip ediniz. Arayüzün ne kadar stabil çalıştığını inceleyin derim.

Velhasıl şahsi kanaatim, G4 Samsung S6'nın (kıvrık ekrandan dolayı) biraz gölgesinde kalacak ama kesinlikle en iyi telefonlardan biri olmayı sürdürecektir :)

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
3000mAh'nin 2K ekrana neden yeteceğini düşünmüyorsunuz? Samsung s6'da 2K ekrana 2550mAh verilmiş (yetmeyeceği muhtemel). Onu geçtim G3 2K ekran 3000mAh ve şarj yetmiyor derseniz eğer hangi telefonu almayı planlıyorsunuz? (illa yetmiyor diyen için özel üretim bataryaları denemelerini tavsiye ederim) 4000mAh telefonları da biliyoruz ama ne kadar başarılı olduğu aşikar.

Başarı kısmını da neye göre değerlendiriyoruz bunu da görmek lazım. Eğer satış rakamları ile konuşuyorsak yanlış yoldayız. One Plus One'a The Flag Killer denildi. Çünkü fiyata göre çok üst düzeydi. Ama 1 milyonu geçti sadece. Başarısız mı, tam tersi mükemmel bir başarı.

Bence G3 fazlasıyla başarılı bir telefon, ki yılın telefonu ödülünü aldı 2014'te. Tabi telefon kültürü kişiselleşmiş bir kültür. Samsung'un arayüzünden nefret ederim ama telefon gerçekten iyi. HTC One arayüzünü sorsak belki berbat diyenler çıkar fakat en stabil ve başarılı android arayüzüdür.

G4'e gelirsek, evet G3'ten pek bir fark görmeyeceğiz belki (hala umutlarım var LG UX4 sayesinde) ama Samsung s3'ten sonra S4-S5 serisinde ne gördük ki? Health uygulamaları da devrim değil neticede. S6'da kasa değişmiş evet, kaliteleşmiş evet, ama fiyat nerelerde? Hakediyor mu o fiyatı, şahsi kanaatim hayır. 3 senedir telefon kültürünü yakından takip eden biri olarak, G4'ü beğenmezseniz, elinizde direk alacağınız marka kalmayacak (tabi bu diğer markalarıda beğenmezseniz). Bir kaç arkadaş sony xperia serisinden söz etmiş, Android güncellemelerini iyi takip ediniz. Arayüzün ne kadar stabil çalıştığını inceleyin derim.

Velhasıl şahsi kanaatim, G4 Samsung S6'nın (kıvrık ekrandan dolayı) biraz gölgesinde kalacak ama kesinlikle en iyi telefonlardan biri olmayı sürdürecektir :)
Güzel özetlemişsin sıkılmadan okudum , ben LG fanıyım (yani fanı sayılırım) çünkü iyi cihaz benim olduğu için değil G2 çıktğından beri ben o telefonu kafama taktım 8 9 ay para biriktirdim sürekli övdüm hiç alacağım gibi olmadı sonra doğum günümde aldık süpriz gibi oldu ve cihaz mükkemmel zaten ona diyecek bir şey yok , G4 e gelelim kötü telefon tabi denmez iyi telefon fakat LG beklentileri karşılayamadı özellikle en az 3500 normalde 4000 mah batarya beklerken ben 3400 bile olamaz derken 3000 koydu , 3000 yetermi derseniz tabi yeter G3 te işlemci uyumsuz diye sorunlar vardı ama LG gibi pil üreten firmaya yakışmadı bu yüzden bence s6 G4 ten bir tık önde tabi sayısal verilere göre , Birde S6 yı kullandım teknosada tabiki telefon ne yalan söyliyim iphone 6 dan daha hızlı geçişler ekran çok net ve kaliteli ve kamera dokunduğun gibi odaklıyor ( tabi teknosadaki ışık koşullarıyla ) yani bundan hızlısının yapılacağını düşünmüyorum s808 ile yani özet : bu sene S6 king.

cankaymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kısmen haklısın. Ama hangi markada sen daha fazla pil görüyorsun? Ya da 4000mAh ekleyen markaların hangisine güveniyorsun? Mesela mAh ile değil, mesele stabilite ile ilgili. Şöyle düşünelim, iPhone 6 neden her zaman daha hızlı? (bence s6'dan hızlı) Çünkü android de olduğu gibi değil ram kullanımı. En bilinen örnek, adroid telefonda browserda 10 sekme aç, sırayla tek tek gez hepsi açık halde bekler, neden? ramda saklanmaya devam ediliyor. iPhone'da 10 sekme aç, sırayla gez, her açtığında tekrar yükler, çünkü ramda tutmaz, böylece uygulamalar arasında gezerken hep max ram oranında kalırsın.

3400-4000mAh beklemek bence haksızlık. Çok yüksek rakamlar, eğer çalışan biriysen, mümkün değil bitiremezsin sabah %100 aldığın şarzı. Ben şuan Nexus 4 kullanıcısıyım. 5.1 Android kullanıyorum. Ve çoğu zaman 1.5 gün oluyor şarz süresi. Sebebi vakit bulamıyorsun, yemek arasında, serviste giderken anca 3-5 şeye bakarsın. Ama çalışmayan birine göre, 10000mAh olsa dayanmaz vallahi. Pek çok arkadaşımı bilirim, adam aralıksız oyun oynar mı arkadaş. Bir dur, makine bu da yorulacak, nefes aldır az. Yok 2000TL verdim ölene kadar şarz bitmeyecek. Kabul etmeliyiz ki uzun bir süre biz 2-3 gün giden bir telefon ilk 3-4 markadan göremeyeceğiz.

