Bu konuyu okuyanlar

Biber_Golge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Screenshot_2018-12-22-11-02-30.png

Selamun Aleykum arkadaşlar öncelikle sorunu yaşayan arkadaslarimiza geçmiş olsun, Lg g4 telefonumda bi süredir devam eden gps sorununu(gps ile konum bulamama) sonunda çözdüm, ayni sorundan muzdarip olan arkadaslar varsa çözümü çok kolay öncelikle bazi arkadaslar bu sorunun nougata gecmekle fln alakasi olduğunu söylemişler ben 4-5 tane orjinal stock mm romlarini denedim android 6.0 dada aynı sorun devam ediyordu, dün gece lg g4 h815 service manual belgesini inceleyip cihazdaki gps anteninin yerini öğrendim ardından bu antene hafif baskı yaptıktan sonra benim sorunum çözüldü resimde görünen sw1101 isimli metal daire g4 ümüzün gps anteni oluyor eğer cihaziniza gps sinyali çok kalitesiz veya hiç gelmiyorsa metal daireye hafif baski uygulayin veya bu işe yaramazsa metal dairenin üzerine kağıt parçası gibi baskı yapacak nesneler koyun(metal veya iletken olmasın) buda işe yaramazsa en son çare el işi güzel bi telefoncuda orayi tekrardan lehimlettirmenizi tavsiye ediyorum insAllah cihazin gps çiplerinde sorun yoksa bu yöntemle sorununuzun çözülebilecegini umuyorum, umarım yardımcı olabilmişimdir

---- Mesajlar birleştirildi ----

Not:Arkadaslar ben sorunumu böyle çözdüm hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmiyorum

Son düzenleme: