LG G3 Aldım iptal ettim G2 Aldım ikisi birden geldi

Bu konuyu okuyanlar

GOLD_CT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar kliksa'dan LG G3 Aldım 1-2 saat sonra iptal edip G2 aldım ama şuan kargoda hem G2 hem G3 var G2yi kesin alacağım ama G3'ünde kutusunu açıp incelesem ve tekrar iade için geri göndersem iade de sorun çıkarırlar mı ?

r3mu5ty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Özellik olarak g3 daha iyi ama ben olsam g2 alırdım.

MoonseroZe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar kliksa'dan LG G3 Aldım 1-2 saat sonra iptal edip G2 aldım ama şuan kargoda hem G2 hem G3 var G2yi kesin alacağım ama G3'ünde kutusunu açıp incelesem ve tekrar iade için geri göndersem iade de sorun çıkarırlar mı ?

Gonderen firma olsaniz siz napardiniz:D

GOLD_CT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
14 gün cayma hakkımız var o zaman neden 14 gün cayma hakkı veriliyor bize ?
MoonseroZe

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
G3'ü açmadan gönderin bence
riske girmeye değmez

GOLD_CT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Özellik olarak g3 daha iyi ama ben olsam g2 alırdım.

Hocam çok düşündüm, G3 mü G2 mi diye ama G3,G2'nin üzerine pek fazla birşey katmamış (2K Ekran, Lazer odaklama, Daha iyi kamera, çıkarılabilir pil, çift flaş ve SD kart dışında) snapdragon 801 işlemci koymuşlar ama 2K Ekran o işlemciyi ve resmen emiyor, ek olarak o 2K ekran tamam iyi güzel ama oda bataryayı emiyor, zaten telefonda full hd bile yeterli evdeki tv bile full hd bizim, tv alacak olsak ekrana önem verirdik ama telefonda bence gerek yok 2K ekrana test telefonu gibi birşey olmuş G3

Aralarında 500TL fark var yukarı belirttiğim farklar için 500TL fazla vermeye değmez, ama bunlar göreceli şeylerdir sırf tasarımı için bile verecek adam vardır.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Açmadan gönderin jelatinine hasar gelmese çok iyi olur.G3 daha iyiydi çift flaş yok g2nin arka kapağı gıcırdıyacak sürekli neyse hayırlı olsun gene.

GOLD_CT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Açmadan gönderin jelatinine hasar gelmese çok iyi olur.G3 daha iyiydi çift flaş yok g2nin arka kapağı gıcırdıyacak sürekli neyse hayırlı olsun gene.

400tl fazla vermeme değebilecek özellik göremedim ben

MoonseroZe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hocam çok düşündüm, G3 mü G2 mi diye ama G3,G2'nin üzerine pek fazla birşey katmamış (2K Ekran, Lazer odaklama, Daha iyi kamera, çıkarılabilir pil, çift flaş ve SD kart dışında) snapdragon 801 işlemci koymuşlar ama 2K Ekran o işlemciyi ve resmen emiyor, ek olarak o 2K ekran tamam iyi güzel ama oda bataryayı emiyor, zaten telefonda full hd bile yeterli evdeki tv bile full hd bizim, tv alacak olsak ekrana önem verirdik ama telefonda bence gerek yok 2K ekrana test telefonu gibi birşey olmuş G3

Aralarında 500TL fark var yukarı belirttiğim farklar için 500TL fazla vermeye değmez, ama bunlar göreceli şeylerdir sırf tasarımı için bile verecek adam vardır.

Kesin konuşmuşsunuz sanki. Kullanmasam 2 kya öcü gozuyle bakicam.
1. 2K sadece anamenude kullaniliyor. Daha oyunlarda yok ki geldiginde telefon guncellemeleri bitmis tam stabil olur.
2) sd kart destegi var g3 te.
3) arka kapak batarya cikartilabilir.
4) cift flas.
Bunlar tamam tek tek baktigimizda pek bisey ifade etmiyor ama genel olarak bakinca 2k ekrana ragmen tercih edilebilitesi artıyor. Nasi bi cumle olduysa buda.