G4'ten beklentim, Android 5.x.x ile beraber, yenilenmiş LG UX4 ile beraber muhtemel şarz süresi 1 gün olacaktır. Bence kafidir yeterlidir. Fazlasını arıyorsan kesinlikle çin ve civarındaki batarya üreticilerinin ürünlerine ulaşılarak 5000mAh gibi ekstrem bataryalara alınmasıdır. Ama gereksiz bir tercih olacaktır :)

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
G Flex 2 Turkcell ve Vodafone ' da satışa sunulmuş . Turcell fiyatını 2499 tl olarak yayınlamış. Hadi hayırlısı , sonu G Flex gibi olacak (fiyat olarak sonu )

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Kısmen haklısın. Ama hangi markada sen daha fazla pil görüyorsun? Ya da 4000mAh ekleyen markaların hangisine güveniyorsun? Mesela mAh ile değil, mesele stabilite ile ilgili. Şöyle düşünelim, iPhone 6 neden her zaman daha hızlı? (bence s6'dan hızlı) Çünkü android de olduğu gibi değil ram kullanımı. En bilinen örnek, adroid telefonda browserda 10 sekme aç, sırayla tek tek gez hepsi açık halde bekler, neden? ramda saklanmaya devam ediliyor. iPhone'da 10 sekme aç, sırayla gez, her açtığında tekrar yükler, çünkü ramda tutmaz, böylece uygulamalar arasında gezerken hep max ram oranında kalırsın.

3400-4000mAh beklemek bence haksızlık. Çok yüksek rakamlar, eğer çalışan biriysen, mümkün değil bitiremezsin sabah %100 aldığın şarzı. Ben şuan Nexus 4 kullanıcısıyım. 5.1 Android kullanıyorum. Ve çoğu zaman 1.5 gün oluyor şarz süresi. Sebebi vakit bulamıyorsun, yemek arasında, serviste giderken anca 3-5 şeye bakarsın. Ama çalışmayan birine göre, 10000mAh olsa dayanmaz vallahi. Pek çok arkadaşımı bilirim, adam aralıksız oyun oynar mı arkadaş. Bir dur, makine bu da yorulacak, nefes aldır az. Yok 2000TL verdim ölene kadar şarz bitmeyecek. Kabul etmeliyiz ki uzun bir süre biz 2-3 gün giden bir telefon ilk 3-4 markadan göremeyeceğiz.

G4'ten beklentim, Android 5.x.x ile beraber, yenilenmiş LG UX4 ile beraber muhtemel şarz süresi 1 gün olacaktır. Bence kafidir yeterlidir. Fazlasını arıyorsan kesinlikle çin ve civarındaki batarya üreticilerinin ürünlerine ulaşılarak 5000mAh gibi ekstrem bataryalara alınmasıdır. Ama gereksiz bir tercih olacaktır :)
Neden hem stabilite hem pil olmasn , ille pili bitirmemiz mi lazm , s6 iphone 6 dan hızlı çalışıyor kullandm 2 sini yan yana teknosada.

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Pil daha yüksek kapasiteli olsun, az kullanan için de çok kullanan için de daha fazla şarj süresi versin. 3 yıldır aynı kapasiteli batarya kullanılır mı? Hem de 2K ekranla?

cankaymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Neden hem stabilite hem pil olmasn , ille pili bitirmemiz mi lazm , s6 iphone 6 dan hızlı çalışıyor kullandm 2 sini yan yana teknosada.

Tabi ki, neden hem 8k hem 10000mAh hem stabil, hem 50megapixel, 20gb ram, 1tb bellek olmasın sorusu da var :) bunlar piyasa koşulları ve tabi ki üreticilerin politikaları. Biz tüketiciler en iyisini, en ucuza bulup kullanmalıyız ki, en az zararla kurtulalım. Dediğin gibi keşke olsa, ama şuan LG zaten maksimum veriyor diğer amiral gemilere oranla. O yüzden diyorum yeterlidir diye. Konu isteklerimize gelince hologram olsun diyenide duyarız ;)

Gelelim hız konusunda, tabi ki burda hızı tartışmak saçma fakat, Teknosa'da uygulama menüsünü sağa sola çekmek ile hızı pek konuşamayız. Akıcılıktan bahsederiz bu hareketle ama hız olmaz. Bunların milisaniye bazında ölçümleri mevcut. Mesela şuradaki karşılaştırma en basitlerinden biridir (bknz. burası). O yüzden hızlı veya değil demeyelim şimdilik, ama malum ram kullanımı sürekli sıfırda tutan bir telefon ile ram zorlayan bir telefon bir olmayacağını da kabul edelim. Tüm markaların öncü telefonlarını şuan yan yana koyup, ram miktarlarına bir bakmalıyız. Neden iPhone 1gb ram ile dururken, S6 3gb ram gibi bir rakama çıkma gereksinimi duysun? Bunlar aslında bahsettiğimiz stabilite ile alakalı. Ki biliyoruz ki IOS bu konuda ne yazıktır ki tek :) Şahsen android'in 1gb ram kadar cüzi bir miktar ile maksimum performans göstermesini çok isterim.

Pil daha yüksek kapasiteli olsun, az kullanan için de çok kullanan için de daha fazla şarj süresi versin. 3 yıldır aynı kapasiteli batarya kullanılır mı? Hem de 2K ekranla?

İşte o kısımda bir kaç mesaj önce söylediğim, ekstrem bataryalar devreye girer. İsteklerimiz elbette var ama üretici politikaları. Şimdi laptopa lityum pil koyup çatır çatır ayakta tutabilen markalar bir telefona yapamayacak değiller. Ama tercihler :) Genelde bazı çin üreticileri pili fazla tutarak ön plana çıkmayı deniyor. İncelemenizi öneririm, başarılı telefonlar var