LG G3 Yavaş Şarj Problemi

Bu konuyu okuyanlar

Curry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese merhaba.LG G3 kullanıcısıyım.Temmuz'dan bu yana kullanıyorum ilk başlarda telefonum 1 saat 40 dakikada şarj oluyordu.Sonradan sonraya bu süreler arttı.Ve son günlerde bu süre - Şarjın dolmasına 21 saat kaldı - gibi bir yazıya kadar çıktı.Acaba sorun adaptördemi diyip bir tane TTEC fiş başlığını taktım USB orjinal.2 saat gibi bir süre gösterdi.O an sorunun adaptörde olduğunu anladım.Sorularım şunlar
- Sizce sorun adaptörde midir ?
- Eğer adaptördeyse garantiye göndereceğim fiş başlığını.Daha önce böyle bir şey göndermiş olan var mı garantiye ?
- Ve onun yokluğunda TTEC veya Huawei şarj başlığını kullanıp USB kablosu olarak orjinali kullanmayı planlıyorum.Hangisini kullanayım ? ve uzun vadede bir problem çıkar mı ?
Teşekkürler,iyi günler.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhabalar:

Bir elektronikci olarak size orjinal sarj aleti kullanmayi tavsiye ediyorum. Bu demek degil baska orjinal olmayan sarj aletlerinin hepsi kotu. A ma tam regule saglanmadiginda bataryanin omrunu cok kisaltiyor. Orjinal olmayan kullanicaksaniz tavsiyem bilinen markalardan tercoh etmenizdir. Ayri adaptor alirken 2A lik yani 2000mAh lik bir akim cikisina sahip olan adaptorleri tercih edin.

Curry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar:

Bir elektronikci olarak size orjinal sarj aleti kullanmayi tavsiye ediyorum. Bu demek degil baska orjinal olmayan sarj aletlerinin hepsi kotu. A ma tam regule saglanmadiginda bataryanin omrunu cok kisaltiyor. Orjinal olmayan kullanicaksaniz tavsiyem bilinen markalardan tercoh etmenizdir. Ayri adaptor alirken 2A lik yani 2000mAh lik bir akim cikisina sahip olan adaptorleri tercih edin.
Sadece adaptör kısmını kullanacağım zaten yani fiş başını.USB yine orjinal olacak.O da maalesef yokluktan dolayı.Huawei'in ve TTEC'in ki 5V 1A'miş evde bulunan fiş başlıkları.Hangisi sizce ?

saffetaltın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
Bu sorun bende de 2 gün önce başladı.Acaba bunun nedeni ne olabilir? Ben telefonumu 1 saat 50 dakika civarlarında şarj ediyordum fakat 2 gün önce şarja taktığumda 4 saat gibi bir sürede şarj oldu.Bunun sebebi ne olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Sadece adaptör kısmını kullanacağım zaten yani fiş başını.USB yine orjinal olacak.O da maalesef yokluktan dolayı.Huawei'in ve TTEC'in ki 5V 1A'miş evde bulunan fiş başlıkları.Hangisi sizce ?

Huawei olan sarj adaptoru bir huawei telefondan kalan ise huawei olani kullanin. sonucta orjinaldir.Sanirim elinizdeki iki adaptorde 1A mis. Ama 1A istediginiz kadar hizli sarj saglamaz. Dahada memnun kalmak icin en yakin zamanda 2A cikis akimi veren bir telefon sarj adaptoru edinin. O zaman daha hizli sarj elde etmis olursunuz.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Merhabalar,
Bu sorun bende de 2 gün önce başladı.Acaba bunun nedeni ne olabilir? Ben telefonumu 1 saat 50 dakika civarlarında şarj ediyordum fakat 2 gün önce şarja taktığumda 4 saat gibi bir sürede şarj oldu.Bunun sebebi ne olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

Onceklile telefonunuzun marka modelini belirtirseniz daha detayli olur.
Telefonunuzda yazilimsal bir sorun yok ise sizinde sarj adaptorunuz bozulmus veya sarj kablonuzda kirilma olusmus olabilir. Oncelikle bunun tespiti icin bir arkadasinizda gecici sure edinebilceginiz bir sarj aleti ile telefonunuzu sarj edip eskisi gibi kisa surede sarj oluyorsa yeni bir adaptor almaniz gerekiyor. Eger onda da yavas sarj oluyorsa telefonunuza format atin ve ardindan tekrar bu islemleri gerceklestirin. Eger fornattan sonrada sorun duzelmeznise telefonunuzu servise gonderin.

Not: Sizin elinizdeki sarj aleti ile baska bir yerden gecici veya temelli temin ediceginiz sarj adaptorunun cikis gerilim ve akim degerlerinin ayni olmasina dikkat edin!