LG G4 H815TR Root %100 Sorunsuz

Bu konuyu okuyanlar

drf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar,

sonunda tr variant g4 yani h815tr kodlu g4 lerde root atılıyor.
nasılmı?
ne yazıkki LG sadece h815 yani avrupa varyant için lg developerdan bootloader kilit açma dosyasını kullanıma sundu
bootloader unlock olunca da malum custom recovery ve root olayı sadece bu modele yapılabildi ama tr versiyonda dahil diger tüm versiyonlar
xda daki becerikli kardeşlerimiz tarafından sagolsunlar linux üzerinden bir root enjekte etme yöntemi ile önce sistemin görüntüsünü alıp ardından enjekte edilmiş
sistem dosyasını oldugu gibi geri atarak bootloader kilidini açmadan root yapmayı basardılar
ne yazıkki h815tr varyanta şans vermemişlerdi
yine xda da ise bunu tüm varyantlara uygulayan bir arkadasın yöntemini takip ederek su ana kadar 3 tane tr g4 ü sorunsuz root yaptık
işin açıkcası bu yöntem zor değil hatta kolay
ama:
ROOT NEDİR BOOTLADER NEDİR DOWNLOAD MODE NEDİR ? vs soran arkadaşların hiç bulaşmaması tavsiye olunur
olası brick ti telefon elde kalmaydı açılmamaydı hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum
herkes riskini bilerek ugrassın bastan söyleyeyim
şimdilik konu baslıgı ve biraz detay verdim
g4 root a dair gugul da ilk çıkan bu forum oldugu için daha fazla kullanıcıya ulaşma adına buraya açtım konuyu
elimden gelen yarımı da yapmaya çalışacagım
yarın tüm detayları xda dan cevirip nasıl root yapabilecegimizi anlatacagım

..........................................................................

drf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
root işlemimiz 3 aşamadan oluşuyor 1. aşamada telefondan bir sistem imaj görüntüsü alacagız 2. aşamada buna root enjekte edecegiz 3. aşamada ise bunu telefonumuza geri yükleyecegiz.

root öncesi neler gerekli:
1.driver paketi : Directory list
2. lg root program klasörü : Directory list
3. root enjekte etme klasörü : https://mega.nz/#!BIxUzbqI!nt2YnGnGQlSiBQ-Ar-c-q7oDMIEsg6xd0Kmek-q0clg
4. usb den çalışan bir linux paketi (ben ubuntu indirdim usb den çalışan versiyonları da var ayrıca iso indirip usb ye atıp usb den boot edince sisteme kurmadan da ubuntu kullanabilirsiniz)

........................................................

- - - Mesaj Güncellendi - - -

root işlemleri (işlemler windows 7-8 ve 10 da denenmiş sorunsuz çalışmıstır)
(indirdiğimiz driverları sisteme kurduktan ve telefonun usb hata ayıklama modunu açtıktan sonra!!!!!)

AŞAMA 1: telefonumuzun sistem imajını alma

1. Telefonu download moda alın (teli kapa ses açmaya basılı tutarken usb kabloyu tak ekran açılınca ses açmayı bırak)
2. LG_Root diye indirdiğimiz sıkıstırılmıs dosyayı klasör olarak aç icindeki ports.bat ı çalıştır. burdan telefonun pc ye hangi porttan baglı oldugunu ögreneceğiz. com dan sonra gelen numarayı biryere kaydedin ya da unutmayın :) birden cok com lu satır varsa içinde DIAG1 Yazan satırdaki com dan sonra gelen numarayı kullanacagız unutmayın!
3. içeriğini bir yere açtıgımız LG_Root klasörünün içine girip içinde iken yönetici olarak komut istemi çalıstırıyoruz. ve şu komutu yazıyoruz Send_Command.exe \\.\COM (buraya üstte aldıgımız com dan sonra gelen numarayı yazıyoruz parantez olmadan ve com a bitişik mesela numara 3 ise com3 olacak dikkat!!! )
4. şimdi send command mode dayız tel ekranında herhangi bir değişiklik görmeyeceksiniz download mode da kalacak rahat olun ama komut ekranında # işaretini görmeliyiz.
5. şimdi tel imajını telefonun kendi belleğine yedeklemesi için şu komutu yazacagız:
dd if=/dev/block/mmcblk0 bs=8192 skip=55296 count=529920 of=/data/media/0/system.img ve bekleyecegiz.
6. bu işlem birkaç dakika sürecek tel ekranında bir değişiklik olmayacak tamamlandıgını ise komut ekranında yine # işareti çıkınca anlayacagız bu işaret çıkınca
7. aynen burda yazıldıgı gibi LEAVE Komutu ve enter la çıkacagız
8. hersey dogru gitti ise telefonun dahili belleginde system.img adlı bir dosya olması gerekiyor kontrol edelim bu varsa hersey tamamdır yoksa en bastan tüm adımları tekrarlamalıyız varsa 2. aşamaya gecebiliriz.

