LG G3 Secure Booting Error! Cause: boot verify certification. Hatası

Bu konuyu okuyanlar

limsthehell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bugün octOS olan ROM'umu 8.1 Oreo yapmak için farklı bir rom yüklüyordum. Romu yüklemek için 2.8 olan TWRP sürümümü de 3.1'e yükseltmem gerekiyordu. Ancak o sırada telefonum bomboştu çünkü TWRP üzerinden factory reset atmıştım ve backup da yoktu. Yani telefonumda bir işletim sistemi yok. Sadece TWRP'ye girebiliyordum. Bu yüzden internetten TWRP'nin kendi sitesinde bulunan IMG dosyasını alıp twrp menüsündeyken telefonu bilgisayarıma bağlayıp img dosyasını atıp flashladım. Bu konuda pek bilgim olmadığından LG G3'e ayrı bir TWRP .img dosyası flashlanması gerektiğini bilmiyordum. Şimdi de telefonumu Güç Tuşu + Ses Kısma tuşuna -TWRP'ye girmek için kullandığım- basıp TWRP'ye girmeyi denediğimde LG logosu çıkan ekranın sol üstünde Secure Booting Error! Cause: boot verify certification. yazıyor ve logo kısmı gidip ekran kapanıyor, mavi kırmızı ışık yanıyor. Telefonumun Ses Açma tuşuna basılı tutarken USB ile PC'ye bağladığımda download mode'a alabiliyorum. Firmware Update yazısı çıkıyor. Lütfen bana yardım edin, nasıl kurtaracağım bu durumu ? Stock ROM'a da razıyım yeter ki şu telefonu bir açayım. Teşekkürler.

---- Mesajlar birleştirildi ----

UP UP UP

Son düzenleme:

limsthehell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Download mode alabiliyorsan çok şanslılsın :) Kdz ile stock rom yükleyeceksin :)

Buyrun burdan detaylıca öğrenebilirsiniz

LG Akıllı Telefonlara Flashtool üzerinden Stock Rom Yüklemek
Evet efendim. Umarım gerçekleştirebilirim. Ses Açma + Usb bağlama kombinasyonuyla başarıyla download mode'a alabiliyorum telefonu.

Download mode alabiliyorsan çok şanslılsın :) Kdz ile stock rom yükleyeceksin :)

Buyrun burdan detaylıca öğrenebilirsiniz

LG Akıllı Telefonlara Flashtool üzerinden Stock Rom Yüklemek
Çok sağolun desteğiniz için. Hem LGUP ile, hem de LG Flash Tool ile Stock Rom yüklemeyi denedim.
- LGUP ile denemem esnasında, .kdz uzantılı dosyayı attım, download ekranında da ilerleme oldu ve COM3 olarak gördü cihazım PC'yi. Ancak, yüklenme durumu %100'e geldiğinde ve COMPLETED! yazısı yazmasına rağmen telefon yine aynı LG logosu ekranına geldi ve sol üstteki hata gözüktü. Ve tekrar ekran kapanıp mavi-kırmızı ışıklar yanıp sönmeye başladı.
- LG Flash Tool ile yükleme yapmayı denediğim esnada, (aynı .kdz dosyası) bir kısma kadar başarılı oldu fakat telefon yüklemesinin takribi %40 safhasında PC - cihaz arasındaki bağlantı hakkında bir hata verdi ve o da başarısız oldu. Dolayısıyla stock rom denemelerim başarılı sonuç vermedi. Belki de bir şeyleri yanlış yaptım. .kdz dosyası olarak LG-D855TR olan cihazımda V30b - Android Marshmellow 6.0 dosyasını indirdim. Acaba bunda mı bir yanlışlık mevcut ? Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Evet efendim. Umarım gerçekleştirebilirim. Ses Açma + Usb bağlama kombinasyonuyla başarıyla download mode'a alabiliyorum telefonu.