GOLD_CT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kesin konuşmuşsunuz sanki. Kullanmasam 2 kya öcü gozuyle bakicam.
1. 2K sadece anamenude kullaniliyor. Daha oyunlarda yok ki geldiginde telefon guncellemeleri bitmis tam stabil olur.
2) sd kart destegi var g3 te.
3) arka kapak batarya cikartilabilir.
4) cift flas.
Bunlar tamam tek tek baktigimizda pek bisey ifade etmiyor ama genel olarak bakinca 2k ekrana ragmen tercih edilebilitesi artıyor. Nasi bi cumle olduysa buda.

Hocam bana full hd yeter de artar bile, tv yada bilgisayarda 2k olsa anlarım tamam aradaki fiyat farkına değer ama telefon için sırf 2k ekranı var diye 400 tl fazla vermeye degmez.
Pil konusunda çıkarılabilir olması çok önemli değil kamerası daha iyi belki ama ben sürekli yanımda DSLR makine ile geziyorum zaten çok problem olmaz benim için G2 daha uygun gibi geldi.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Kliksada g3 1300 tl 400-500 tl fark yok 2 cihaz arasında.

Duhan.Soysal

Müdavim
Reaksiyon puanı
184
Şöyle söyleyeyim g3 te snapdragon 801 i 2k ekran emiyor demişsiniz. 2k ekranın işlemciyi somurmesi için telefonu baya bu zorlamak gerekir. Yani kisacasi 801 güzel bir işlemci. 2k ekranda çoğu oyunu atlatabilir diye düşünüyorum. 400 tl verilirmi dersen verilir. Ileride 2k ekran stabil olmaya başlayacak ve cok buyuk artıları var. Bana kalırsa g3 almalısınız. Eğer fazla derseniz o ayrı .

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Bence ikisini de geri gönder. Note 4 veya Z3 al derim :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Iki ürünü de açıp kıyasla. Beğenmediğini iade edersin. Cayma hakkın var. Ama dikkat et kutusuna filan zarar gelmesin :)

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
ben hem g2 hem g3 kullanmış birisi olarak söyleyeyim. g2 daha performanslı, ama bu g3 performanssız anlamına gelmiyor. g3 ü zorlayabilecek piyasada oyun yok. ama nedendir bilmem g2 ile death trigger oynarken bile telefon çok ısınıp takılmaya başlıyordu. g3 de bu sorunu yaşamadım. eğer telefonu çok kurcalamayı seviyorsanız rom yükleme filan g2 daha avantajlı ve biraz da batarya konusunda daha iyi..

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Herkes 801 801 801 diyorda S801, S800'ün overclock yapılmış hali kağıt üzerinde 801 daha performanslı onun haricinde gözle görülür bir performans söz konusu değil.

Zaten G3 alıcaksanız 3GB ramli modelini alıcaksınız yoksa 2GB ramli modeline para vermem ben G2 alırım daha iyi.

2K ekran çoğunuza iyi gelsede şu an için gereksiz bir teknoloji olduğunu düşünüyorum.

Daha 1080p yeni yeni standartlaşmaya başladı 2k ekrana ne arada alıştık?

Çözünürlük işlemciye daha fazla yük bindirir, daha fazla yük bindiğinde daha fazla enerji tüketir daha fazla ısınır bunların sonucunda daha az pil süresi ve daha düşük performans çıkar ortaya.

Uzun lafın kısası G3 yerine G2 almak daha mantıklı arada ki o fiyata değecek bir özellik olucağını sanmıyorum.

400-500tlyi 2 tane lazer için vericeğime giderim 200 tl daha koyar ipad alırım üzerinede 5tl koyup oyuncak lazer alıp mahalledeki kedileri oynatır mutlu ederim hayvanları.

GOLD_CT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herkes 801 801 801 diyorda S801, S800'ün overclock yapılmış hali kağıt üzerinde 801 daha performanslı onun haricinde gözle görülür bir performans söz konusu değil.

Zaten G3 alıcaksanız 3GB ramli modelini alıcaksınız yoksa 2GB ramli modeline para vermem ben G2 alırım daha iyi.

2K ekran çoğunuza iyi gelsede şu an için gereksiz bir teknoloji olduğunu düşünüyorum.

Daha 1080p yeni yeni standartlaşmaya başladı 2k ekrana ne arada alıştık?