AŞAMA 2: ROOT enjekte etme

1. Inject_Root_G4 adında indirdiğimiz zipi klasör olarak çıkartıyoruz. telefonun hafızasındaki system.img ı kopyalayıp bu klasörün içerisine atıyoruz.
2. şimdi ubuntu işletim sistemine geçiyoruz (ubuntu nasıl kurulur usb den çalısan versiyon nerden bulunur vs bu konuda google yardımcı olacaktır ama yakın zamanda vaktim olursa bunu da anlatmaya çalışacağım)
3. ubuntu masaüstünde herhangi bir yerde sağ tıklayıp open terminal diyoruz
4. sudo -i komutunu yazıp root yetkisi alıyoruz
5. benim gibi usb den çalışan ubuntu kurdu iseniz root@Ubuntu.. diye bir yazı göreceksiniz işlem tamam ya da hard diskinize ubuntuyu kurdu iseniz size şifrenizi soracak (ubuntu kurarken istenen şifre ) onu girip root yetkisi alıyoruz.
6. şimdi yine terminal penceresinde cd yazıp bosluk bırakıp ardından mouse ile inject root klasörümüzü sürükle bırak yapıyoruz terminal penceresine , ya da komutlara aşina iseniz o klasörün içine girip ordan çalıştırma işin mantığı.
7. şimdi chmod +x autoroot.sh komutunu girip enter a basın
8. ardından sudo ./autoroot.sh girip entera basıyoruz eger komut tanınmadı vs diyosa sudo sh autoroot.sh
yazın bende 2. komut çalıştı
9. herşeyi dogru yaptı iseniz system.img dosyasının adı rootedsystem.img olarak değişmiş olacak
isimlere ellemeyin aynı kalsın sakın!
şimdi windowsa dönüp 3. aşamaya gecebiliriz

AŞAMA 3: rootlu imajı tele geri atma

1. rootedsystem.img dosyasını telefon dahili belleğine atıyoruz (harici sd karta değil sakın!! )
hala orda duran orjinal system.img ı silebilirsiniz ancak olası bir durumda eski rootsuz sistem imajınız oldugu için ya pc ye yedekleyin ya da dursun)
2. teli download moda alın
3. tekrar send command mode a gireceğiz aynı yukarda 1. aşamada yaptığımız gibi
4. içeriğini bir yere açtıgımız LG_Root klasörünün içine girip içinde iken yönetici olarak komut istemi çalıstırıyoruz. ve şu komutu yazıyoruz Send_Command.exe \\.\COM (buraya üstte aldıgımız com dan sonra gelen numarayı yazıyoruz parantez olmadan ve com a bitişik mesela numara 3 ise com3 olacak dikkat!!! )
5. şimdi send command mode dayız tel ekranında herhangi bir değişiklik görmeyeceksiniz download mode da kalacak rahat olun ama komut ekranında # işaretini görmeliyiz.
6. şimdi şu komutu girin
dd if=/data/media/0/rootedsystem.img bs=8192 seek=55296 count=529920 of=/dev/block/mmcblk0

7. yine # işaretini görene kadar bir süre bekliyoruz
8. ardından yine LEAVE komutunu yazıp enter layıp cıkıyoruz
işlem tama telefonunuz rootlu açar açmaz supersu güncelleyip (normali seçin cwm twrp değil) root checkerla kontrol edebilirsiniz
rootunuz hayırlı olsun

baştan belirttiğim gibi acemi işi değil ama çok zor da değil
lütfen risklerini bilerek yapınız bu işlem xda dan alınıp tr varyanta tarafımızdan uygulanmıştır an itibarı ile 4 telefona yaptık hiçbir sorun çıkmadı ama siz yaparken yok brick oldu tel karardı diye bize ne kızın ne arkamızdan küfredin
SAYGILAR

NOT:
1.telefonun OTA yani sistem güncellemelerini açarsanız root gider tekrar aynı işlemleri yapmanız gerekir!!!
2. emeğe saygı lütfen xda dan :
Thecubed
Team Codefire
ManhIT
HACKARCHIVE e teşekkürler
ilk kez tr varyanta uygulayıp üşenmeden buraya attıgımız için bize de biraz saygı özellikle bu yazıyı copy paste yapacak olan arkadaşlar kaynak gösterin loplardan tutup ayırmayalım iyi günler.

Ajnapor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ubuntu kısmında takıldım. En azından Ubuntu versıyonu nasıl yapıldıgı hakkında birkaç bilgi veya link verseydiniz çok iyi olurdu.

Ajnapor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ubuntu kısmını da halletim ama 3. aşamayıda dogru yapıyorum fakat kök erişimine ulasamadım. Sorun ne olabılır acaba?

drf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ubuntu kısmını da halletim ama 3. aşamayıda dogru yapıyorum fakat kök erişimine ulasamadım. Sorun ne olabılır acaba?

3. aşamadan sonra telefon açılınca supersu yu çalıştırıp su kodunu güncelledinizmi? (normal cwm ya da twrp diyecek siz normali secmelisiniz)
ya da tel açılınca supersu simgesi çıktımı?

Ajnapor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon açıldığında SuperSu simgesi çıkmıyor.

drf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon açıldığında SuperSu simgesi çıkmıyor.

o zaman 3. aşama yı en baştan yapmanız lazım
rootedsystem.img dosyasını elde etmek zor olan elinizde o olduktan sonra sıkıntı yok
tek tek 3. aşamayı aynen yukarda yazıldıgı gibi baştan yapın eksik yaptıgınız aşamayı bulacaksınız

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Hocam ellerine sağlık. Yazı çok faydalı olmuş ve emek harcandığı belli fakat yazıya acil düzenleme gerekiyor zira işlemlerin birbirine karışması muhtemel. Düzenleme yetkisi aldıktan sonra başlıkları önemli noktaları belirtmeniz faydalı olur diye düşünüyorum. İyi forumlar :)

drf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam ellerine sağlık. Yazı çok faydalı olmuş ve emek harcandığı belli fakat yazıya acil düzenleme gerekiyor zira işlemlerin birbirine karışması muhtemel. Düzenleme yetkisi aldıktan sonra başlıkları önemli noktaları belirtmeniz faydalı olur diye düşünüyorum. İyi forumlar :)

teşekkürler yetki gelir gelmez düzeltip bir de ubuntu detaya girmeyi düşünüyorum

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91

Düzenleme yetkisi verilmez. Düzeltmeleri vs bir metin belgesine yazılır sonrasında ilgili mesaj yada yorum rapor edilir rapor'un açıklama kısmına düzgün hali eklenir böylece bize rapor olarak düşer Yetkili arkadaşlar aralarında bende varım aynı şekilde copy paste yapar düzeltiriz.

Tabi herkese öm yada yorumla yardımcı olsaydık hiç bir konuya yetişemezdik o yüzden rapor ederek düzeltme talep etmek şart.

@drf Bu arada konuyu düzgün bir hale getirince bize rapor edin düzeltelip eklemeleri çıkartmaları yapalım. Daha sonrasında lg root konularına konunuzu eklerim. Tutulursa konu sabitede alabilirim.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Düzenleme yetkisi verilmez. Düzeltmeleri vs bir metin belgesine yazılır sonrasında ilgili mesaj yada yorum rapor edilir rapor'un açıklama kısmına düzgün hali eklenir böylece bize rapor olarak düşer Yetkili arkadaşlar aralarında bende varım aynı şekilde copy paste yapar düzeltiriz.

Tabi herkese öm yada yorumla yardımcı olsaydık hiç bir konuya yetişemezdik o yüzden rapor ederek düzeltme talep etmek şart.

@drf Bu arada konuyu düzgün bir hale getirince bize rapor edin düzeltelip eklemeleri çıkartmaları yapalım. Daha sonrasında lg root konularına konunuzu eklerim. Tutulursa konu sabitede alabilirim.

Yanlış hatırlamıyorsam bir konuya düzenleme ve ekleme yapıcaktım bir yetkiliye özel mesajla bu durumu belirtmiştim daha sonrasında düzenle butonu açılmıştı. Belki başka bir forumda olabilir.

black_label

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar tüm dosyalar tamam driverlar yüklü download modda bağlıyorum telefonu ve send_command lı kodu yazıyorum ama # çıkmıyor onun yerine;

author blog.lvu.kr

special command enter leave

hatası alıyorum. ne yapmam lazım?

drf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar tüm dosyalar tamam driverlar yüklü download modda bağlıyorum telefonu ve send_command lı kodu yazıyorum ama # çıkmıyor onun yerine;

author blog.lvu.kr

special command enter leave

hatası alıyorum. ne yapmam lazım?