Çok sağolun desteğiniz için. Hem LGUP ile, hem de LG Flash Tool ile Stock Rom yüklemeyi denedim.
- LGUP ile denemem esnasında, .kdz uzantılı dosyayı attım, download ekranında da ilerleme oldu ve COM3 olarak gördü cihazım PC'yi. Ancak, yüklenme durumu %100'e geldiğinde ve COMPLETED! yazısı yazmasına rağmen telefon yine aynı LG logosu ekranına geldi ve sol üstteki hata gözüktü. Ve tekrar ekran kapanıp mavi-kırmızı ışıklar yanıp sönmeye başladı.
- LG Flash Tool ile yükleme yapmayı denediğim esnada, (aynı .kdz dosyası) bir kısma kadar başarılı oldu fakat telefon yüklemesinin takribi %40 safhasında PC - cihaz arasındaki bağlantı hakkında bir hata verdi ve o da başarısız oldu. Dolayısıyla stock rom denemelerim başarılı sonuç vermedi. Belki de bir şeyleri yanlış yaptım. .kdz dosyası olarak LG-D855TR olan cihazımda V30b - Android Marshmellow 6.0 dosyasını indirdim. Acaba bunda mı bir yanlışlık mevcut ? Cevaplarınızı bekliyorum.
Lg flash tool ile 5-10 kere dene olacaktır. KDZ dosyasından sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Ben de lg g2 ve g3 e flash tool ile atardım zamanında, biryerlerde hata verirdi hep çok saçma bi olay olsa da 5-10 kere denediğimde oldu. LG g4ile de lg up kullandım hep, zaten o zamanlar çıkmıştı lgup. Dediğim gibi flash tool ile deneyin uğraşın

limsthehell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Her zaman olduğu gibi, yine kendi sorunumu kendim hallettim Allah'ın izniyle. Cidden çok şaşırıyorum, bu tür forumlarda kimseden destek görememek beni üzüyor. Neyse, eğer böyle lanet bir problem yaşayan arkadaşlarım olursa diye ben çözüm yolunu EN AYRINTILI şekilde aktarıyorum.
Haklı çıktım, yapılabilecek tek şey download mode'dan yararlanmaktı çünkü sadece download mode'a girebiliyordum. Baştan şunu söyleyeyim cihazım LG-D855TR V30b idi. Dolayısıyla yapacağım şey, download mode üzerinden stock rom atmaktı. Eğer böyle bir durumda kalırsanız LG Flash Tool'u denemeyin boşuna. Ne 2014'ü, ne 2016'sı işe yaramaz. Sizi paklayacak tek program, LGUP. Ki zaten LG Flash Tool üzerinden download mode'a giriş yaptığınız zaman ve işlemi başlattığınız zaman, Firmware Update ekranı %0'da kalıyor. Yani PC'niz cihazı görmüyor. Ama LGUP öyle mi...
Sonuç olarak yapacağınız şey, LGUP programı ile uygun kdz'yi bulup stock rom atmak. Şimdi adımlara geçelim çünkü LGUP program içi kullanımda her ne kadar basit olsa da düzgün bir upload bulmak neredeyse imkansız. Çoğu uploadda verilen sürümde Unknown Model gibi bir hatayla karşılaşıyorsunuz bu yüzden LGUP'ı yeni fixlenmiş bir setup dosyasıyla beraber indirmenizde fayda var.
İndirme Linki : LGUP_For_G3_Fixed.zip
Önce program setup'unu, sonra da işlemci setup'unu kuralım. Programımız masaüstüne kurulu bir şekilde gelecektir. Şimdi de OTC'mizi (bir tarafı usb, bir tarafı telefonumuz girişi olan şarj kablosu) bilgisayarımıza bağlayalım. USB tarafını bağladık. Şimdi telefonumuz tamamen kapalı durumdayken Ses açma tuşuna basılı tutaraktan kabloyu bağlayalım. Bu işlem sonucunda aygıt yöneticisi üzerinden check ettiğinizde ''COMx(x = taktığınız portun numarası)'' isimli usbnin bağlı olduğunu görmelisiniz. Yani herhangi bir Bilinmeyen Aygıt durumu söz konusu olursa eğer LGUP cihazı görmez. Bu durumu yaşamamak için gerekli USB driverlarını bilgisayarınıza indirmelisiniz. Bunu LG Mobile Support Tool üzerinden yapabilirsiniz.
Güncel indirme linki : http://tool.cdn.gdms.lge.com/client/app/LGMobileSupportTool.exe
Download mode'a giriş yaptıktan sonra programımıza girebiliriz. Eğer programı açtığınızda aşağıda gördüğünüz pencere geliyorsa ve portunuz gözüküyorsa programınız hazır demektir. Bu aşamadan sonra programı nasıl kullanacağınız LGDestek sitesinde şöyle anlatılıyor :