Çözünürlük işlemciye daha fazla yük bindirir, daha fazla yük bindiğinde daha fazla enerji tüketir daha fazla ısınır bunların sonucunda daha az pil süresi ve daha düşük performans çıkar ortaya.

Uzun lafın kısası G3 yerine G2 almak daha mantıklı arada ki o fiyata değecek bir özellik olucağını sanmıyorum.

400-500tlyi 2 tane lazer için vericeğime giderim 200 tl daha koyar ipad alırım üzerinede 5tl koyup oyuncak lazer alıp mahalledeki kedileri oynatır mutlu ederim hayvanları.

Tam aradığım cevap buydu işte, bu cevabınızdan sonra acaba G3 mü alsaydım diye aklım orada kalmıyacak. Çok haklısınız.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Tam aradığım cevap buydu işte, bu cevabınızdan sonra acaba G3 mü alsaydım diye aklım orada kalmıyacak. Çok haklısınız.

1 Yıl G2 kullandım önerebileceğim güzel bir telefondur zaten o fiyat aralığında alabileceğiniz en güçlü, performanslı telefonlardan birisi diyebilirim.

Android Lollipop 5.0 alıcak büyük ihtimal final yapar tabi ufak tefek optimizasyon güncellemeleri alıcaktır elbette onun haricinde daha fazla güncelleme alırmı bilmiyorum ama Lollipop ile rahat 2-3 yıl idare eder gayet performanslı bir telefon ilk çıktığında 1600tl civarındaydı aslında 2000tl yapıyorda f/p yapmak istedi lg piyasaya girmek için, beklentilerininde üstünde bir cihaz yaptı ve çok iyi tepkiler aldı 7-8 saat ekran süresi veriyor telefon şarj konusunda cidden çok başarılıydı sonra lg kudurmaya başladı G3'e koydu oc versiyonlu işlemciyi bastırdı 2k ekranı büyüttü ekranı sonra yine yavaş yavaş gerilere çekilmeye başladı.

G Flex 2 çıkardıyor S810 64bit çok güzel bir cihaz olucak onu bekliyorum cidden benim iphone 5s'i unutturursa satar geçerim belki ama.

GOLD_CT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1 Yıl G2 kullandım önerebileceğim güzel bir telefondur zaten o fiyat aralığında alabileceğiniz en güçlü, performanslı telefonlardan birisi diyebilirim.

Android Lollipop 5.0 alıcak büyük ihtimal final yapar tabi ufak tefek optimizasyon güncellemeleri alıcaktır elbette onun haricinde daha fazla güncelleme alırmı bilmiyorum ama Lollipop ile rahat 2-3 yıl idare eder gayet performanslı bir telefon ilk çıktığında 1600tl civarındaydı aslında 2000tl yapıyorda f/p yapmak istedi lg piyasaya girmek için, beklentilerininde üstünde bir cihaz yaptı ve çok iyi tepkiler aldı 7-8 saat ekran süresi veriyor telefon şarj konusunda cidden çok başarılıydı sonra lg kudurmaya başladı G3'e koydu oc versiyonlu işlemciyi bastırdı 2k ekranı büyüttü ekranı sonra yine yavaş yavaş gerilere çekilmeye başladı.

G Flex 2 çıkardıyor S810 64bit çok güzel bir cihaz olucak onu bekliyorum cidden benim iphone 5s'i unutturursa satar geçerim belki ama.

G2'de sararma falan eski versiyonların mı mevcut ? sararma ve ısınma şikayeti olanlar var bunlar dışında G2 den hiç şikayet duymadım ama G3 de çok şikayet var.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
G2'de sararma falan eski versiyonların mı mevcut ? sararma ve ısınma şikayeti olanlar var bunlar dışında G2 den hiç şikayet duymadım ama G3 de çok şikayet var.

Sararma sorunu donanımsal bir hata 30 gün içinde bir sorun çıkarsa ayıplı ürün diye geçer direk değişim yapmaları gerekiyor eğer 1 ayı geçmişseniz servis ücretsiz ekran değişimi yapıyor.

Isınma her telefonda oluyor fakat aşırı yada az değil normal bir ısınması var el yakmayan yinede eli baya ısıtır benim 5s de öyle g2de öyle hemen hemen her telefon ısınıyor zaten normal bişi yani.