Com portunuzun numarasi hatalidir ya da Com portunuzun numarasi yazilmamis olabilir

drf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
com portumun numarasi dogru diagiden sonra com3. sorun o degil
Adimlari atlamadan tek tek uygulayin buradan sorunu sadece tahmin edebiliriz
Driverlar sorunsuz kurulmus ise komut istemini yonetici olarak acmamis olabilirsiniz
Send_Command.exe \\.\COM3 komutunu windows 10 da kopyala yapistir yapmaniz yeterli belki slash lar ters ya da bosluk fazla bilemiyorum (comdan sonra gelen 3 sizin verdiginiz her usb kabloyu takip cikarmada port numarasi degisebilir unutmayin)

black_label

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adimlari atlamadan tek tek uygulayin buradan sorunu sadece tahmin edebiliriz
Driverlar sorunsuz kurulmus ise komut istemini yonetici olarak acmamis olabilirsiniz
Send_Command.exe \\.\COM3 komutunu windows 10 da kopyala yapistir yapmaniz yeterli belki slash lar ters ya da bosluk fazla bilemiyorum (comdan sonra gelen 3 sizin verdiginiz her usb kabloyu takip cikarmada port numarasi degisebilir unutmayin)

yardımların ve paylaşımın için çok teşekkürler dostum. hallettim :)

A

AKIN_37

SDN Okuru
merhabalar... 1. kısımda komut istemi bölümünü açamadım komut satırı anlık gözüküp kayboluyor isletim sistemi win 7 starter...

drf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
komut istemi sisteminizde açılmıyorsa işletim sisteminizde bir sıkıntı vardır
bu sıkıntıyı çözemiyorsanız diğer aşamalara hiç bulaşmayın

yusfrdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar kolay gelsin. Oncelikle konu için çok teşekkür ederiz. Gerçekten emek vermissiniz. Sormak istediğim bir şey var.

Bu şekilde cihazı root edersek ota güncellemesi gelmeye devam ediyor mu.? Ota güncellemesinden sonra yeniden root yapmanız gerekiyor demişsiniz. Gelmeye devam ediyor mu yani?

Xperia z2 kullanıcısiydim. Roottan sonra ota güncellemesi gidiyordu. Elle güncelleyip yeniden root atiyordum. Ondan sormak istedim.

Konu için çok teşekkür ederiz tekrardan. İyi çalışmalar.

drf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar kolay gelsin. Oncelikle konu için çok teşekkür ederiz. Gerçekten emek vermissiniz. Sormak istediğim bir şey var.

Bu şekilde cihazı root edersek ota güncellemesi gelmeye devam ediyor mu.? Ota güncellemesinden sonra yeniden root yapmanız gerekiyor demişsiniz. Gelmeye devam ediyor mu yani?

Xperia z2 kullanıcısiydim. Roottan sonra ota güncellemesi gidiyordu. Elle güncelleyip yeniden root atiyordum. Ondan sormak istedim.

Konu için çok teşekkür ederiz tekrardan. İyi çalışmalar.

bu yöntemde telefonu root yaptıktan sonra OTA alabiliyorsunuz hiçbir sorun yaşamadım, root yapıp güncelleyen arkadaşlarda yaşamamış bootlader kilidi ve farklı bir recovery yüklemeden root erişim izni alındığı için problem olmuyor.
ama:
telefon OTA dan güncellenince (ki ben bu makaleyi yazdığımda 10c vardı bir hafta önce 10d geldi)
tekrardan rootsuz hale geliyor. dolayısı ile aynı işlemleri bir daha tekrarlamak gerekiyor maalesef, ancak artısı şu telefonu sıfırdan ayarlardı uygulamalardı kurma derdi olmuyor rootlayıp aynı şekilde kullanıyorsunuz
saygılar

W

WrLx80

SDN Okuru
Teşekkür ederim cihazı rootlamış bulunmaktayım.aşama 2 de Usb den Linux Mint mate kullanıldı

A

AKIN_37

SDN Okuru
Root yaptıkdan sonra radyoyu aktif hale getirmenin yolu var mı? Teşekkürler...

powerofthink

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konuyu okumadan xda üzerinden aynı işlemleri telefonuma başarıyla uyguladım ve nasıl yapılacağını anlatan bir liste yazdım. Paylaşmak için foruma gireyim dedim, bir de baktım ne göreyim. Aynı işlemleri "drf" kullanıcısı açıklayacak şekilde halihazırda yazmış. Eline sağlık güzel bir çalışma olmuş. LG G4 815TR V10d için denenmiş olup Linux Mint ve Win 7 kullanılarak root yapılmıştır. Root sonrası OTA aldıktan sonra yeniden aynı işlemleri uygulamanız gerekecektir. Tabi her zaman ilk başta almış olduğunuz system.img bir kenarda yedekte dursun.(Ne olur ne olmaz..)