• ''Telefon açık yada Download mod da bilgisayara bağlayıp, LG UP programını çalıştırın.
  • LG UP telefonunuzla bağlantı kurunca ilk resinde görülen “UPGRADE” tikini işaretleyin.
  • Yine 1. resimde görülen BIN file solundaki işareti kaldırın.
  • 3 nolu işlem BIN file karşısındaki butonuna (çarpının solundaki) tıklayın.
  • Gelen pencerede yükleyeceğiniz kdz dosyasını seçin.
  • “REFURBISH” i işaretleyin ve Start tuşuna basarak yüklemeyi başlatın.''
z
lg_down1-300x216.jpg

lg_down2-300x214.jpg

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra LG ekranınız gelir, step kısmında ''%100, COMPLETED!'' yazarsa eğer bilin ki stock romu başarıyla kurmuşsunuz demektir. .kdz'den bahsetmedim ama eğer kdz dosyası indirmek istiyorsanız bu siteyi kullanmanızı önerebilirim :
LG G3 Güncel Stock Rom Kdz Yazılımı İndir | LGDestek.NET
Umarım yardımcı olabilmişimdir, yardım alamasam da
clear.png

İyi forumlar, işinize yaradıysa beğenmeyi çok görmemeniz beni mutlu eder.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Cidden çok şaşırıyorum, bu tür forumlarda kimseden destek görememek beni üzüyor.
Destek görememek mi ?
Bilmeyen bilmediği için, bilen de zaten olası çözüm yolu cevap olarak yazıldığı için cevap yazmamıştır. Ben size gerekli şeyleri az çok söyledim. KDZ ile stock rom yüklenecekti, sen de bunu benim gösterdiğim değil de diğer program ile yapmışsın ve kalkış da bunu sen bulmuşçasına türde yazman güzel değil güzel kardeşim.
Umarım yardımcı olabilmişimdir, yardım alamasam da
Umarım mutlu olmuşsundur, mutlu etmesen de

limsthehell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Destek görememek mi ?
Bilmeyen bilmediği için, bilen de zaten olası çözüm yolu cevap olarak yazıldığı için cevap yazmamıştır. Ben size gerekli şeyleri az çok söyledim. KDZ ile stock rom yüklenecekti, sen de bunu benim gösterdiğim değil de diğer program ile yapmışsın ve kalkış da bunu sen bulmuşçasına türde yazman güzel değil güzel kardeşim.

Umarım mutlu olmuşsundur, mutlu etmesen de
Bana LG Flash Tool ile stock rom atmamı söylediniz. Olmazsa defalarca dene dediniz. Dediğinizi yaptım. Yaklaşık 5 kez falan denedim. Sonucunun kötü sonuçlanacağını bildiğim halde. Çünkü firmware update'de cihazım %0'da kalıyordu ve PC'yi görmüyordu. Sonucunu bilmeme rağmen, yardımda bulunduğunuz için 5 kere denedim, bu burada dursun. Stock rom atmam gerektiğinin zaten en başından beri farkındaydım, burada bir destek almış sayılmam. KDZ dosyasında sorun varmış, siz bunun hakkında bir şey söylemediniz. KDZ dosyası arızalı değilmiş fakat LGUP ile V30b rom atılmıyormuş bunu da yine kendim keşfettim. Sonuç olarak iyi bir yardım almadığım konusunda hala aynı şekilde düşünüyorum. İlginize teşekkürler.