Tüm adımları yaparken riskli bir iş yaptığınızı unutmayın, yapan siz olduğunuz için sonuçlarından kendiniz sorumlusunuz.

USB kablonuzu bağladıktan sonra telefonunuzda USB bağlantısının MTP modda olması gerekiyor. PTP mod da kullanılabilir. Ben MTP modda halletim.

powerofthink

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim uygulama adımlarım şu şekilde idi ;

A. LG G4 Sistem yedeği alma işlemidir. (LG-Mobile-Driver_v3.14.1.zip dosyasını açarak LG sürücülerini kurun. LG_Root.zip içeriğini masaüstüne LG_Root klasörüne çıkarın.)
Download LG USB Drivers - v3.14.1
Dev-Host - LG_Root.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

1. Telefonu Power-OFF ile tamamen kapatın.

2. Volume-UP tuşuna basılı tutarak USB kablosunu takın.(Otomatik olarak Download modda açılacaktır)

3. LG_Root klasörünü seçin, SHIFT tuşuna basılı tutarak sağ tuş tıklayın. "Komut penceresini burada aç" seçin. 2 adet komut penceresi açacaksınız. Birisi telefonun bağlı olduğu portu görmek için, diğeri ise image alma veya yazma işlemi için.

4. Komut pencerelerinden birinde "ports" yazın ve ENTER'a basın.
\Device\LGANDNETDIAG1 REG_SZ COM24 ; yazan satır bizim LG G4'ün bağlı olduğu port numarasını gösterir. Bu numara benim için COM24. Burada, bilgisayarınıza bağlı portlar listelenecek ve komut satırı pause ekranında bekleyecektir. Beklemeye devam etsin. Biz ikinci komuta penceremize gelelim.

5. İkinci komut penceremizde "Send_Command.exe \\.\COM24" yazalım. Ve ENTER'a basalım. (COM24 yerine ilk komut penceresinde hangi değer varsa onu yazmalısınız). ENTER'a bastıktan sonra;

Author : blog.lvu.kr
SPECIAL COMMAND : ENTER, LEAVE
#

satırları gelecektir.
6. Gelen satırlarda # işaretinden hemen sonra "id" yazın ve ENTER'a basın. Bastıktan sonra;

uid=0(root) gid=0(root) context=u:r:recovery:s0

Yazan satır geldi ise telefona bağlıyız demektir.

7. Gelen satırda # işaretinden sonra (LG G4 815TR için);

dd if=/dev/block/mmcblk0 bs=8192 skip=55296 count=529920 of=/data/media/0/system.img

Komutunu yazıp ENTER'a basalım. Birkaç dakika sonra # işareti tekrar gelecektir. Artık sistem yedeğini telefonun hafızasına system.img olarak almış bulunuyoruz. Bu işareti gördükten sonra;

8. LEAVE yazıp komut penceresinden çıkabilirsiniz. Bu komutu yazar yazmaz telefonunuz da yeniden açılacaktır. USB kablosunu çıkarabilirsiniz.

B. LG G4 Sistem yedeğini PRE-ROOT işlemidir. (Bu işlem LINUX MİNT veya UBUNTU işletim sistemi kullanılarak yapılmaktadır. Live Linux kullanabilirsiniz.)

Linux işletim sistemi ile bilgisayarı açtıktan sonra;

1. Inject_Root_G4.zip dosyasını indirerek masaüstüne "Inject_Root_G4" klasörüne açın.

2. "A. LG G4 Sistem yedeği alma işlemidir. " işlemleri ile telefona aldığınız "system.img" yedek dosyanızı, usb üzerinden bağlanarak "Inject_Root_G4" klasörünün içerisine atın.

3. Bir terminal açın (Windowstaki command promptuna benzer) ve "su" komutunu girin, ardından kullandığınız linux sürümü için şifrenizi girerek linuxun root yetkileri aldığını kontrol edin.(Live Linux Mint için kullanıcı adı: root, password : root şeklinde olabilir.)

4. Açtığınız terminal içerisinde cd komutunu kullanarak Inject_Root_G4 dizinine girmeniz gerekiyor.
Terminalin kullanıcı satırında ("user Inject_Root_G4 # " yazdığını görmelisiniz.)
Örneğin cd /home/Masaüstü/Inject_Root_G4 yazmanız durumunda hangi dizinde olursanız olun Inject_Root_G4 klasörüne geçersiniz. Yada cd .. yazarsanız bir üst dizine çıkmış olursunuz.

5. chmod +x autoroot.sh komutu ile çalıştıracağımız "autoroot.sh" dosyasına çalıştırılma yetkisi veriyoruz.

6. Ardından sudo ./autoroot.sh komutunu vererek dosyayı çalıştırıyoruz. Zaten root yetkisi almışsak ./autoroot.sh komutunu da kullanabilirsiniz.

7. Birkaç dakika içerisinde işlem tamamlanacaktır. Artık Inject_Root_G4 klasörü içerisindeki "system.img" dosyamızın ismi "rootedsystem.img" olarak değiştiğini göreceksiniz. (Telefonumuzun system.img'si artık rootlu hale geldi... ;-)).

8. Son olarak "rootedsystem.img" dosyasını usb kablosu üzerinden telefonun kendi hafızasına ismini değiştirmeden atmalısınız.

C. LG G4 pre-rootlu sistem yedeğinin telefona yazdırılması işlemidir.

1. Telefonu yedeklediğinizde üretilen "system.img" dosyasını LİNUX yardımı ile rootlayıp "rootedsystem.img" haline getirdikten sonra bu dosyayı telefonun hafızasına attığınızdan emin olun.

2. "A. LG G4 Sistem yedeği alma işlemidir." işlemlerini 6ncı adıma kadar yapın. (6ncı adım dahil)

3. Gelen satırda # işaretinden sonra (LG G4 815TR için);

dd if=/data/media/0/rootedsystem.img bs=8192 seek=55296 count=529920 of=/dev/block/mmcblk0

Komutunu yazıp ENTER'a basalım. Birkaç dakika sonra # işareti tekrar gelecektir. Artık rootlu sistem yedeğininizi telefonunumuza yazmış bulunuyoruz. # işaretini gördükten sonra;

4. LEAVE yazıp komut penceresinden çıkabilirsiniz. Bu komutu yazar yazmaz telefonunuz da yeniden açılacaktır. USB kablosunu çıkarabilirsiniz. Artık telefonunuz rootludur. Supersunun kendini güncellemesine izin vermeyi unutmayın.(TWRP yada CWM kullanmasın)

lordmaxcake0

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herşeyi anladım ama bana şu ubuntuyu anlatın biraz son aşama olan bu ubuntu yani linux sistem ile ne yapacağız ?
Nasıl kuracağız

powerofthink

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Linux olayı ve kurulumu, kanaatimce bu başlığın dışında olan bir konu. Linux zaten başlı başına derya-deniz.

Linux kurmadan Live ubuntu .iso dosyası bulup bunu CD veya üzerine DVD üzerine Nero ile kalıp dosyası olarak yazdıktan sonra bilgisayarınızı bu CD veya DVD ile açarak Live ubuntuyu çalıştırmanız ve bu sistem ile işlemlerinizi yapmanız gerekiyor.

Ubuntu veya türevi linux işletim sistemlerinin kurulumu için (kurulum konusu, Windows ile birlikte Linux veya sadece Linux) linux kurulum işlemlerini öğrenebileceğiniz yerlerden bilgi almanızda fayda var. Linux kurulumu ve kullanımı çoğu zaman bilgisayara hakim olmayı gerektirir.

drf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Usb ye bootable olarak kurulan, sistem acilisinda herhangi bir kurulum gerekmeden de calisan ubuntu ya da herhangi bir linux surumu yeterli

Fm radyo olayina gelince; root etmek ne yazikki yeterli degil root etseniz dahi apk sini kurabiliyor radyo istasyon tarama idi rds idicalisiyor ama ses gelmiyor, bu ancak farkli bir kernel yuklemekle duzelecek bir sorunmus gibi gozukuyor farkli kernelde bootloader unlock olmadan imkansiz;(
H815 yani eu lar fm radyoyu calistiriyor bildigim kadari ile

ibo4fun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çoğu telefonda kingo root ile adamlar tek tusla apk yani bilgisayarssiz uygulama ile root yaparken lg baya karışık